Čvn 152012
 

V jiné kůži

Je to za námi. První veřejná pitva knihy docentky Věry  Přísné z Prahy.  Je to totiž moje dvojče. Vypadá jako já, má barvu hlasu jako já, ale je mnohem direktivnější a odvážnější a vůbec, dělá úplně jiné věci než já.  Zalíbilo se mi v její kůži, tím spíš, že děti v existenci docentky uvěřily a když jsem jednou nechtíc vyšlápla z role, dívaly se na mě s nepochopením, rozpaky a říkali… ale to přece paní knihovnice…

A tak jsem si řekla, že to vůbec není špatné spolu s bílým pláštěm, bílými kalhotami a bílým tričkem a nehodlám jen tak tuto identitu odložit do smetí. A tak si začínám obnovovat svou hru na kytaru a zpěv písní od Mikiho Ryvoly, Vladimíra Merty a  všechny ty staré Oklahomy a Šípy letící savanou. Bude se to náramně hodit.  Soudím. Docentka Věra Přísná umí překvapit!

Paní docentka po úspěšně provedené pitvě ještě zašla s dětmi a paními učitelkami do školy na šálek kávy, zákusky a bílé víno Pálava. A den skončil tak hezky. zuzi

 

 Posted by at 10.30

  10 Responses to “Je krásné být docentkou Věrou Přísnou”

 1. Blahopřeji k první pitvě. Budou následovat další?
  To s tím převlekem chápu, také občas ráda nahodím nějakou masku, nejraději Spidermana. 🙂

 2. Děkuji, nemám bohužel na tento druh pitvy copyright, ale v okolní vesnice bych obejít mohla. A po čase to zpestřím hrou na kytaru a zpěvem pohřebních písní. Zapomněla jsem na jednu věc. Akce bude pokračovat pohřbem knihy, výrobou parte a tím vším okolo, vymyslela to paní učitelka Peřinová a na pohřeb budu pozvána, jen mám obavy aby nepozvaly knihovnici i docentku. Hmm, docentka by se moc ráda setkala se Spidermanem, nejlépe na neutrální půdě, aby to setkání nevzbudilo nežádoucí pozornost.

 3. Pohřeb uskutečněte v rozlučkové síni na místním hřbitově. Snad se najdou i nějaké, jen mírně ovadlé, věnce.

  • Dobrý nápad, ale zvolíme levný ekologický pohřeb z domácích zdrojů; kdybychom měli větší konexe, nazveme to happeningem a zazobaní snobové by snad nějakou korunu pustili, kdyby mohli držet čestnou stráž u rakve a vypálit čestnou salvu.

 4. Pohřeb knihy, báječná inspirace, to si možná vyzkoušíme na domácí půdě. Budete zpopelňovat či zvolíte klasiku?

  • Bude to klasika, protože nás pohřeb žehem ani nenapadl, ale vlastně… navrhnu demokratické hlasování. Podle hesla: nejsme vybíravím, ale jsme rádi, když si můžeme vybrat.

 5. Také můžete přednést řeč a následně si pustit film Spalovač … a popřemýšlet zda nenastává syndrom vyhoření v práci na vedlejšák.

  • Z toho syndrom nehrozí, je to práce pestrá a zajímavá. Poznávání lidských osudů nikdy neomrzí. A pak tu je také neustálý balanc na hraně. Spokojenost zákazníka.

 6. To je prima, že ta pitva byla tak živá 🙂

  Hezky jsi to rozjela, zuzi, gratuluju k úspěchu! Musí to být parádní zážitek.

  • Liško, musím se zeptat na dojmy dospělých účastníků této seance, nejsem schopna to objektivně posoudit, byla jsem v takovém podivném stavu jako když jsi přítomna v přítomném okamžiku a co bylo před a bude po už neexistuje. Byla to pro mne neobvyklá zkušenost, moc jsem to rozumově nekočírovala, bylo to velmi živelné… 🙂

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz