Kvě 192021
 

dřevění hastrmani, víly a další bizarní lidová umělecká díla. Ale v závěru naděje!!!

O současných dřevěných lidových monstrech na které narazíte skoro v každé “uvědomělé” vesnici nelze mluvit jinak. Je jich čím dál víc a a jak jich přibývá, víc a víc mě odpuzují. Stal se z nich trend a tato ozdoba která má veřejný prostor krášlit ho naopak zohyzďuje a hlavně kazí vkus dětem, které si ho většinou tvoří podle toho co vidí . Nastavuje laťku proklatě nízko. Směle tak konkuruje pestrým zahradním okrasám z vietnamských prodejen, jak je znám z příhraničních tržnic. Jsou tam zástupy všemožných krásných-ohyzdných postav trpaslíků, dobráckých a pracovitých dědečků a babiček a já už nevím čeho všeho ještě. Je to jak migrační vlna. Těžko se už toho zbavíš…! Trochu to dokumentuju, protože mě ta bizarnost velmi udivuje, přitahuje a nabíjí! Je to divný co? Ale je to skoro stejné jako se starými ošuntělými domy a lidmi. Mají pro mne půvab. Ale říkám skoro, protože ten rozdíl tu je! A podstatný

Tak mě včera namíchl jeden text s dřevěnou vílou, a trochu jsem se rozjela. Ale ještě něco horšího mi přišlo kdysi v těch obtěžujících mejlech. A poslala mi to panebože učitelka. To bylo něco tak strašného, že jsem se oklepala a nefungovala už ani ta bizarnost. Byly to nějaké šílené sochy na Vysočině ve velkém počtu (už nejen ze dřeva, ale i z betonu a nestraší jen na Vysočině). Je strašné, že ten pseudoumělec dává ty hrůzy majitelům pozemků pravděpodobně zadarmo. Co s tím… děsí mě že ten člověk je ještě mladej a baví ho to a tak se chystá rozsévat svou slávu ještě dlouhá léta!! Tajemník se starostou nebo majitel penzionu jsou z toho na větvi a myslí si, že to zvýší atraktivnost místa. Ono asi jó, protože se tam pak chodí turisti fotit a motorkáři mají svůj cíl! Ale je to hnusný.

Mám ráda když umění balancuje na hraně kýče a užívám si to. A jestli to vnímáte stejně jako já mám pro vás doporučení. František Skála, člověk kterého mám ráda a jehož si vážím pro jeho hravost, poctivost a upřímnost má v Praze / Galerie hlavního města Prahy Dům U Kamenného zvonu výstavu: František Skála a jiné práce . Trvá do 29. 8. 2021. A protože čas letí, tak František Skála vydal i dvě překvapivé novinky. Že zpívá a hraje na kytaru víme, ale že skládá písně je božské!!! V 65 letech vydává v Lábusově undergroundu Guerrila Records: DEBUT – album svých autorských písní, kde ho doprovází rytmická skupina Třaskavá směs, jejíž součástí je i další multižánrový umělec Petr Nikl. Je to skvělé, dejte si ukázku. A to není všechno – současně jde na trh i jeho další srdcovka: Pojď se mnou děvče mé. Album nefalšované dechovky s kapelou Provodovjané. Více nám poví autor sám :  „Polovina písní je ode mě, polovina jsou ty, které mě naučil tatínek, buď staropražské, nebo velice kuriózní songy jako Rudé oko leze ze stanu nebo Na krchově vrzly dveře. S dechovkou mají naprosto surrealistický rozměr,“ pokouší se přiblížit výsledek Skála.

Já už objednáno mám, a vy?? Přidáte se?? Ale pospěšte si, první várku “Děvčete” už skoupili fanoušci undergroundu ze Šlágru. Ale nebojte, bude dotisk.

A protože radosti není nikdy dost, dávám dlouhodobou výzvu. Napadlo mě vyfotit se u Thorova kladiva ve Vendolí. Jezdíme často tak trochu okolo, tak se nechám vysadit a dojdu tam. A vyfotím se. Nějak….., jak, to ještě netuším… A vás prosím o to samé. nemusíte hned. Ale okolo Svitav jezdíte, ne??? Anebo si tam udělejte výlet – inspirace tu mám dost. Tak dík. Kdo bude první… A bude vůbec někdo první … ??

  2 Responses to “Je jich všude jak nasráno a jsou odporné”

  1. Což ty dřevěné ohavnosti, ty aspoň časem zetlí a šikovně nasazený Hadrobregmus pertinax to ještě urychlí… Ale kámen a beton, to je jinej kalibr!

  2. Rowdy, včera další várka… otevírali hrad Rychmburk a další obludy tam strašily, ale jo. Když si řeknu díky že to je aspoň to dřevo, je to lepší, ale vnuknul jsi mi jeden nápad, šikovně je naočkovat, ale aby se to nerozlezlo jinam než má!!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient