Led 052020
 

2019 – prosinec

1.   Schlíplou náladu mi spravila nalezená peněženka! Dorazila z Chrudimi a v pořádku, bylo tam vše! Díky!!! KAUFLAND – tady je svět ještě v pořádku…

2.   Strašné ranní manévry, mytí hlavy, odběr stolice a moče.. pak v kanclu setkání se sympatickým kazatelem z ČT ( České Třebové) a urovnání kamarádství s Mili.

3.   Dopo sedánek u Nadi. Jsem přejedena a zdecimována, sedím u biatlonu a Prostřena a NIC.

4.   Den velkých rozhodnutí. Doktor mi dal 4 měsíce na srovnání hodnot (váha, cholesterol, cukr, tlak). Krok 1. cukře pápá…

5.   U Vlasty (30 let bez osobního kontaktu. Má v šuflíku mojí fotku (vystřiženou z volebního letáku) a šok z fotky, jak zachránila les před kácením (vyvěsila papír se sugestivním textem na strom). Jsem šťastná. Odolala jsem nátlaku a odešla z krámu bez nákupu. Byly mi trochu autoritativně nabízeny oděvy v mé oblíbené červené barvě za 5-7 tisíc, ale já jsem ani v jednom případě nebyla krásná tak, jak bych od nového oděvu očekávala…

6.   2 obřady a jednohubková jízda z 10 rohlíků, únava a lenost, přesto jsem uhnětla a šoupla do lednice 2 těsta na vánoční cukroví. Dočetla jsem Šumavské samotáře. Inspirativní kniha? Jak pro koho. Ale v Samotářích budu pokračovat, má ještě dvojku a Samotáře jinde než na Šumavě. Večer v TV Chalupeckého ceny a z televize se stal rázem plnohodnotný člen domácnosti   ( + Linka a a Ledecká 1.! ). Nemohu z těch emocí usnout, píšu na web ČT pochvalu a bohužel jsem sama…. jak je toto možné???????

7.   Začínám péct cukroví, miluju to. Pro sebe ale letos nepeču…

8.   Ve vlaku nečtu – ve vlaku se koukám – z okna (cesta do HB a zpět)

9.   Nový týden dupydupy – vkrádá se nám do chalupy.. – hlavně přežít rodinu – ostatní si prominu..

10. Dnes –  vzteklá jsem jak pes…  prosím nedráždit.

11.  Jsem unavená uvnitř i vně a vánoční svátky na krku…

12.  Po dlouhé době Moravská Třebová a domácí nesoulad kulminuje. Končím s tím a začínám zase od nuly. Budu hodná i kdyby trakaře padaly. A v noci bojuju s vývary z kostí z olomouckého GLOBUSU.

13.  Otřesné zážitky z VESNY v Chrudimi a v Pardubicích. Lidský faktor selhává. Potřebnou věc objednávám z ešopu Ráj koberců.

14.  Poklidný den při sportu v ČT, cukroví, vývarech a jaterním detoxu. A radost ze života je kde?? Snad na mne zapůsobila kniha o šumavských samotářích.. nemám koule na sociální kontakty a uspokojuje mě líná samota.

15.  Po jaterním detoxu euforie duše a těla. A tak to je druhý den po vždycky. Jsem hodná, pracovitá a krásná. Ať žije JD!!!

16.  Pracovitost pokračuje. I krása, a jsem hodná.

17.  Duši sytím po chvilkách čtením přílohy Orientace v LN, zveřejněna Kniha roku 2019. Obdivuji rozsah a ponor některých knih, pro dnešní chaos a rozkolísanost doby netypických. Je mi líto, že sama nic takového nedokážu, těkám od jednoho k druhému..

18.  Ve vražedném tempu myjeme okna, radost mi dělá nominace “Ptáčete” na Oscara. Ten film je skvělý, stejně jako předloha. Autentický a věrný předloze. Neuvěřitelné. Jakoby se člověk ocitl v té době, na tom místě.

19.  První muslimka ve Skutči – zaznamenáno při mytí oken.

20.  Strašnej den ztrávený u šicího stroje, závěsů a záclon. dcera prudí na dálku s pejskem.

21.  Dva obřady, mezi nimi cukroví a malé tvořeníčko PF z dostupných komponentů. Mám je poslat, když jsou na hraně? Risknu to.

22.  Probuzení do krásného rána. Vcházím po nočním dešti do zahrady a náladu mi dnes nezkazilo nic.

23.  Ladíme svátečně vánočně životní prostor. Betlém letos zůstane v krabici, sorry Jéžišku, možná o velikonocích pro radost.

24.  Chlebíčky a dárečky… uááááááááááááááááááá..

25.  Spíme do jedenácti a jen tak lehce fungujeme. Mezi dešti procházka po městě. Místo lékárny a pohřebky se tu objevil Kebabhaus.

26.  Dnes zkouška pro miláčka, přijedou děti. Říkám: Budeš hodnej? .. No, pokud mě někdo nenasere… odpovídá a usmívá se do slunečného dne.

27.  Jó, jde to. Nečekaný dar vlastnoručně tkaného koberce 80 x 110. Jsem z toho vyjevená, ale stejně mě skepse neopouští. Strašně hodujeme: chlebíčky, jednohubky, cukroví, boršč, řízky a po poledni se rozjíždíme. Odpoledne v kanclu tvořím parte. Jsem ráda, že jsem změnila prostředí a vypadla mezi lidi. A něco záslužného udělala.

28. a 29.  Sváteční dny ve dvou a klidu doma, dosyta spíme a trochu se přejídáme svátečních lahůdek.

30.  Slunečný den a překvapivě příjemná a hodně veselá procházka s kamarády čundráky do Podskalí. Nečekaným bonusem se stává otevřený kostel sv. Markéty v Podlažicích s průvodcem a varhaníkem v jednom (pan Pošvář)

31.  Odpočíváme po túře a pospáváme a jíme chlebíčky a jednohubky. Máme to rádi, ale mám už 3 kg nahoře. Musím být na sebe hodně tvrdá, mám 3 měsíce na to, dostat se opět do formy a potěšit pana doktora, který mi dal šanci ukázat jak jsem schopna na sobě zapracovat. Předsevzetí… ještě nevím, ale alespoň se připravuji že najedu na dietu Mačingovku. Už střádám suroviny…

Leden 2020 –  Nový rok

A co dál….rozhoduji se, zda pokračovat v deníku stejně jako loni nebo jinak, každopádně než se rozhoupám, přidám těch pár novoročních dnů…

1. leden – středa – Obcházíme skutečské letiště a je stejně slunečno jako předevčírem s Buldoky.

2. leden – dva obřady

3. leden – 3 obřady, nabitý den, po návratu domů zase tvořím chlebíčky a jednohubky a přichází kamarád Lubor, se kterým jsem se po cca 15 letech znovu loni setkala, bydlí skoro naproti a moc se toho nezměnilo..

4. leden – sobota Hranice, letiště, jsme trochu pohádaný kvůli pytlíku od houbiček, ale místo zlověstného ticha to řešíme. Alespoň tohle je pozitivní. Zastávka v Olomouci a odjíždíme s 10 kg červené řepy a 1/2 kg brynzy. A červenou halenkou ve slevě.

5. leden – Ranní sólo vycházka ve svižném tempu 5 km, objevuji novou trasu, která se dá variovat a kde jsem nikoho nepotkala, snad to bude fungovat i zítra, pozítří atd… na obvyklé cestě k Malhošti to je každý den jako na promenádě, a v každou denní hodinu.

Pár fotek z dnešní vycházky atd…

IMG_20200105_110226_panorama
Pohled na mírně vzdálené obzory

IMG_20200105_110310

Rozpadající se kravín.. nebo vepřín?

IMG_20200105_111255

U staré hrušně pozoruji ves Štěpánov a je mi v tom slunci dobře

IMG_20200105_111245 - kopie

Trochu si tu vísku na opukové stráni přiblížíme

IMG_20200103_114803

A pomni poutníče na této zemi, že tvé dny jsou sečteny, a raduj se v novém roce 2020 z každého dne, do kterého se probudíš. A nebuď sám, smutný a zahořklý. Ještě to zkus mít radost ze života!

IMG_20190913_112633 - kopie

 

 

 

 

 

 

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient