Led 242013
 

aneb BINGO!

 

Kdo by to řek’ , že všelidová volba prezidenta vyvolá  emoce, které proti sobě nesmiřitelně postaví dosud spřátelené osoby a klany!  Vyjev se a já ti řeknu jaký seš!  Jsme opět svědky neopakovatelných sociologických fenoménů a jsme i jejich součástí.

Jednomu z nich se za komančů říkalo “vstřícná předposranost”. Postiženy byly zvláště umělecké kruhy. Na YT jsou dostupná videa předních umělců hajlujícíh po heydrichiádě, schvalujícíh husákovskou normalizaci a to současné dění je jen logické pokračování. Bohužel, prodejnost umělců má dlouhou historii.


(druhá část)

Druhým jevem je nekontrolované šíření (až epidemie) memů (elementy kultury šířící se imitací.) Kníže má k lidu blíže a kníže vyřeší potíže jsou klasické memy.

Třetím jevem je skupinová hloupost: http://www.inflow.cz/skupinova-hloupost-pevnost-lidske-racionality

Neuvážený projev Jiřího Menzela, kterým ze sebe udělal idiota

Melodramatický part Ondřeje Vetchého

Tahle role Ivanu trojanovi evidentně nesedne.

Byly a jsou i výjimky:


http://zpravy.idnes.cz/omluva-dejdarovi-a-politici-dp3-/domaci.aspx?c=A130121_144551_domaci_jw

http://zpravy.ihned.cz/politika/c1-59186550-franz-podpora-prezident-zeman?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed

http://www.zvedavec.org/prispevky/2013/01/5312-zbysek-pantucek-pise-schwarzenbergu.htm

Tohle prohlášení se objevilo na stránkách českého PEN klubu. Vypadá to jako sranda, ale Jiří Dědeček to zřejmě myslí smrtelně vážně, že tu tragickou pěveckou sekci zaštítil štemplem. A propos… Proč má kníže k lidu blíže? Dědeček je vůl.  Ale mám ho stejně ráda, jen už s výhradami. A jeho postoj nepotěšil ani Jiřího Žáčka:

Básník Jiří Žáček zase oslovil otevřeným dopisem České centrum PEN klubu. To totiž oznámilo, že „radostně podporuje svého člena Karla Schwarzenberga. Tentokrát s heslem ,Kníže má k lidu blíže!‘.“ Žáčka to uvedlo do prekérní situace poté, když několika deníkům řekl, že bude volit Miloše Zemana.

„Když jsem před listopadem ’89 vstupoval do obnoveného PEN klubu, věřil jsem, že bude demokratickým společenstvím, které netrvá na jednomyslnosti, ale respektuje i odlišné názory,“ napsal. „Nebylo by rozumnější, kdyby se k politickým záležitostem každý z členů vyjadřoval za sebe?“  zdroj

 

autory textu jsou zuzi a CB, a neděláme si nárok na úplnost

 Posted by at 18.39

  21 Responses to “Je tu ještě někdo… kdo nezpíval????”

 1. Tady něco k tématu…
  [url]http://www.volimkarla.cz[/url]
  Vládneme, nerušit! [url]http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10123147075-vladneme-nerusit[/url]
  [url]http://www.vyzvatrikralova.cz[/url]
  Vadí Vám snad alkoholismus kandidáta na prezidenta? [url]http://www.prezidentalkoholik.cz[/url]
  Všechny důvody proč volit Zemana: [url]http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/matej-hollan.php?itemid=18854[/url]

  Zvolme si slušného prezidenta 😉

 2. Tak toho Vetchého jsem ještě neviděla. Se zbláznil, ne?

  • Určitě.:).. ty jeho rádobydojemné výrazy, jemná motorika a pokřižování, nelze vidět než jednou.

 3. Zuzi, nejsou to náhodou nějcí “herci”? :-))

  • Evi, jsou to spisovatelé, je tam Vaculík a Stránský. Šlo by je identifikovat, (porovnat členy penklubu s jejich portréty) ale dalo by to práci, myslím ale že to vůbec není podstatné. Důležitá je ta masovost! :).

   • Zuzi, Vaculíka jsem poznala. To byla spíš reakce na ty následující klipy. (Vetchý a Trojan) 🙂

    • Ano, jak bys ho nepoznala… Evi, odvolila jsem a mám volební apatii, že jsem se nechala strhnout se nyní divím. Hlásím, že zase zalejzám do své ulity. Škoda, že Velchý nezazpíval hymnu na tom krchovu, k dokonalosti by už nic nechybělo!

 4. Čtvrtníček a Miluju Karla:
  https://www.youtube.com/watch?v=zk4LL_JTyNc

 5. Ten klip Vetchého mě neirituje, akorát nerozumím, proč těmi informacemi provází právě on; mohl by to být jen hlas a nemusel by tam nakonec být plakát jeho vyvoleného kandidáta a byl by to je takový historický exkurs pro nedělní dopoledne… takové nic.

  Až teď jsem se odhodlala se kouknout na PEN klub. Vůbec tomu nerozumím, ať dumám jak dumám. Ta jedna tupá rýmovaná věta, to je jako celý? To je poselství PEN klubu? V tom případě zrušit PEN klub.
  Další věc, co nechápu – proč se všichni tvářej tak tragicky, když evidentně opěvují svého ideála? Proč se neusmívají nebo nijak nehýbají, nemají nějaký výraz? Jsou jak v divadle Járy Cimrmana. Vypadají, jako by je nějaký diktátor po dlouhém mučení odpíráním spánku a pod pohrůžkou popravy přinutil zpívat tu slátaninu.

  • Souhlasím Liško se vším co jsi napsala, je to fakt trefné… tragické :). Vrátila jsem se po dvou dnech na stránky PEN klubu. Visí tam doporučující dopis Jiřího Dědečka, který vložím do blogu. Jsem rozčarována. Další modla vyklácena! Nerozumím mu, to opravdu muselo být??? To je trapný.

 6. Jinak zuzi – to je dobré, jaks připomněla kulturní frontu i v jiných časech.

 7. Tak už je jeden z těch dinosaurů v cíli. Zůstala mu ovšem červená prdel od toho, jak zabejčili komunisté.

  • Ano, je to za námi, konečně jsme zproštěni těch nekonečných předvolebních trapností, ale mám obavu, co nám dinosaurus do budoucna uchystá. Se svou první slečnou, uffff!!!

 8. Mno, teprve teď po volbě jsme si troufla pustit to krátké video Menzela výše.
  To je vrchol k zblití.
  Nechápu, že někteří lidi si neviděj do huby a vyvyšujou někoho fašistickým způsobem a pohrdají lidstvím. Pro mě je to pohrdání lidstvím, demokracií, vším.

  • … byť to šlechtictví a nevolnictví bylo jen přirovnání.

   • Nerozumím tomu, bylo to jak kulturní lavina, jeden strhával druhého a snažil se předchozího trumfnout. Nevím komu byly ty spoty určeny, dnes jsem si pustila kousek Svěrákova rozhovoru a jak na mě dýchla ta vlídnost a lokajská laskavost, šla jsem od toho. Nevím co si umělci od Schwarzenberga slibovali a zajímalo by mě, proč k němu tak vzhlíželi.

    • Mně to připadá jako kolektivní zamilovanost. Asi ze zoufalství. Třeba už dlouho nebyli zamilovaní. 🙂

     • Něco na tom Liško bude, Havel je po smrti a není se ke komu upínat. A jak pravil Jiří Dědeček: Kníže má k lidu blíže!

 9. […] Knížecí neformální až provokativní imidž (autor Entropa Černý) a oproti tomu poplužní dvůr českých nevolníků, vedených 2. valašským bardem Vaculíkem. Tato kombinace zklama. Přesto se dále najdou její […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient