Čvn 032014
 

ale krásná

Měla jsem včera v plánu pochlubit se s dobrodružnou a objevnou sobotní výpravou do české divočiny, ale nemohu, než vás nejdříve navnadit dvěmi fotkami ze Španělska, z malého městečka La Pobla de Lillet v horách poblíž Barcelony, kde se nachází Jardins Artigas (Zahrada Artigas), nedávno zrevitalizované a vlastně i  znovuobjevené dílo Antoni Gaudího.

Jardins Artigas 1

Je to jen malá upoutávka, abyste věděli, že fotky se upravují a seriál Barcelona se chystá.

jardins artigas 2

Jsme tu sami a vše nám hraje do noty. Jaro vrcholí, slunce svítí, ale v horském zářezu teprve se probouzejícího toku hlavní katalánské řeky Llobregat, jsou stromy ještě holé. Ne že by to bylo malebné, to ne, ale bezlistí umožní pohledy do dáli.

  4 Responses to “Maličkost”

  1. Je to převelmi malebné. (HDR?)

  2. Ano, je to HDR, zatím jsem viděla zpracované jen tyhle dvě. Tohle má pod palcem miláček. Ale takové motivy se krásně fotí, je to jak v pohádce. Malá úhledná zahrada pro rodinu se vší romantikou, na malém prostoru nespočet zákoutí, dokonce i “utajená” osamělá vyhlídka na řeku pro jednoho člověka pod mostem. Moc se na ty fotky těším.

  3. Předpokládám, že sis v tom údolí všímala také geologické stavby hornin. Na fotkách jsou vidět zvrásněné vrstvy vápenců-dolomitů(?) přímo gaudíovského slohu.

    • Nevšimla, to jsem ještě nevěděla, že bych si toho měla všímat. Ale tvůj postřeh je patřičný! O cca 2 km dál po kolejích je stará cementárna!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient