Led 052018
 

a Dejdar fenomén

Včerejší den jsem si užila. Po delší době jsme vyrazili s miláčkem do Hranic na letiště zkontrolovat plašič myší v hangáru. Vybrali jsme si krásný den. Přes skla auta nás skoro celou cestu ozařovalo slunce a viditelnost krajiny byla skvělá. Do Hranic jsme dorazili jen s krátkou zastávkou na benzínce Mol v Mohelnici. Vyčůrat, dát kafe… zážitek nevídaný… luxusní prostředí a kafe s pěnou, která by se dala krájet!! 

IMG_3616_7_8_tonemapped

Pohled přes letištní plochu na Hranice, na vzdálené budovy bývalých vojenských ústavů. Už se těším, až tam bude íčko v létě pořádat komentované vycházky. jinak se tam člověk nedostane..

A copak je to na fotce dole??? Zátiší jak od Lhotáka… Tipnete si k čemu ta nostalgická konstrukce slouží nebo spíš sloužila? Nyní funguje jako držák reklamních ploch, ale za dob socialismu se používala jako trenažér pro zájemce o seskoky padákem. Celou zimu se trénovalo, aby se mohlo na jaře na to jít naostro. Nyní doba pokročila, lidé jsou chytřejší, šikovnější a chápavější, a tak k výcviku parašutistů stačí 3 dny. První den školení, druhý den seskok a třetí den pohřeb. To je taková letištní hantýrka, víme.

IMG_3622_3_4_HDR Jasno

Na letišti vše OK, jedeme nazpět a máme hlad. Naše osvědčená jídelna se nachází v Olomouci, v Globusu. Kdypak jsme tu byli naposledy??? To už je hodně dávno… Vítají nás nové toalety v přízemí ve stejné luxusní kategorii jako v mohelnickém Molu a vydáváme se na procházku po prodejní galerii. Samé slevy, odevšad vykukuje Dejdar a zastavujeme se s pobavením u černých figurin… ó jé, politická korektnost ve veřejném prostoru zase o něco pokročila. Od fotek černoušků ve značkových mikinách k barevným figurínám… Kráčíme dál a hodnotíme jak se ta která značka s tímto požadavkem moderní doby vyrovnala. Kdo se drží tradic, kdo jde do černého, kdo zůstal neutrálně na půli cesty a kdo celou záležitost šikovně obešel. A jako bonus dostanete Dejdara.

IMG_3625

Tady je svět ještě v pořádku.. Také česká firma Draps se drží osvědčených tradic, ta fotka se mi ovšem záhadně vytratila, ale našla jsem důkaz na webu.

IMG_3626

Korektní GATE vsadilo na černou!

IMG_3627

New Yorker není ani ryba ani rak – jistí to šedivá a každej nám může vlízt na záda…

IMG_3630

Něco mezi neurazí….

IMG_3629

Šalamounské řešení… nejsme politicky vyhranění, ale nikdo nám nemůže nic vytknout.

IMG_3631

Tváří obleků FERATT se stal bílej Dejdar. Figuríny jsou černé.

IMG_3633

Ano, vstřícnost se počítá…

IMG_3634

Nejšikovnější se nám jeví přístup značky s.Oliver. Firemní kreativci nasadili manekýnům sněhuláčí hlavy. A ať si někdo stěžuje, že protěžují bílou rasu! Černí sněhuláci zatím ještě neexistují, ale v dnešní šílené době je možné fakt všechno. Počkáme si na příští zimu, kam se to pohne… a jestli se objeví černí kluci s kulatou hlavou a červenou mrkví, tak se z toho asi fakt picnu.

Aktualizováno 7.1.2018 – UŽ JE TO TADY!! A nemusíme čekat do příštích Vánoc… ti Němci fakt zešíleli..!

3872877_multikulturalismus-v2

Zdroj REFLEX – pozvánka na mnichovské zimní trhy

Ještě k  Martinu Dejdarovi. Není druhý takový renezanční člověk, co by se tak dobře orientoval ve všem a mohl nám doporučit jen ty nejlepší produkty mnoha oborů…  Dejdar volí Fialovu ODS, za prezidenta jedině Mirka Topolánka (minule kopal za Zemana), nedávno jsem na něho narazila jak dobře mu poradila realitka M a M nebo zase o dům dál křtí knihu o bylinkách Dagmar Heřtové, peníze půjčit jedině od ACEMA apod… Je to jen malý náhodný náhodný výčet Dejdarových odborných doporučení; jeho mise není ještě zdaleka skončena a možnosti vyčerpány..

2x Dejdar v Olomouci a dvakrát na internetu

IMG_3628

IMG_3636

60nBD5

16259-banner-mraz-finance-300x250

A  koho zo zajímá, tak k večeři jsme si dali smažený sýr, vařené brambory, salát z červené řepy a tzatziky.

 Posted by at 23.20

  4 Responses to “Figuriny v Olomouci”

  1. Jooo, tak to je von, upír z Ferattu…!

    Na těch prvních dvou fotkách moc hezký světlo.

  2. Výbornej průzkum, s tou barvou figurín! :- )))

    Ten Dejdar mě hodně překvapil, já ho nevídám vůbec nikde. A kdo chce, svýho Dejdara si najde 🙂

    Multikultisněhuláci – přečetla jsem si ten článek a autor má recht, když se v závěru ptá, až budou vepřové hody na náměstích, masopust, jestli taky na plakátkách napíšou, že zvou všechny, i muslimy. To by totiž bylo pro ně spíš urážející a ne multivstřícné. Jojo. Přehnaná snaha…

    • Dík za koment, Liško, to byla asi nějaká Dejdarovská vlna. Přehnalo se to internetem a usadilo v Olomouci…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient