Říj 212021
 

a malé bonusy

Dnes netradičně inspirována odpočívajícím mužem jsem si opět připomněla obraz, který mi tahle jeho poloha připomíná. Vždy mi naskočí… uhodnete jeho název a autora? A ještě něco… mám ráda když se v TV, v pozadí rozhovoru nebo třeba v Prostřenu, objeví obraz známého autora. Nebo socha. Už jsem několikrát na blogu zveřejnila, ale mám ještě jeden z nedávné doby. Toho uhlazeného chlapa nehádejte, jen autora obrazu. To dáte, ne??

Tak teď si najednou nejsem jista, jestli to není moc těžký.. na ty fotce. ve skutečnosti mi to hned naskočí… ten čurbes za ním je žehlení, sorry

Chlapa znáte, jednu dobu byl všude, ale kdo je autorem obrazu?? Mám toho malíře ráda, toho figuranta už méně..

A když jsem u fotek muže s kterým sdílím společnou domácnost… pohledám i jiné

Trpaslíček se vrací z práce
V létě na Lovecké chatě Hubert na mysliveckých hodech.. jó to bylo ještě bez FFP2
Bečva – Rybáře a kultovní mostek pro pěší. Tohle zátiší je nové, konečně někoho napadlo okosit křídlatku (rezavé zbytky vidíte v pozadí) a vysadit u parkoviště pár laviček. Bečva je chudák… podél břehů mezi Hranicemi a Lipníkem se usadil souvislý pás invazních rostlin, hlavně křídlatky, ta vévodí. Bečva je schovaná.
Svitavy. Pravidelně zde potkáváme starého bezdomovce s plně naloženým kolem, k večeru se blíží k městu. Jednou jsem na něho měla štěstí v LIDLU. Kolo měl zaparkované ve stojanu a některé podstatné věci si vzal s sebou. Jsem ostýchavá, a tak nevím co má rád. Ale dává přednost Lidlu.
Ještě jednou, bylo to narychlo…
Ze závodů 1
Ze závodů 2

 Posted by at 19.34

  15 Responses to “HÁDANKA”

 1. Socha Padlého partyzána, autor Jaroslav Zelený?

  • Rowdy, víš víc než já… tato socha je mi neznámá, i sochař. A vyfůglit to nefunguje. Snad ji máš před domem a mohl bys jí vyfotit. Byli bychom ti všichni milovníci umění vděčni. Neskonale.

 2. Za Drahošem Sedláček?

  • A hele, to je náhoda… teda já byla u holek v Rakousku, jen kousek od baráku, ale zážitků tentokrát taky plno, a nezvyklých… tekových detektivních. Taky jsem ráda, že jsem už doma, bylo to poněkud vzrušující a na bednu.. Ale takovou exotiku jako jsi měl ty jsem ještě nezažila, snad jen před lety na 14 dní v SSSR, v asijské části, poznávačka… ach jo… ta krajina je od Jaroslava Gruse, mistra silnic a zatáček, frčel za totáče a já jeho obrazy mám docela ráda :)…

 3. Dík, už jsem si zoufala, že umění je pasé…. dík hoši, že bojujete za kulturní frontu. Ozvu se dnes, později, vrátila jsem se ze sólovolna a zprovozňuji domácnost, jde to ztuha…..

  • Taky jsem se dnes vrátil.
   Dopoledne jsem byl ještě u Rudého moře, teď se aklimatizuji v mé oblíbené hospodě U staré pošty v Praze.
   Tak snad ještě dnes šťastně dojedu až domů a z vracení nebude i zvracení. 🙂
   Ale jsem rád, že jsem tady.
   Když člověk vidí, jak to chodí jinde, tak mu nezbyde než neskonalý vděk, že se narodil tam kde žije a ne právě jinde.
   I když na dovolenou si nestěžuji, jen jsem z toho all inclusiv hotelového ráje tak vzdáleně pohlédl i na život domorodců.
   A to opravdu jen velmi vzdáleně.

  • Dík, líbí se mi, až pojedem přes Poličku, okouknu to, snad to ještě stihnu za světla… Jezdíme kolem hezkého rudoarmějce ve Svitavách a také v Hranicích. Jsem ráda. že je nestihl osud Koněva v Praze…

 4. Ahoj, nakouknul jsem a vidím soutěž. A hned mi naskočil Čtenář Dostojevského od Emila Filly. Nevím, jestli to už někdo nepoznal a nenapsal výše… bz

 5. Ahoj, nakouknul jsem a vidím soutěž. A hned mi naskočil Čtenář Dostojevského od Emila Filly. Nevím, jestli to už někdo nepoznal a nenapsal výše… Ten obraz za tím Drahošem by mohl pocházet od Josefa Gruse. Ale tím si jistý nejsem.
  Nazdar! bz

  • Ahoj strejdo, no konečně to někdo uhodl! je to přesný!!! Odpověď je někde v komentářích, ale uhodl jsi jenom ty. Až se uvidíme, dostaneš cenu!!! Čau!

 6. Óhohóó!!

  Zdar!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient