Led 042019
 

Celkový přehled 

 

1.  den

První den byl takový zkušební. Každý den jsme měli pečlivě naplánován, tedy cestu k parkovištím nejblíže hřbitovům uloženou v navigaci. Mimoto jsme měli v mobilu offline mapu ze seznamu.cz s vyznačenou polohou jednotlivých hřbitovů pro snadnější vyhledání v odlehlém terénu. Pro jistotu jsme měli na každý den také vytištěno několik papírových map v různém měřítku a také svou bibli – publikaci Matúše Dully. Ta nám k detailní orientaci v krajině několikrát velmi pomohla. Stát se však mohlo cokoli. Neznali jsme místní reálie, zvyky a byli jsme připraveni improvizovat.

Každý den ráno jsme vyráželi ze slovenské obce Chmeľová na hraniční přechod s Polskem. Podle programu jsme volili ze dvou možností – dnes jsme vyrazili přes Nižnou Polianku  směrem na Polianské sedlo. Poblíž, za lesem, po levé straně, se na louce nachází náš premiérový hřbitov Grab č.4.

V popisu hřbitovů se budeme snažit srovnat a utřídit různé prameny a přednostně se budeme řídit informačními tabulemi umístěnými přímo u jednotlivých objektů. Nebude samozřejmě chybět ani náš individuální laický pohled na architekturu hřbitovů ve spojení s místem v krajině. To nás zajímá a baví. Proto jsme sem vlastně jeli, abychom si tu krásu vychutnali na vlastní oči. A zvolili jsme kvetoucí jaro. A to byl fakt dobrý nápad. Krása jarní přírody byla umocněna faktem, že jsme se mohli o samotě vžít do intimní atmosféry hřbitovů a současně z toho neupadnout do depresí. Za celé 4 dny jsme na hřbitovech potkali jen 3 Bělorusy (zmíníme později).

Hřbitovy navštívené / 1. den / 25. 4. 2018

Tento přehled bude sloužit k přístupu na jednotlivé články (hřbitovy jeden po druhém), jejichž odkazy sem budeme postupně vkládat. V článku najdete i odkazy na fotogalerii na rajčeti a zonerama (nezkomprimované fotky). A tak tomu bude i každý další den – 2., 3., a 4.. Jojo, to bude dílo ..

Každý ze hřbitovů (v západní Haliči je 365 vojenských hřbitovů včetně hromadných hrobů z Velké války) je označen oficiálním evidenčním číslem a vkládám je sem v pořadí v jakém byly námi toho dne navštíveny.

4 Grab
3 Ożenna

1 Ożenna

2 Ożenna
5 Grab

6 Krempna
7  Desznica

8  Nowy Żmigród

9  Łysa Góra
10  Kłopotnica

11 Wola Cieklińska

 

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient