Čvn 042022
 

až na ten “moravskej kovid”!

Je tomu už docela dávno, fotky nelžou, foceno 12. 3. 2022. M. vyrazil na školení letců a já si užít města. Svoje první Hranice 2022 jsem si naplánovala tak, že z města nevytáhnu paty. Okouknu starý známý místa, jestli je všechno jak to znám a dám venku několik káviček. Počasí přálo a plán jsem splnila. Hranice a okolí jsem si oblíbila, ale některá místa si ještě šetřím na potom. Tak letos snad navštívíme konečně hrad Helfštýn, slavné vojenské ústavy a chystám se na dva římské mostky. První je ukrytý kousek od dálnice a přístup k němu je podle mapy docela dobrodružný, ten druhý je součástí zříceniny hradu Drahotuš, tam jsem taky ještě nebyla. Snad to všechno doma zvládnu, je toho na mě letos nějak moc, a Hranice ne jen jednou, ale několikrát, navštívím.

A to je dnes vše, doufám že zítra vás pozvu do synagogy na výstavu Jakuba Nováka Kubrta. Když se řekne Kubrt, co vám to říká??

  2 Responses to “Jarní Hranice se vyvedly”

  1. Tak ten Helfštýn si užijte.
    Byli jsem tam loni už po té opravě a myslím, že se docela povedla.

    A o vojenských ústavech v Hranicích jsem vůbec nevěděl.
    Přitom v těch kasárnách sloužil můj táta a tuším i děda.

    • Ústavy mám prostudované, zakoupila i publikaci od Tomáše Pospěcha Orel, lev, svastika a hvězda, četla znamenitou knihu Roberta Musila Zmatky chovance Törlesse… jen se tam podívat dovnitř… jsem takovej váhavej střelec, ale jak na co. Ráda si šetřím hezké zážitky a hezké věci a ráda se na něco těším. Ovšem v některých případech je to na závadu. Už moc času není, musím přidat a letos ty dvě mety setnout! Hrad a ústavy! Ale současně mi je smutno a už se na letiště tak netěším, protože mi tam chybí dva matadoři, letci důchodci, s kterými jsem se ráda bavila, během 2 let zemřeli oba… měla jsem je ráda.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient