Dub 182022
 

a bude i krmelec. A včelín jako bonus!!

Stalo se 13. dubna 2022. Krásný slunečný den a já se chystala už od rána, že někam vyrazím. Nakonec jsem pojala smělý plán. Vyloučila obvyklou trasu Zbožnov – Malhošť a její variace a zamířila odvážně do Chrasti. Jako vždy do Skutíčka po silnici a pak už je to na mně jak do Chrasti doputuju. Možností je mnoho a všechny cesty jsou mi příjemné. Nevěděla jsem dopředu kudy půjdu a dvakrát jsem trasu změnila. Poprvé hned u lesa za vsí. Zamířila jsem si to netradičně po zimní sáňkovací trase přímo nahoru nad les, přešla polňačkou náhorní rovinu a podle lesa doleva jsem zamýšlela dojít do Skaly a pokračovat po silnici do Chacholic. Jenže jdu podél lesa po poli a najednou za sebou něco slyším. Ohlédnu se a za mnou stará rozhrkaná škodovka jen tak si to brázdí a vedle mě zabrzdí a v ní 3 generace cigošů. Prostřední borec u volantu, vedle něj už dost zdevastovaný děd a vzadu potomek řidiče. Plní elánu že někam s tou herkou dojeli se ptají kam mají jet dál a co to je před nima za baráky… ach jo. Posílám je do Skaly a měním trasu. Pár metrů ode mne vykukuje z lesa stezka a tak to zkontroluji na mapě a do Chacholic půjdu lesem. Je to pro mne příjemnější a také o něco kratší, ještě nejsem ve formě.

A tak jdu lesem a jsem sama. První lidi a hlavně psy a také koně potkávám až v Chacholicích a dál. Přejdu ves a chatovou oblast, vyšlapanou zkratkou přes pole kolem rybníka Horečáku ke kapličce sv. Jana Křtitele a alejí Velká Lipka ke vchodu do zámecké zahrady. Projdu jí, v Zámecké restauraci dám něco dobrého – kávičku a pohárek a šup autobusem domů. No, skoro 10 km, nic to nebylo, ale potěšilo. Jen mě tlačí žaludek. Té šlehačky a zmrzky bylo v kafi a poháru až moc! Příště zuzi uber.

Fotky si rozklikni a vychutnej

A je po svátcích. Od pátku do pondělí jsem skoro nevystrčila hlavu z baráku. Ale dvakrát jsem si poctivě dopřála bazén, vířivku a saunu a docela to ze mne udělalo nového člověka . Takového nadlehčeného a plného elánu a energie. Doufám že to chvíli vydrží a když tak tam vyrazím častěji. Není to tak klopotné jako ty moje túry a změna je život!!

 Posted by at 15.58

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient