Říj 082013
 

Tam je ještě svět v pořádku.

Pozvánka do divadla na měsíc ŘÍJEN:

DIVADLO ORFEUS
ZAHAJUJEME 20. SEZONU 2013|2014

Praha 5, Plzeňská 76
Rezervace možná telefonicky, e-mailem nebo přes www.
> mobil: 604 909 517
> elektronická pošta:
divadlo@orfeus.cz
> internetová stránka: www.orfeus.cz
> spojení: metrem k „Andělu“, pak tramvají č. 4, 9, 10 a 16 směr Motol, stanice „U Zvonu“
> začátky představení: od 19.00 hod., otevřeno od 18.00 hodin.

ŘÍJEN 2013

st. 16. 10. – Vrať mi moje játra
Něžná hororová šou (dříve shaw); náš letitý evrgrýn se sice pomalu zákonitě chýlí ke svému konci, byť byl kdysi hitem sezony, ale čas je neúprosný, kdo jej chtěl vidět, tak jej viděl, interpreti přerostli a poněkud zestárli, leč předvádějí taškařice, byť v jejich věku takřka nevhodné, ale rádi. S novou sezonou doufáme, že se najdou i noví diváci. Zvláště když v sále dle potřeby na požádání i přitápíme!
pá. 18. 10. – Detektiv Tom Šark
Podivínský detektiv-samouk, vášnivý badatel v zákrutách zločineckých myslí, nedá pokoj a neustane, dokud lumpa nedostane! Sledovat jej i obrazy ze života rozmařilého bonvivána, podivínského milionáře, je požitkem i pro divadelně neposkvrněného diváka; 16–18 barevných dějství-obrazů, 35 osob, cca 13 herců apod.! To vše podle patafyzických povídek Jana Mošťka do úchvatného dramatu přetvořil Radim Vašinka, režisér představení. Téměř nepochopitelná podívaná! Přijďte a nelekejte se! Hraje se za každého počasí! Udělen grant HMP.
st. 23. 10. – René de Obaldia: Mopslíkem z lásky
Co se stane, zasáhne-li Amorův šíp také toho třetího? A co teprve když kouzlo lásky pomine? Tři, jen na první pohled láskypřeplněné, jazykově košaté jednoaktovy v Hong Kongu narozeného francouzského dramatika, prozaika a básníka. Hořkosladké a černohumorné hříčky Zářná dvojčata, Velkovezír a Eduard a Agrippina (v české premiéře) hýří milostným vzplanutím, nevěrou, bigamií a jsou korunovány nečekaným zločinem!  V drobném vybočení z principálovy dramaturgie uvádí Sekce Plzeňské nadnárodní divadlo v režii Štěpána Smolíka.
pá. 25. 10. – Nehraje se (nejde o titul představení, ale o nečinnost, podmíněnou tušením vylidnění Prahy v důsledku nadcházejícího státního volna)
st. 30. 10. – Carl Sandburg: Život je těžký aneb Tiché prase hodně zchlemstá aneb Neočekávej příliš mnoho – 1. PREMIÉRA NOVÉ SEZONY!
Večer, věnovaný jednomu z nejpopulárnějších amerických básníků, o čemž svědčí fakt, že mnoho let po jeho smrti se konají na farmě, kde trávil svá poslední léta, od června do srpna vystoupení z jeho tvorby. Ročně navštíví toto místo více než 26 000 návštěvníků. Vy je můžete navštívit u nás v Krytu! Účinkují Irena Hýsková a Radim Vašinka.
——————————————————————–
Pod čarou:  Věřím, že se zase rozepíšu, snad až pomine ten podzimní útlum??, který prý očití svědkové u mne zaznamenali hned po dovolené a od té doby se prý v tom vezu.
Ano, dovolená byla náročná, ale také v práci mám pořádný šrumec, dětí chodí do knihovny více než dříve. Mám z toho velkou radost. Ale večer jsem už unavená a než bych se přemáhala, raději se skulím pod peřinu. Resty v blogování přibývají, ale nevzdám to, i kdybych tomu měla věnovat vánoční volné dny.
V poslední době jsme navštívili v BIO CENTRAL  Hradci Králové skvělý koncert rapera BONUSE s pozoruhodným předskokanem Andrea Rottinem. A předchozí víkend jsme strávili v Českém ráji. V pátek M. prezentoval svoji práci na semináři pořádaném CRYTUR, spol. s.r.o., sobotu jsme strávili na trochu legračně odborářsky-rekreačním a hlavně populárně-naučném autobusovém výletě za sopkami Geoparku Český ráj. Nechyběly buřty opékané na ohni, výstup na sopku a kolektivní sběr olivínů. Večer jsme si prošli Turnov, naši základnu. Okukovali jsme opravené prvorepublikové veřejné domy, hřbitovy a granátové šperky za výlohou. V neděli jsme měli s miláčkem vlastní program. Prošli jsme Riegrovu stezku – naučnou stezku údolím Jizery z nádraží Spálov do Bitouchova, a zpět Kamenického stezkou. Podle navigace jsme ušli pouhých 10,8 km, ale i bez pozdního oběda po návratu nám na ten výlet 4 hodiny nestačily… inu, když se fotí, leze na každou vyhlídku a zírá se na horolezce, rychleji to nejde… tak alespoň něco jsem blogla a mohu zalehnout. Zuzi
 Posted by at 18.22

  2 Responses to “Kam v Praze za kulturou? Do divadla ORFEUS.”

  1. Přijďte do divadla

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient