Lis 162013
 

historie jedné písně a další…

Mogwai
Mogwai je skotská post-rocková hudební skupina pocházející z Glasgow. V roce 1995 ji založili Stuart Braithwaite a Dominic Aitchison. Za dobu své existence se ve svém hudebním žánru stala jednou z velmi inspirativních a známých skupin. Hrají a koncertují dodnes.
Poslechněte si jeden její hit:  The sun smells too loud

Fanoušek skupiny jim na tuto melodii vytvořil neuvěřitelně bizarní video:

A nebudete tomu věřit, na youtube je k nalezení i originální video, ovšem s úplně jinou písní – Apache HQ. Hlavní protagonista této “scénky”, Tommy Seebach (1949-2003), není Němec ani Rakušan – ač jeho příjmení překládáme jako jezero potok, ale Dán!

A jestli chcete pokračovat, nabízím bez ladu a skladu další kousky:

Morcheeba – Tape Loop (VIDEO)
Počátky skupiny se datují do poloviny 90. let, kdy Paul Godfrey (tehdy působící jako DJ) a multiinstrumentalista Ross Godfrey potkali zpěvačku Skye Edwards. To vedlo k založení Morcheeby, která se stala záhy velmi slavnou kapelou. V roce 1999 s nimi Skye natočila poslední desku a z kapely odešla, aby se k ní s velkou slávou v roce 2010 vrátila. Bez jejího tajemného, zaobleného a medového sexy hlasu, který se líně hrne kupředu jakoby nic, není a nebyla nikdy Morcheeba Morcheebou. Skvělá kombinace hudby a hlasu. Nedávno koncertovali v Praze.

Travis – Why Does It Always Rain On Me? (VIDEO)
Travis je skotská indie / britpop kapela založená v Glasgow v roce 1990, funguje do současnosti.

Travis – Sing (VIDEO)

Massive Attack – Same From Harm (VIDEO) – 1991

Emancipator – Nevergreen (VIDEO)

Daft Punk – Contact (obsahuje nahrávku NASA hlášení astronauta na měsíci popisující ne tak vzdálený rotující rytmicky zářící objekt)

Aphex Twin – Windowlicker (VIDEO – celá verze 1999 “stylově uchylné”).  Jen opravdu otrlý jedinec se dodívá do konce a ocení neotřelý půvab videa.

 Posted by at 19.26

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient