Čvn 282019
 

2019 – květen

Květen

 1. Svátek oslaven testovacím výletem do okolí Litomyšle – Černá hora. Nohy OK, ale únava člověka veliká…
 2. Poprvé v životě špenát z kopřiv. A vývar na vlasy i do žaludku. A mám si koupit ty červené boty??
 3. Dnes 3 obřady a život paní Syrové byl tak pozoruhodný.. ve svých 13 letech, po letech bez mateřské lásky odešla nazdařbůh s dětským kufříčkem z domova… už se tam nikdy nevrátila.
 4. Klidný domácí den po včerejším jaterním detoxu s odpoledním filmem Pošli to dál.
 5. Je mi dobře, ale nic podstatného se neděje. Celý den si hraju s Jurkovičovou Blechnarkou.
 6. Milé setkání.. vzájemné jiskření /ef.. po obřadu na nás čekal, loučil se a řekl mi. Těšilo mne. (už se nikdy neuvidíme).
 7. Po několika měsících kuřecích a hovězích vývarů a pečeného lososa jsem upekla vepřovou pečeni.. Safra, je to možný, že to vepřový chutná tak delikátně?
 8. S miláčkem májová Litomyšl podruhé – Nedošínský háj a rybník Velký Košíř. V Drahotuších spadl kluzák na kruháči, pár metrů od „našeho“ letiště, Pavel Hriník (41) RIP
 9. Čtvrtek, dlouhé spaní a nákupní den. Pohoda až na miláčka. Pěkně ho podrazili ve střeleckém spolku.
 10. Co to?? Že by zabralo homeopatikum od Pepy? Probudila jsem se jako novej člověk, nic mi není zatěžko. Nějaká durch pročištěná.. a počítám do toho i hlavu.
 11. Je to k neuvěření. Probouzím se jako nadopovaná energií, kdyby to tak bylo napořád..
 12. Stav trvá.
 13. Pořád dobrý, ale musím přestat konzumovat, jinak budu jako koule.
 14. Dopoledne bašta a řeči u Naděnky, odpolední dámská akce odpadla, zatočila jsem se spoustou e-mailových restů. Strašná zima venku.
 15. Jeden dotek, jedna věta a dobrá nálada je v tahu. Jak dlouho mám sakra zůstat otrávená?
 16. Jen že jsem přestala trucovat…a cesta do Svitav. Strašná zima.
 17. Dnes dva obřady a změna. Mrtvému harmonikáři zahrál živý. Nevěděla jsem, že Václavhraje i na akordeon (kromě dechů a varhan). Neuvěřitelně mě ta změna uklidnila, více harmoniky do mého života!! Nebo možná více změn… 🙂
 18. Útěk z rozjásaného města (pár kroků na náměstí trhy a kolotoče) do Luže přes les. Nový svatý obrázek na modré (na podzim zmizel) a hody v cukrárně. Cca 15 km, mám dost, večer eurovize, bizár.
 19. Déšť, doma a klid.
 20. U ségry v Lučicích. Plno žhavých novinek z rodiny a vezeme si sadbu rajčat
 21. Od ženy to potěší! Byla jsem ocejchovánajako dáma s velkým D!
 22. Tady něco chybí si říkámk na dvorku u puškaře ve Svatém Kříži (hrob Reynka!). Nojo! Chybí tu ten bordel, co jsme viděli v pondělí na dvorku a v dílně u Jarka. Puškař hbitě reaguje a dostává se nám přednášky o důležitosti pořádku a exkurze po jeho „statcích“. Safra, safra, žeby příležitost ke změně i pro mne??
 23. Co bylo na dnešním dni krásného? Nic. Byla jsem líná a nedodělala hřbitov.
 24. Jak to napsat slušně??! Hodnotová inteligence našeho souseda pokulhává. Cílem jeho života je všechny lidi kolem sebe ojebat. Je velmi vy\nalézavý a jeho žena si hoza to za to váží a uctívá ho.
 25. Zkažený den, nedovedu se oprostit od myšlenek, jak slušně a elegantně očůrat proradného sopuseda.
 26. Ten den mi úplně z deníčku vypadl
 27. Miláček v akci, na rozdíl od hokejistů to vyhrál!!! Dnes jsem šťastná! Uvařím jednohubky a ovocný dortík! Píšu v poledne, ale já myslím, že tuhle bombu už nic nepřekoná.
 28. A šťastní jsme ještě dnes. Na úřadě nám vymysleli řešení sousedského sporu. Neuvěřitelná vstřícnost. Snad to dojde ke zdárnému cíli. Bohužel mi náladu zkazila Gábina. S ní mě biatlon bavil. Bez jejího charismatu a hlavně skvělých výsledků, ke kterým strhla i ostatní, pro mne biatlon ztrácí smysl. Strašná sezóna.
 29. Měla jsem sloužit v kanclu, ale sedím doma a mořím se s posledním hřbitovem. Nedoděláno.
 30. Čtvrtek. Celý den v čudu. Dopolko Havlbrod, odpolko Svitavy – na Rosničce je pusto, ryby nejsou, ale bufet je v provozu. Vynikající bezinková limča, večer dorazily holky.
 31. Cestovní den. Seč a Hradec. Po víc jak roce se setkávám se synem. Je OK, ale není radno se tím nechat unést. Jen dnes si ten luxus dopřeju.

 

  2 Responses to “Jedna věta každý den / popáté”

 1. Vsechno nejlepsi k narozeninam!
  Vyjadruji velke oceneni serialu o Jurkovicovych hrbitovech!!!

 2. Děkuji, neznámý Mirku. Za přání i za hřbitovy. Nebo se safra známe? Odkud víš kdy mám narozky?

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient