Čvc 012022
 

ale jinak než si myslíte..

To není hláška, že jsem tu dlouho nebyla a že se nadšeně hlásím o vaši pozornost, nene. Je to jinak, je to vážnější.

Ve čtvrtek (minulý čtvrtek) jsme jeli do MT a cestou jsme měli 2x štěstí jako prase. Poprvé m. vjížděl od pumpy na hlavní a nevšiml si kamionu, který to ale naštěstí jistil a troubil divoce jak nadržený jelen. Nebyla to ale taková sranda jak to prezentuji. A za hodinu jsme přežili mikrospánek. Řítili jsme se přes středový pruh ke krajnici a já stačila včas zařvat. Naštěstí nikdo v protisměru nejel a já jsem nepodřimovala. Takže jakobych se znovu narodila a od teď si budu užívat každý svůj nový den. Ale až se z toho vzpamatuju, protože nejsem ještě ve své obvyklé kůži ještě to vstřebávám. Jsem se dozvěděla, že řidič za nic nemůže protože to neudělal naschvál. A to je vše. Bože, děkuji.

Ale že jsem tu dlouho nebyla je fakt. Budu to horkotěžko dohánět, protože jsem hodně chodila. Ale byla by škoda se nepochlubit – Železky, Balda, Chrast, Luže a více jak týden Maštale. Příroda to je teď zkrátka moje a makám též na zahradě. Doufám že moji péči rajčata a okurky ocení a budou pěkně plodit. Mazlím se s nima každý den. A abych zmínila ještě jednu věc co mi bere čas. Začala jsem si tak nenápadně po velmi velmi dlouhé době luštit křížovky a selekcí jsem dospěla k vydavatelství SFINGA. Jinak to je všechno na jedno brdo, ale SFINGA je mi blízká. Svým humorem a neopakovatelností. To se prostě nenaučíš, vždy něčím překvapí a nejlepší jsou osmisměrky s kreslenou legendou. Já se prostě bavím.

Dnes jen pár fotek na ukázku, měla bych už zalehnout, zvažuji zítra Chrast poránu, něco tam potřebuji zařídit.. uvidíme.

Ještě dvě pozvánky. Náš pan zahradník, manžel pekařky vás zve do lesa na houby a hlásí se kozy z Milkovic, Stanislav Penc zve na kozí mejdan.

A ještě jedna zajímavost z mejlu Stanislava Pence:

Již čtvrt století se zabývám záhadou obrazů se stejným motivem. Vím o 71 takových. Obrazy vznikly v rozmezí 40 let. Autoři se navzájem neznali a dle signatur českých výtvarných umělců autoři nemají formální výtvarné vzdělání. Nikdo z autorů nežije. Každý obraz je v detailech jiný. Namísto vysvětlení se objeví další.

Třeba víte, kde podobný obraz visí, případně vás napadne vysvětlení. Budu rád za každou úvahu nebo nasměrování v této věci.

… Mně ten motiv přijde také nějak povědomý, ale to je tak všechno co k tomu mohu říci. Nic konkrétního.

Možná by bylo zajímavé z těch obrazů, Stando, vytvořit mozaiku.

 Posted by at 20.04

  6 Responses to “Já žiju!!”

 1. Posílám pozdrav z Petrkova.
  Teď už jsem teda ve vlaku domů, ale jsem moc rád, že jsem se tam dnes doplazil.
  Kouzelné místo, jakoby člověk zavítal do kláštera.
  A nic se prodávat nebude, už to vlastní stát, pořádají se tam kulturní akce, za 30 kaček vstup do celého areálu zámečku, zahrada udržovaná jen lehce, jako za Reyneka…prostě nádhera.
  Jen kočky jsem tam neviděl, to by měli napravit 🙂

  • Supérrr!!! Díky za výbornou zprávu… nemyslela jsem si, že to tak brzo zprovozní, a z té zahrady mám velkou radost, s kočkama s tebou souhlasím. Já tam snad vyrazím co nejdřív, tak jsi mne hochu navnadil. Furt mám jen tu Chrast :), dnes zase, ale bylo to takové moc pěkné a neokoukané. Potkala jsem jako na zavolanou dvě kamarádky a jedna mě pozvala na kafe. A zase se tam budu muset vrátit, to městečko má spoustu neprobádaných zákoutí. No, a koupila jsem si růžové džíny, to byl bonus, bloknu to zítra, dnes si už jen lehce užívám samoty a klidu.

 2. Uf. Gratuluju k životu!!

  Dík za tip na křížovky, někdy je luštím, máma taky, ta víc, hlavně číselné. Některé jsou šílené :))) zprasené. Ještě tak nakl.Alfa, to docela ujde. Takže Sfinga, dobrá!!!

  Pozvánky z Milkovic mi chodí na pracovní mail už od dob, kdy jsem v zam.nastoupila, takže od června 2005.

  • Ahój Liško, dík za návštěvu!!! Ano, Sfinga mě baví, obzvláště teď, co jsem sama doma a užívám si klidu. Z Milkovic mi to chodí také už hodně dlouho, já jsem se kdysivá zastala Standy v nějaké vyhrocené diskuzi na síti, myslím snad jako jediná a už ani nevím co to bylo, ale tak to začalo… je dobře že takové oázy ještě existují. Ale nikdy jsem tam nebyla, pozor…

 3. Jo a nějak mládneš do krásy.

  • haha, dík, říkala mi to i kamarádka bývalá sousedka v Chrasti, dlouho jsme se neviděli, to sakra potěší. Od ženský! Za to můžou kopřivy, to je zázrak, mám návyk na výluh z nich, ale nejde to pít pořád…prý, s přestávkami. Ale to je jen moje domněnka, možná že mě i stimulují i ti zas..aní sousedé z ulice, kteří nemají jinou možnost o sobě dát vědět než že sou hlučný, a že se mají fajn vykazují jejich obří pupky a prdele u opačného pohlaví. Jinak nikomu nenadávám, ale tahle sorta si o to vyloženě říká. S nimi po dobrém vyjít nejde. Jsou omezení.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient