Kvě 312023
 

23. – 31. den

23.5.

Úterý –  cože?? Jo, dnes je sobota a doplňuji deníček. Vlastně se ani tak moc výjimečného neděje, furt to samý. Hlavně se snažím dodělat zahradu, zbývá to nejhorší – vyplet nahoře pod plotem karhát, a teď už bez kompromisů, jak mi poradil kamarád zahradník. Vyplet, nechat vyrůst cca 2-3 cm a pak tom polejt totálem (totální herbicid, jakýsi, ještě nevím jméno ale musím to být něco pořádnýho). Ne jak jsem zamýšlela kombinaci octa, soli , Jaru, to je prý slabý.

24.5.

Středa – Začínám se v tom ztrácet, jedu jak natažená klíčkem. Hlavní úkol je ta zahrada, ale jde to pomalu, karhát (Bršlice kozí noha) má odolné oddenky. dlouhé a pro jistotu i hluboké. Mezitím si občas něco přečtu na netu a není o co stát. Je to všechno v chaosu, nerozepisuji se v tomhle směru, a řítí se to kdovíkam. Není to už uřiditelné a nejstrašnější je právní bezmoc a morální úpadek všech – v čele s našimi vladaři a jejich spřízněnci. Tehdy i teď.

25.5.

Čtvrtek – Pořád to samé, ale už se pomalu chystám na červen, mám připravená 3 zavazadla, bude to po sobě, 3 dovolené, ale ani jedna s miláčkem. Kde jsou ty časy Barcelony a Karpat… musím brzy spát, zítra je den Dé.

26.5.

Konečně je to tady. Kladno s Ivošem a Milošem. Pánská jízda, ale berou mě s sebou. Mám celý den pro sebe a Kladno a je to naprosto úžasné, úplně jsem ožila. Musím do toho Kladna častěji 😊. Není to Kladnem, samozřejmě, je to tím že jsem v úplně novém prostředí a mohu vstřebávat. A je krásné počasí!!! Ušla jsem cca 15 km a jsem plná zážitků.

Jen pár fotek, přes víkend Kladno samostatně. Všechno neprozrazuji.

27.5.

Spím jako dudek a pak celej den zahrada. Čistíme společně prostor pod plotem plný karhátu a pak připravuji terén pro sazenice rajčat a okurek. Místo tyčí k okurkám jsem použila čistící tyče do komína. Vůbec jsem netušila že něco takového existuje. Byly krásně dlouhé, ale nestabilní, kývaly se jak dlouhé stonky ve větru… navečer jsem až do tmy vysazovala rajčata. Mám jich kolem 40 kousků, torino, start, rybízové, hruštičky a já nevím jaké ještě…  jsem po tom Kladnu šťastná a stabilizovaná a možná proto se mi zdál krásný sen, po velmi dlouhé době (vystupovala tam Eliška Hašková Coolidge, žádnej chlap😊)

28.5.

Neděle – spím ještě dýl, do deseti. Chvíle klidu, ranní rituály a pak zase zahrada, společně s m., končíme kolem půl osmé, večeře (dali jsme si smažáka), hygiena a šup do postele. Jo a stejně jako před týdnem v neděli byl western. Oba s Johnem Waynem. To je v současnosti jediný kvůli čemu zapínám telku.

29.5.

Pondělí – žádné vzruchy, snažím se neustále nic neodkládat a zatím dobrý. Jen zablogovat Kladno zatím nevyšlo. Konečně jsem vysadila na záhon cca 40 sazenic rajčat. Už se snaží kvést. A dalších 5 keříčkových jsem umístila do květináčů. A musím pořešit také okurky. Mám je v různém stádiu vývoje.  Některé sotva vyrašily.

30.5.

Úterý – začíná zase zlobit krční, cvičit, cvičit, cvičit. No, nějak se do toho procesu nemohu vpravit, ale je to jediný co zabírá. Stoupla jsem na váhu a mám 2 kg dole aniž bych na tom pracovala. Dobrý.

Skoro jsem v noci nespala, krční je pro zlost. Už aby bylo ráno.

31.5.

Středa – probuzení s bolestí hlavy a těžce se batolím z ležmo do sedmo. Pak už to jde – do stoupmo nebo jak to formulovat. Jdu zařídit pár věcí do města a pak už doma. Jen tak opatrně ukrajuju, ale pořád se snažím překonat lenost a udělat co jsem si naplánovala. Odpoledne jsem byla podruhé u paní Krupkové nafotit její kouzelnou zahrádku. Žádný luxus, ale tak to mám ráda. Spousta kytek, keříků a rybníčků se zelenou vodou a víc popisovat nechci. Ale dám fotky, ještě tam musím jednou kvůli světlu. Miláček seče zahradu a já si půjdu procvičit záda. A brzo spát.  Kromě Kladna jsou to takový pracovní dny, ale už se ta metelice blíží. 3 dovolené za sebou v rychlém sledu. Ale žádný nervy si říkám, od zítřka budu pracovat na přípravě. Nabalit 3 zavazadla, budou rychlé přesuny v čase a místě. Na nic nezapomenout!

  2 Responses to “Jedna věta – květen 2023”

  1. No vida, přes Kladno jsem v sobotu vlakem projížděl.
    Vpomněl jsem si na Hrabala, který tam jezdil do Poldovky.
    Mám pocit, že jí říkal Poldinka

    • A helemese, na Hrabala jsem ani nevzdechla, musela jsem si to před chvilinkou osvěžit a že napsal básnický epos, tedy 2 Krásná Poldi jsem ani netušila. Příště lepší přípravu. Na hřbitově jsem si ale vzpomněla na Marii Majerovou (hrob Majer), ta ale leží na Olšanech, ale má tam desku na rodném domě, také před chvílí vygůglila… vida, jaký má Kladno potenciál. A to jsem nebyla v Poldi, i když bych mohla, je tovbolně přístupné ale na to by jeden den nestačil…jó dovolená na Kladně, to by byl hit. Ne, TO JE TEN HIT!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient