Dub 072024
 

jsem si představovala jinak.

PROSÍM POZOR: – aktualizovala jsem TEXT Z 8.4.2024 https://rozvedena.blokuje.cz/valici-se-duchovno-4-na-litomysl-a-letos-uz-potretiiiii/ tak se mrkněte, je to architektonická procházka Litomyšlí.

Zdá se mi, že to poslední dobou nějak špatně kočíruju. Je jaro, slunce svítí a jak to že já se neraduju? Zdá se , že mi “TO VŠECHNO” přerůstá přes hlavu a chybí mi, stejně jako Iv z Brna, ta “flow plynoucí nálada” (citace z mejlu).

Jsem už druhý víkend sama doma a pokouším se vymanit z toho chaosu a udělat si nejdřív pořádek ve svých věcech. Abych se v tom neutopila. Všude samý papíry s poznámkami, mapy, vytržený kusy novin, které jsem si nestačila přečíst nebo přečetla a je mi líto je vyhodit do konťasu a už ani nevím co kde mám. A to ještě nemluvím o své vášni k sekáčům… budu třídit, ale právě tohle mi vůbec nejde. Takové superúlovky a já bych se jich měla zbavovat? Na to je potřeba někdo jinej. Ale kdo? Je to docela intimní záležitost a trochu se stydím za svou chamtivost. Přijdu do sekáče a jedu. Vždycky nějaký poklad nebo poklady objevím… Ale nejedu v tom sama. Je nás víc, možná o hodně víc! Já vím, místo velikonoc zase jen tak něco plácám, ale já se polepším. Slibuju. Tři Litomyšle a tři Poličky. Jednou to krásné kino – Karaoke blues – jestli to u vás dávají, nenechte si tu severskou romanci ujít a dvakrát stejná trasa – Liboháj, Křížová cesta, opuštěný prasečák, zbrojovka a bufet na Přehradě. Celý víkend jsem zase makala na zahradě a dělala si doma pořádek. Už je ten chaos o moc lepší, tak ty vejlety tenhle týden doufám dodělám. Ale musím si přichvátnout. Chceme jet do Novohradských hor. Co nejdříve.

Dnes odpoledne mi bylo divné, že si při tom pilném sázení červené cibule nestačím otírat pot z čela. Jdu se podívat domů na teploměr a vidím – fakt si nevymýšlím – 40 °C – vyfotit mi to napadlo až později, tak to mezitím trochu kleslo… a ještě selfíčko z dneška. Tak ahoj. zuzi

 Posted by at 19.31  Tagged with:

  6 Responses to “Moje velikonoční svátky”

 1. Stejně je to zpomalení, které nejde přemoct. Tak to beru i s ním. Co už. Iv Dnes mám nadhled, to přejde. Ahoj zuzi

  • Iv, ahoj! Pro mě bylo novinkou, že jsi ten ideální stav krásně pojmenovala. Zní to vznešeně, budu se snažit tím svým rozháraným momentálně životem proplouvat jak delfín a být flow. Už dodělávám text o architektonické procházce, ale zase se nechávám narušovat vnějšími podněty. Snažím se být flow a nejsem si ještě jistá!

 2. “Je jaro, slunce svítí a jak to že já se neraduju? ”

  No…
  to je – kurva- kruciální otázka i pro mne a klidně si na ni najdu stovky výmluv.
  Oprávněných!
  Ale neradovat se, zvlášť v tomto předčasném krásném jaru, to je smrtelný hřích.
  Ale neradujeme se opravdu???
  Prohlížel jsem si své fotky z jarních výletů z posledních let a ve vzpomínkách je to bytostná radost.
  Ale je to možná jen časový klam.
  Tehdy jsem měl víc starostí než dnes a taky jsem ty cesty nevnímal jako radost a štěstí.
  Prostě důležitý je vyrazit, možná si to tam člověk hned nepřebere, ale ta cesta jo a pošle vzkaz zpět.
  Někdy trochu opožděně, ale to vůbec nevadí.:-)

  • Saule, děkuju za milý komentář. Je to tak, důležité je vyrazit, nepromarnit to krásné jaro! A svý problémy, starosti a idioty odvedle ignorovat. Tak do toho, pojedeme na Novohradky, už brzo!

 3. Vyjádřím se naprosto přízemně k teploměru. Svítí na něj sluníčko, takže měří teplotu slunečních paprsků, ne teplotu vzduchu. Ještě dobře, že je bílý. Kdyby byl černý, naměří ještě více. Proto takhle vysoká naměřená hodnota v tomto počasí je normální. Vím jak je zabezpečený teploměr na meteorologické stanici aby měřil teplotu vzduchu (mám jej 50 m od baráku). M.

  • Ahoj Mirku, dík za praktickou poznámku- vysvětlení. Iluze padá. Realita vítězí. Tušila jsem že je něco jinak, ale ta radost když TO šplhalo tak vysoko, a obzvlášť před několika dny to vypadalo že jenom kousek a bude proražen horní limit… ta maličká radost mně dělala dobře. Že je to ještě víc než je denní rekord někde na stanici :). Už jsem si na ty jeho teploty zvykla, nechám ho tam i když je jak říkáš… tak trochu na prd :)..

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient