Zář 232016
 

30 let v užité grafice v Rakovníku

Pan Michal Cihlář vás zve na výstavu, kde uvidíte určitě spoustu důkazů, jak je tento vynikající český výtvarník pilný a nápaditý. Poradí si prostě s jistou osobitou grácií se vším a podle svého gusta to ztvární grafickou technikou – linorytem. Nemusí čekat na inspiraci, nápady k němu srší nonstop. Protože on nejen se zaujetím nonstop pracuje, ale stejně tak i nonstop žije.  Vidím to tak, a kdo tvoří a žije podobně jako on, ví o čem je řeč.

Tak se tam stavte a pokochejte se. Podle fotek to vypadá, že se zdržíte poněkud déle. Ale odejdete občerstveni. Fascinuje mne ten jednoduchý název výstavy: “Co jsem komu udělal”. Jak si to řeknu a mrknu na pozvánku, kde Michal Cihlář v růžovém rámečku se zářivým úsměvem nabízí svoje produkty, musím se smát. A pokaždé.

ceoebpbchlbgcnid

Je to pro mne z ruky, ale myslím že se tam pojedu podívat.

Muzeum TGM, Rakovník - do 6. 11. 2016

Jen bravurně zvládnutá technika linorytu umožní umělci bez kompromisu “namalovat” všechno co si vymyslí. A po letech praxe mu to jde od ruky, co říkáte??? To musí být koncert, když vezme rydlo do ruky a jede… a nesmí to zvorat. Když mu ujede ruka, nevygumuje to.

  2 Responses to “Michal Cihlář: “Co jsem komu udělal””

  1. Ja bych jela taky ráda, ale je to tak daleko. Jen to třeba spojit s návštěvou Prahy mamko!!! Je to trošku “knap” 🙁

  2. Uvidíme, až budu mít za sebou tu čtvrteční akci, co mi bere čas a nervy, jsem ochotná jít do všeho!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient