Led 212014
 

První pokusy

Na našich výletech jsme často litovali, že nedokážeme kdykoli chceme na fotce zachytit věrně oblohu i krajinu zároveň.  Měli jsme ale štěstí. Miláčkův synovec nám nabídl řešení. HDR fotografie – info 1info 2info 3 .

Od toho okamžiku jsme se pro tuto fotografickou techniku nadchli a po technické přípravě (upgradu firmwaru a jeho nastavení), jsme začali s prvními pokusy. Nejsou ještě profesionální, ale děláme rychlé pokroky.

IMG_5592_3_4_fused

Lom Mikšov – okolí Skutče

IMG_5595_6_7_fused

Lom Mikšov – okolí Skutče

IMG_5598_599_600_fused

Lom Mikšov – okolí Skutče

IMG_5696_7_8_tonemapped_tonemapped

Rybník Lhotka poblíž Hařilovy Lhotky

IMG_5699_700_701_tonemapped

Rybník Lhotka poblíž Hařilovy Lhotky

CRW_0448_01_49_02_50_03_tonemapped

Skuteč Poršova ulice

CRW_0442_01_3_02_4_03_tonemapped

Skuteč Poršova ulice, zahrádkářská kolonie

IMG_5571_2_3_tonemapped

Náletové dřeviny ovládly okolí zatopeného lomu Mikšov u Skutče

IMG_5717_8_9_tonemapped

U Štěpánova (poblíž Chotěboře)

 

 Posted by at 18.31

  5 Responses to “Začínáme s HDR fotografií”

  1. Tak to je tedy úžasné. Jen se bojím kliknout na ty “info” protože asi zjistím, že to nezvládnu uchopit. bz

  2. Děkujeme, strejdo. Je to Milošovo dílo a pere se s tou technologií usilovně dva měsíce. Je to koumák a neúspěchy ho neodradí. Na mém foťáku je ten software nainstalovaný z továrny, má označení AV. Princip HDR je prostý. Vezme se víc shodných fotek jen s rozdílnou světelností a spojí se – při zpracování fotek v PC v jednu, čímž mohou existovat vedle sebe i taková místa, která by třeba při jedné expozici byla příliš světlá, při druhé by zase bylo tmavé vše ostatní. Takže ten režim AV na foťáku ti při přidržené spoušti sám sejme 3 fotografie s různou expozicí – světelností. A doma se z toho vyrobí snímek jeden a zbytek se vyhodí. Miloš si musel software nahrát do foťáku sám a pak si to seřídit, aby to šlapalo jako v tom mém. Já jen s obdivem vzhlížím, jak to miláček dokázal. V tom je moje přispění :).

  3. Já AV nemám. A ta trojí expozice trvá dýl? Fotí se na stativu? bz

    • To nevadí, my ti poradíme a až se sejdeme, tak dáme rychlokurz. Stativ není nutný, ani my ho nemáme. Napiš nám do mejlu typ foťáku, poradna půjde interní cestou.

      • Inu. Fotky rád neupravuju, raději si ohlídám třeba kompozici už při focení. Toto je však nádhera, a když na to bude mít můj mozek, vyzkoušel bych to. Napíšu mejla. Dík. bz

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient