Srp 032013
 

ale skoro se to nedá poznat 🙂

První delší „okamžik“ po týdnu, kdy zasedám k čisté stránce blogu. Mám dovolenou, do práce nechodím, ale přesto neodpočívám. Společně s miláčkem jsme dostali na starost Emmu, milé a velmi živé děvče, které neustále poutá naší pozornost. Je to příjemné, sami bychom se těžko každý den vypravili na koupaliště a zažívali nečekané chvíle bezelstné konverzace, kdy se dovídáme třeba, co všechno máme udělat, abychom dostali miminko…

Většinou nám trvá celé dopoledne, než se uvedeme do provozu, uvaříme oběd a vyrazíme do světa. Obvykle na to koupaliště. Chodíme na jedno lesní, kde je dost studená voda a plaveme všichni bez kruhu a křidýlek. Někomu to jde lépe, jinému hůře, ale neslevíme. Spát chodíme až po desáté večer.

V pondělí jsme vyrazili do jihlavské ZOO, den předtím byla ukrutná bouřka spojená s větrem. Její následky jsme pozorovali celou cestu. Nejvíce to odnesly kromě jehličnanů, které byly většinou zlomeny v půlce jako párátko, javory a topoly. A samozřejmě staré duté stromy.

Na naší zahradě to také vypadalo strašidelně. Starý ořešák se kýval a ohýbal jako zamlada, ale ustál to. Ráno byl celý trávník pokryt suchými větvemi a vítr vlastně zapůsobil očistně; neuškodil, a nic, čeho bychom želeli, neodnesl.

V jihlavské ZOO je příjemně. Zahrada je velká tak akorát, aby člověka nepřehltila, a díky evropským penězům je i velmi nápaditá a krásná. Ještě není vše dodělané. Zaujaly nás vznosné žirafy, pohodový hrošík liberijský a usměvaví tuleni. A krásná hacienda Encondido, kde se v opravdu příjemném prostředí můžete občerstvit. Jen sortiment je poněkud chudší…

zoo

Další den jsme navštívili Kočičí hrádek a restauraci Monaco. Mnohokrát jsem tyto lokality zde popisovala, a tak se opětovným líčením nebudu zdržovat. Jen park byl poněkud poničený již zmíněnou vichřicí. Ale  nejhůř ten nečas odnesly lesy za Přibylovem, kousek od nás. To byla spoušť, jaká se často nevidí. Však už lesáci nastoupili do služby a jedou na plný výkon.

Nastávající týden snad budeme mít volnější dovolenkový režim. Hlídáme zase, ale jen omezeně. Od 13. hodiny budeme mít volno. Snad nás to čiperné děvče neutahá tak, že už pak nebudeme moci vyrazit na túru! Ale budou-li taková vedra jako doposud, neručím za sebe. Asi skončíme zase někde ve vodě.

A jeden komerční snímek

IMG_2275

Jízda na želvě

 Posted by at 20.39

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient