Kvě 012023
 

16. – 30. den

16.4.

Neděle – tradiční procházka po asfaltu. Od TESCA v Chrudimi do Slatiňan. Zezadu se úspěšně vloupáváme do placené zóny zámecké zahrady, abychom ji v závěru zlegalizovali. Souhlasíme, zahrada je krásně revitalizována a kde je hezky a altánky a lavičky, tam se srocují různí opilci a nepořádníci anebo jako v Lipníku nad Bečvou cikánské partičky nezletilců s ohlušující debilní muzikou.

17.4.

Pondělí – jsem unavená, den proběhl bez zvláštních vzruchů, jdu dříve spát, zítra čekáme montéra na zámek.

18.4.

Úterý – konečně opraveno. Únava pokračuje, plácám se u kompu a opravuji, několikahodinová práce nakonec přichází vlivem nějakého zkratu vniveč, je skoro půlnoc a konečně dodělávám to, co se posralo, i tenhle deníček píšu od neděle podruhé. Mezitím jsem navečer pospávala, byla mi velká zima. Tři přikrývky na sobě to spravily.

19.4.

Středa – měli jsme jet za miláčkovou ségrou pro kapří hlavy a vnitřnosti, jsou v posteli, jsme doma. Musela jsem se projít mezi lidi. Kancl a co jiného… Penny za městem 5 km, z kopce, zpět do kopce, jak jinak. Ha! Sekuriťáka tam dělá soused cigoš. No, to udělali kozla zahradníkem. Třetí cigoš. První podivín, co schovával stabilně skroucenou hlavu pod pultík, druhý vysoký starší statný mačo s evidentně  dobrou pozicí v komunitě, a teď tenhle exot. Škoda slov. Aspoň když je tam, nemusíme ho vídat tady…

20.4.

Čtvrtek – hurá, jedem na střelnici do MT. Ale ještě ráno vstanu a koukám z okna na nebe a kdo si to ke mně šine! No, teda, pan Doležal, hračkář!!! Už zase maká, super, budu malovat. Je to jeden ze dvou chlapů co ke mně přichází bez ohlášení kdykoli. A já mám z nich radost, je mi fuk, že jsem třeba ještě v pyžamu jako dnes. Nejde dál, jen předávka, nespěchá na to. Jedem dál… A hele, sahám do kapsy pro náušnice narychlo tam dané a jedna je bez 3 cingrlátek, no teda. Jedno je zatoulané v kapse a ty dvě zbývající musím zatím oželet. Snad doma nebo jsou definitivně fuč. Je to malý. Stavujeme se v Poličce pro pelety a miláček mi sděluje že měsíčně nás to stojí po zdražení čtrnáct tisíc. K…a. V MT si to užívám, slunce svítí, nespěchám, v sekáči růžová retro džízka za 59,- a tak dál… u radnice nacházím zelený balónek, beru ho pro štěstí a to sakra mít budu! Doma najdu obě zatoulané cingrlátka (žluté a červené) a navíc bomba- našla jsem náhodným pohledem i několik dní postrádaný obal na mobil. Už jsem nedoufala a přece byl na očích, furt, jen jsem ho nevnímala, já husa. Miláček dělá fakáče na kamioňáka kterej nás dlouze vytroubil protože jsme mu nepočkali na kruháči. Už jsme čekali do pytle snad ¼ hodiny a tady byla poprvé malá díra, tak jsme to dali. Měla jsem skoro v kalhotách .. blbej pocit že nás pronásleduje, zbavili jsme se do definitivně až v Poličce. A doma ty nálezy, radost veliká, den se povedl, byl pestrý, změna.  

21.4.

Pátek – píšu to pozadu, dnes je neděle a vypadá to, že se nic velkolepýho nestalo, jen jeden ranní telefonát od H., po dlouhé době, že vše postupuje a nemám se bát ( P. F. přijede ve čtvrtek, změna).

Mám obavy o Lišku, dlouho nebyla na blogu, furt tam okukuju, ani komentáře nové nejsou. Myslím si, že je konečně v nemocnici.

22.4.

Sobota – sama doma. Lítám jak hadr na holi a honím resty. Mám možná špatnou taktiku. Ukusuji ode všeho místo abych se zakousla do jednoho. No, musím se nad sebou zamyslet. Ale poprvé jsem na zahradě nařezala vylézající kopřivy a udělala si výluh. Je klid. Debilové zatím nehrajou. Hurá. Janička mi nabízí zájezd se základkou k moři. Někdo vypadl. Nic podobného nezažila, váhám a mám obavy, i z cesty autobusem. Beru si čas na rozmyšlenou do zítřka.

23.4.

Neděle – jsme doma, pracuju na zahradě. Na moře jsem kývla že jo. Přišla bych si jako posera, kdybych to odmítla. Ozvala se Barča!!

24.4.

Pondělí – prší, dodělávám Maštale, jedu znovu, snad to dnes dokončím.

25. 4.

Úterý – velký výlet do Lučic u Chlumce nad Cidlinou k Dášence, vezeme jí sklenice na zavařování, asi 200 kousků. Velká pěstitelka zeleniny mi radí a dodává odvahu k pěstování polních okurek. Nakazila jsem se a cestou zpět kupuji semena polní okurky Obelix F1. A v Globusu dva pytle hovězích kostí na vývar. Do postele až kolem půlnoci, dělám i špenát z kopřiv, zužitkuji zbytky z výluhu. Popíjím ho zjara. Pobolívá krční, potvora. Bylo to asi na ni dnes už moc.

26.4.

Středa- dopoledne strávené v kuchyni, pak Janička vyzývá k procházce. Jdu si na půlhoďky lehnout. Usnula jsem a jdu za hřbitov k místu srazu. Ještě je čas. Sedím a honím mobil. Posléze vstanu a zpoza hřbitovní zdi na mne kdosi volá. Děvčata kamarádky. Šly kolem mne a nepoznaly mne. Prý, že to je nějaký dítě… si myslely. Dobrý. Jdeme a vzpomněla jsem si, že se někdo chystal na medvědí česnek do úžlabí u Zbožnova. Nevím o něm, nikdy v okolí žádný nerostl, ale to neznamená že tu nemůže být. A taky ne. Jsou to ocúny. Bezpečně. Česnek poznám mám ho na zahradě a ocún na jaře taky, má dole u země schovaný velký zárodem květu. Zjišťuji co si vzít k moři, je to poprvé.

27.4.

Měli jsme jet do HB, ale nakonec jsem skončila v kanclu. Byl poměrně klid a přijel rakvář s ukázkou nové rakve náhradou za jednu pouťovku s plastovou „zlatou“ bordurou. Povedla se jim a je za stejnou cenu, a to se počítá! Stavila se tam, ale ne za mnou (dnes zaskakuji), Irenčina známá z Vrbaťáku. Mluvila půlhoďky a nabila mě energií na celý zbytek dne. A chválila, že jsem na smutečce nejlepší řečnice v celém širokém okolí. Jo a ještě jedna podivná pochvala… přišli manželé platit pohřeb a než odešli chlap mi řekl, že mám pěkný vlasy. No, to je opravdu unikát. Ten chlap i ten postřeh. Jdu makat, využít co do mě Helena a pan R. napumpovali. Chvála nadnáší!!! Zahrada a resty, dnes musím s tím hnout. Zítra jedeme do toho HB (víte co to je, ne).

28.4.

Pátek – To byla jízda! Jeli jsme si do HB objednat auto a oni už ten typ neměli a nešel objednat. Nakonec nám prodejce poradil kam se obrátit, ale výsledek nezaručil. Tak jsem se těšila, že cestou zpět poprvé pořádně prozkoumám Pohled u HB, ale byla jsem otrávená a chtěla jsem jet domů. Cestou jsme zkoušeli kontaktovat prodejce v HK a vypadá to nadějně. V úterý to jedeme do HK objednat. Chci červené auto!! Dost bylo tmavých barev, teď už jen veselé a pastelové odstíny.

29.4.

Je sobota a já makám v kanclu, a pak doma zase ty resty. Jde to ztuha, neustále se něčím rozptyluji.

30.4.

Nejkrásnější den měsíce. Dáváme si pomalý dlouhý výlet na hrad Rychmburk a protahujeme ho do vesnice, která se jmenuje Předhradí, kde je ten hrad. Protože pátrám po jenom místě z Jirkovy fotky. Fotka má název Rychmburk a dostala jsem jeden tip, kde by to mohlo být. Ale není to tam. Myslím na Davida, kterého se zeptám. Protože jsme šli podél opevnění až za ves, vracíme se a já se nemohu nasytit bizarního spojení kolotočů se hřbitovem. Dnes je tady ještě navíc pouť. Fotím, a mezitím se u m. objevil brácha s manželkou. Tu jsme neviděli pěkně dlouho. Vracíme se zpět a potkáváme toho Davida, na kterého jsem myslela a on také neví kde to bylo foceno. David je velký milovník přírody v okolí, všechno proleze, všude byl. Teď je ale bezradný, a navíc neví koho by se zeptal. Protože nikdo to tu nezná víc než on. Jdeme domů a tak skončil ten krásný den. Chtěla bych co nejdříve ten den zablogovat, dokud jsem plná dojmů.

  4 Responses to “Jedna věta – duben 2023”

 1. Ahooj zuzi,
  tak budeš zase malovat vojáky, hurá.

  Prosímtě, jde ti normálně blog? Mně se smazal nový příspěvek – neuložil se ani jako nový ani jako koncept. A když teď ťuknu na volbu, že chci napsat nový příspěvek, objeví se divná šedá stránka a na ní stojí:
  Během připojování k databázovému serveru došlo k chybě

  Příčiny mohou být různé, např. špatně zadané uživatelské jméno nebo heslo v souboru wp-config.php. Pokud nelze vůbec navázat spojení s databázovým serverem localhost, tak mohlo dojít k výpadku na straně poskytovatele hostingových služeb.

  Používáte správné uživatelské jméno a heslo?
  Zadali jste přesnou adresu databázového serveru?
  Je databázový server opravdu funkční?

  Pokud těmto dotazům moc nerozumíte, měli byste raději kontaktovat poskytovatele hostingových služeb. Jestli bude nadále docházet k podobným problémům, zkuste se obrátit na oficiální fórum podpory (česky).

  • Ahoj Liško, já jsem OK a v e wordpressu se moc nehrabu, abych něco nepos…a, jsem obezřetná. Napadlo mě, co kdyby ses zeptala toho pána Michala Kubíčka co jsme na jeho serveru. Mám pocit, že tuto pomoc kdysi nabízel… kdyby něco. Má mejl níže, doufám že ještě platí. Má tam i tel. 603487848. Tak to zkus, prosím, abys mohla blogovat. Myslím na tebe furt, 3el 🙂 zuzi
   fakturace@mediatoring.cz

 2. Tak co moře, bude?
  A které?

  • Tak teď mi to udělalo jako Lišce, ale samo se to spravilo, doufám že ty zmatky jsou překlenuty.
   Moře bude, nějaké chorvatské, nevím ani kam jedu, musím se zeptat.:))), bude to netradiční s těma šesťákama..

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient