Kvě 032020
 

2020 – duben – vracím se zpět a těším se jak si počtu v deníčku.

Kostel v zaniklé vsi Janovičky
 1. duben – Sedím doma, vycházím jen do drogérie, miláček má požadavek na 2 litry technického lihu.
 2. duben – Nestačím vařit, miláček cvičí jak umanutej, jí jak mlejn.
 3. duben – Objevila jsem scuk.cz, hlásím se do Luže, objednávám velkou bedýnku zeleniny.
 4. duben – Jdu ven a sama, miláček ještě hojí puchýře. 5 hodin samoty v přírodě. Jdu do Janoviček.
 5. duben – Odpočívám… chvíli klid, prosím nerušit…
 6. duben – Miláček mi sdělil, že už nemusím škudlit. Rozradostnilo mě to, objednávám na scuk.cz maso!
 7. duben – Konečně výjezd! Opouštíme zdi domova a jedeme skoupit Lidl v Hlinsku. Budím pozornost nákupem na 14 dní. Doma vyložíme a odjezd do Horního Bradla, 4 hodinová procházka s hlavním cílem okouknout aueršperskou hájovnu, sálá slunce ale fouká studený vítr..
 8. duben – Je mi divně. Slabá horečka, únava, a chytly mě nepříjemně záda. To není korona, ale včerejší ofouknutí. Jsem z formy a právě vymýšlím metodu samoléčby…
 9. duben – něco se stalo… po 2 měsících absence objevuji ve schránce slevové letáky – občanskou předzvěst lepších časů! A teď co udělá krizový štáb?! Uvolní mantinely??
 10. duben – Dnes ti to mimořádně sluší, Červená Karkulko! Safra! To zahřeje!
 11. duben – Od včerejška v eufórii, Saša mě ostříhala a nabarvila mi hlavu, jako bonus stvořila růžové melíry. Většinu času trávím v koupelně u zrcadla a navzdory samotce v koronáči jsem LIDI šťastná!
 12. duben – Miláček out, sedíme na zadku doma. (já dobrý, záda jsem rozhýbala pomocí masáže hadí mastí a následným spaním s líným polštářem pod bedry). Nečekala bych, že mne tak nadchne současný balet v ČT!!
 13. duben – Miláček vstal ve 12.30 a vyšlehal mne. Je tedy velikonoční pondělí. Dopoledne mi zpříjemnil legendární Zemanův film Vynález zkázy v TV, miluju ho, a pak ..náhoda! skvělý francouzský dokument Země.. jojo TV… odříkaného chleba největší krajíc..
 14. duben – Blbá nálada doma, m. se nedaří a já jsem z toho všeho domácího vězení a každodenního vaření utahaná. Padla na mě nějaká chandra, či co..
 15. duben – dtto a ještě hůř, boha jeho…
 16. duben – Odcházím do přírody a je to dobrý nápad včetně volby terénu. Sluneční lázně v povodí Krounky z Kutřína do Předhradí. Svatá trojice Samota, Slunce, Příroda – to jsem potřebovala!
 17. duben – Zase provařenej den, ale… prej jsem od posledně zhubla,… téda, nevěřím vlastním uším..
 18. duben – Pecka! M. mi sděluje, že prej jsem ztloustla a vymazal mi flešku.. ach jo, nic neříkat, scvaknout paty, potlačit slzy a jít dál…
 19. duben – Neděle a sólokrátký okruh Malhoštěm. Pavoučí muž bude šplhat. Se stromu visí dlouhej špagát.
 20. duben – Konečně.. první zásek… společná práce na zahradě láme ledy, teď už to pofrčí, bariéra padá..
 21. duben – Katastrofa! Něco se posralo v koupelně, voda valí kdovíjak dlouho do fasády směrem k nefunkčnímu muzeu, my nevíme nic. Ve čtvrtek bude akce, aktivuje se Milan a Martin. Večer jsem pomalu upekla hovězí z scuku.cz na zelenině. Mana nebeská! Můj recept! A složili jsme darovaný kompostér na druhý pokus. M. ho složil opačně, musel ho překlopit.
 22. duben – Čekání na Milánka.. žijeme s prasklou rourou a vodu otvíráme jen jednou za den.
 23. duben – Už týden bez auta, autobusem proto jedu do Luže pro zeleninu a po silnici šlapu domů a fotím kytky. 2 podivíni z Luže a setkání s Janičkou a Jaroušky v lese.
 24. duben – Svátek Jirky na smutce bez fanfár a 3x volá Honza z K.
 25. duben – Větrný a zamračený den. Celé odpoledne nám zabrala pěší túra do TESCA. Zpět neseme snad 20 kg ovoce a zeleniny, pak domácí galeje.. já zase vyvařuju, m. majzlíkem demoluje koupelnu a provizorně látá otravnou díru v trubce. Též čistí baterie, odrezuje trubky, cídí záchodový systém. Ach jo.. Den mi nostalgicky zkrášlil ruský film Balada o vojákovi na čt2. Viděla jsem ho poprvé.
 26. duben – Jsem jaksi otrávená a neplním si povinnosti. Nepřesazuju kytky a nepleju zahradu. Navečer jsem vyvřela a zase máme ultratichou domácnost. Nějak už to flákám… zapomínám si doma roušku a musím se vracet od branky. Ale dokud tady budu, roušku nosit budu, dokaď to nezruší… Nejsem v tom sama, ale ještě mě z toho nejebe jako Nele, která si ji s hysterickým úsměvem strká mezi nohy.. škoda, očekávala jsem pandán, nějakého chlapa dole s respirátorem, ale NIC. Jen profláklej a nudnej nudnej Háma se chtěl zviditelnit s papouškem..
 27. duben – Už zase funguju… celej den jsem pilná a přesazuju pokojovky. Jednotím prskavce a aloe, vytěžila jsem litr gelu.
 28. duben – Den, kdy nám Milánek spravil trubky. ** Skončilo období vody v kýblech a kastrolech. Teď ještě aby to brzy vyschlo a mohly se trubky zadělat.
 29. duben – Akce kompostér též dokončena. Monstrum stojí na svém místě a doufám že už si vrní a kompostuje.
 30. duben – Čarodějnice a provádím rituální výkrop baráčku a zahrádky octovou vodou. Prý to zabírá na blbý sousedy…! …. HOWG!

  15 Responses to “Jedna věta každý den / II. ročník / počtvrté”

 1. Napsala jsem sem komentář, ale někam se ztratil, nevadí, píšu znovu.

  Zuzi, jsi velmi akční na nouzový stav 🙂

  Mě pomalé dny vyhovují. Dny se mi smrskly na chození do práce, po práci se chvíli vzpamatovávám. Těším se na klid a ticho. Nakupovat chodím hodně málo, jen když musím, nakupování mě neláká. Občas se u mě staví moje kamarádka z práce na kafe, která si chvíli potřebuje odpočinout od vaření, uklízení, učení dětí a nervozního manžela.

  Hodně vyšívám ve volném čase, nepotřebuju k tomu ani hudbu, ani televizi, nejraději mám ticho. Ani nemám potřebu číst knihy, sledovat televizi, ani číst zprávy a zpravodajství – balzám klid a ticho. ticho v myšlenkách. Venku jsem v poslední době málo, mám z práce docela dost, ale jak to všechno krásně kvete tak cestou z práce domů jezdím jinou cestou (na kole) a tak si to užívám i ten vońavý vzduch bez roušky – krása po směně.

 2. Roušky už nenávidím – máme v práci po celou dobu směny respirátor, odřený uši, vyschlá pusa a nos.
  Takže roušku na ven mám volnější, slabou jen tak pro formu. Když přijede Saul jedeme na kola, to je fajn, i když minule nám počasí moc nepřálo, tak nám výlet snad vyjde líp tento víkend.

  • Roušky už flákám, nějak mi otrnulo, ne že bych je nenosila, ale nepřepírám, jen měním ty papírové filtry… a štve mě, že si nemohu namalovat rty a překáží mi náušky, tak je nenosím… ach jo. Ale začala jsem si malovat jemně rty i pod roušku, jsem blázen…

 3. Barčo, já si myslím, že jednáš intuitivně a dobře, že se do ničeho nenutíš a tak nějak po tvrdé práci relaxuješ jak cítíš. Četla jsem v komentu Lišce, že vyšívání máš na 10 let. Je to úžasné, co jsi objevila, a čím dál budeš dokonalejší v tom co děláš. Tak ať tě to baví a fakt jedeš dál plnou parou vpřed. Držím palce!
  Já jsem dnes v chaosu, musím si zajít pro zákusek, dát si kávu a pak jít na zahradu plet, už mám dnes všeho kolem dost…

  • Jsem ted taková chandra od unora mě zlobí žaludek a zhoršuje se mi to. Myslela jsem si, že jako každým rokem v tom předjaří mě potrápí chvíli zhojený žaludeční vřed a bude to dobrý, ale ne . Kdysi jsem měla Helicobactera – léčí se to tři týdny antibiotikama,ale mám pocit, že se mi vrátil. V pondělí 25.5. mám gastroskopii tak budu vědět víc.

   Minulý víkend jsme byli se Saulem na kolách, krásný výlet – z Hk do Jaroměře a odtud vesničkama do Nového Města nad Metují a do Náchoda a zpátky vlakem domů. Na tom výletě jsem se nějak dorazila, ale ten výlet stál za to. Jsem asi nějaká oslabená nebo co…

   • Barčo, možná jsi už přetažená a potřebuješ dovolenou, aby ses zharmonizovala… ten výlet ti závidím… paráda! Tam se chystáme za Jurkovičovými realizacemi, ale kdoví jak to bude.. chodím teď sama, jako dnes. Zopákla jsem si výlet z Kutřína domů a v jednu chvíli mi ten chlap scházel… vyštěkával mě černej velkej hafan na volno, naštěstí jen vyštěkával, nevím co bych zmohla se slzákem, jestli by ho to ještě nena.ralo:))..

 4. Zuzi, vyšívání je u mě staronová záležitost. Když jsem byla vdaná a bydlela ve starém domečku ve Smiřicích, neměli moc peněz, stále něco opravovali na domku – tak mými koníčky byla zahrada a vyšívání. (levné) navyšívala jsem se spoustu obrázků s takovými těmi klasickými naivními motivy čtvero ročních období, – kytičky, košíčky, modrobílé vyšívání, lidové motivy, dečky, prostírání a taky dětské vyšívání jako jsou obrázky pro miminka, medvídky…. spoustu jsem toho rozdala našim společným známým. Jednak pro jejich děti a pak známým, kteří zdědili krásnou chaloupku v Loktuši u Kozákova po prarodičích – tak tam ty lidové obrázky a modrobílé vyšívání. Tam se to vyloženě hodilo, vyjímalo.Teď už vyšívám jen co mě se líbí, takže obrázky z obrazů.

  • Tak takhle to je, Barčo, máš na čem stavět, divila jsem se, jak ti to jde, tohle mě nenapadlo, tenhle koníček zabere hodně času a každej dnes někam spěchá, těším se že možná jednou …. někdy …budeš mít výstavu i s panem Křenem. Jako pan Brázda s maminkou…

 5. Tak ti nevím, Zuzi…
  Už nějakou dobu, když se k tobě hlásím z práce, mi to rudě vyhlašuje zákaz s oznámením, že “Adult material”.
  Což by mělo odpovídat hlášení přístupu na nějaké erotické stránky.
  Tedy předpokládám, protože tam já se samozřejmě nikdy připojit nezkusil:-)
  Každopádně je to záhada.
  Ze soukromého připojení na tvém blogu po nějakých porno- prasečinkách pečlivě pátrám, ale zatím nic.
  Ještě je tedy jedno vysvětlení.
  Že náš firemní filtr vyhodnotil tvůj blog za natolik plný hodnotných a životně vyzrálých postřehů, že mne radši pustí na seznamové novinky, než k tobě 🙂
  Každopádně zůstávám tvým věrným čtenářem, i když jen ze soukromého připojení a v práci už se kochat nemohu:-)

 6. Ahoj Saule, to jsi mě překvapil.. občas mi ujede nějaké emotivně vypjaté slůvko, ale snad jsem nepoužila nic necudného, nejsem si vědoma.. možná že v tom má “roušku” Nela Boudová, pokud to zařízení prohlíží i fotky… jinak nevím že bych přitvrdila :)), každopádně to budu monitorovat a děkuji za upozornění. A děkuji za pravidelné návštěvy, to mě teší!

 7. Nela v tom nebude.
  Její koronavirový model spodního prádla jsem v práci na dostupných stránkách podrobně a dlouho zkoumal a žádný problém v tom nebyl.
  Prostě tu musíš mít dobře ukryté nějaké ” hard core” :-))

 8. A ještě posílám něco jen tak k zamyšlení…
  https://tribun.red/2020/05/04/podepisuji/comment-page-1/#comment-157695
  Přijde mi to po těch všech internetových blábolech zamindrákovaných a nenávistných lidí jako docela rozumná, i když asi marná, politická a hlavně občanská proklamace.

  • Díky, mrknu na to, až zítra vstanu a budu zase v kondici, dnes už jsem intelektuálně vyčarpená.. celé odpoledně jsem řečnila…

  • Tak Saule, tohle nedávám, je to na mě nějak moc intelektuální… a já k těmhle “peticím” nijak netíhnu. Chce to akci, mám dojem, že už to nepůsobí. Ale nemyslím něco jako milion chvilek, spíš povstání…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient