Zář 062012
 

kardinál Vlk má u mne utrum a basta

Kardinál Vlk si nyní může dát třeba nohu za krk nebo může začít levitovat, já jsem s ním definitivně skončila.  Je mi to líto; nejsem na něho naštvaná. Stal se pro mne vzduchem a jestli jsem ho do této doby měla ráda jako tolerantního staříka s úsměvným nadhledem, tak s tím je konec. V létě jsem měla jiný starosti, a tak mi ušlo, že zmizel můj nejoblíbenější twitter, tedy vlastně jediný, který jsem sledovala. Fiktivní twitter kardinála Vlka. Na boku mám na něho odkaz.

Byl skvělý. Tak vtipný a zasvěcený a třeskutě odvážný. Myslím ten twitter. Humor přesně podle mého gusta. Několikrát jsem o něm psala nebo na něho odkazovala . Skvělé postřehy, skvělý výběr fotek. A  teď je fuč! Jsem přesvědčena, že za něho není náhrady. A odstřihl nás od něho ten skutečný “kardinál Vlk”, kterého jsem si, ač blíže jeho názory nestudovala jsem, vážila také právě pro to, že se dovedl ve svém stáří nadnést a snad i pousmát. Nejsem katolík, ale ten chlap mi byl odjakživa přirozeně sympatický a dovedla bych si i představit, že bych se mu i ve zpovědnici bez obav svěřila. Zdál se mi hodnej a tolerantní. Shovívavý k té hříšné lidské havěti. No, a tak to právě u mne posral.  Jasně, je mu to jedno. Ale mně ne. Horáček a nyní i Vlk. Zklamali mě ti, kterým jsem jejich morální kredit věřila.

Kdoví, kdo ten vlčí twitter tvořil. Nebyl to žádný blbec, právě naopak, a ať si říká kdo chce co chce…. já bych si vsadila na Martina C. Putnu, brousícího si na těch krátkých literárních útvarech svůj břitký ostrovtip. Chytrej je na to dost a ten katolík má i jiskru! Možná mu někdo pomáhal… Pánové, já se hluboce před vámi skláním!

Je tu však i jeden twitter, který je možná stejně dobrý. Také fiktivní. Opět neobyčejně empatický s “autorem”, jeví stejné obecné znaky jako ten vlčí. Tím myslím zasvěcenost do “okruhu”, komunitní jazyk a výrazy (himbajs, řácký apod..) a zase ten “strašný” a  sofistikovaný humor, a nadobyčej případný výběr fotografií. Jsou to pecky, vážení.  Autor se převtělil do Jaroslava Foglara. Twitter existuje, ale delší dobu již není bohužel doplňován. Skončil letos v lednu na den Foglarova výročí smrti. Ale to co tam je stojí za návštěvu. Mám dojem, že autor je shodný (a jsou zde i odkazy na twitter Vlkův!), ale jestli je jím skutečně Putna, tak klobouk dolů. Vím, že dovede mnohé, a není laciný. Právě proto je ten styl twitteru jiný než Vlkův. Je jednodušší, foglarovský. Chci znát pravdu!!!!!!! Prosím. Děkuji.

Něco jsem zkopírovala, tak se mrkněte tady nebo jděte rovnou –  na Sluneční paseku.

 

 

 Posted by at 20.07

  5 Responses to “Jediný twitter, který za něco stál je fuč”

 1. Pobavilo mě kdysi, jak si kardinál Vlk na jaře liboval, že začíná být teplo a může zase chodit naostro.

  • Ani mi o tom nemluv… co záznam to klenot a jak mne bavilo to mapování kardinálova skutečného pohybu. Rozkošný kus literatury, a takhle to dopadlo. Všichni věděli, že je to fikce a bylo to prd platný. Zatraceně!

 2. Omlouvám se, že to dávám sem jako komentář ale potřebuji abyste si toho co nejdříve všimla.
  Nemohu nikde najít ani na internetu kontakt na pana Lelka – správce vyškovských hřbitovů. Asi před rokem jsem Vám na něj dával kontakt kvůli té básni od Řičánka. Teď to nemohu nikde najít. Potřebuji od něj co nejdříve zjistit ceník za vykopání hrobu ve Vyškově. Slyšel jsem něco o 40 000Kč a to my připadá jako nereálné. Jestli to někde najdete pošlete mi prosím ten kontakt formou sms, nebo nejlépe i na firmu Hnátek na mobil, volat nemá smysl, jdu večer na noční inventuru do Kauflandu a budu mít vypnutý mobil, občas ho o přestávce zapnu, přijmu sms atd.
  723 710 400.
  Děkuji

 3. Děkuji za osobní reflexi, úvodní odstavec je psán s mírnou nadsázkou. Zřejmě jste vyhledávala “Kardinál Vlk ” a narazila na jeden z mých textů. Škoda, že jsme neprojela celý blog :), abyste si udělala sice trochu neostrý, ale přece jen objektivnější úsudek o mně, o mých zájmech, názorec, stylu psaní atd… Víte, ten váš koment beru spíše jako touhu se s někým podělit o svůj zážitek, svoje okouzlení a vyzní to líp, když to trochu mentorsky vyvěsím k tomuto specifickému textu. Apropos… dobrá zpráva!!! Již nějakou dobu tento twitter zase funguje a je stále skvělý! Zkuste mu přijít na chuť jako velkorysý “Kardinál”. Neuráží, je naopak milý a vtipný. A chytrý. Já ho mám ráda. A “Kardinála” respektuji. Naposledy mě potěšil, když nepodpořil akce ve farnosti u sv. Salvátora při pochodu homosexuálů Prahou. Bez řádu, katolického náboženství a desatera by naše evropská civilizace už dávno “nefungovala”.
  Postoj katolické církve k migrantům je jednoznačný – ryze křesťanské je být na straně toho kdo trpí nouzí, ale není jednoduché toto pronést. Člověk musí ztratit mnoho vnitřních zábran. Je to výrik striktní jako desatero…. V době, kdy se lidé přimykají spíše k různým new age apod. a křesťanské hodnoty ztrácí na jisté atraktivnosti pro naši rozmazlenou generaci, začínají se jimi znovu mnozí ohánět bez ohledu na skutečnost že o tom vědí prd, jen aby vyjádřili obavu z příchodu imigrantů. Myslím si, že málokdo veřejně přizná, že je zde vlastně nechce. A pokud to přizná, je mu přilepena nálepka xenofoba. Jsou zde obavy z hitlerovské paralely. Ale současně obavy ze ztráty svého zažitého světa, kde relativně spokojeně žiju a dožít chci. Kdo zná řešení??? A kdo tahá za ty nitky??

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient