Bře 032021
 

Podskalí bez značek a naposledy mimo hranice obce

Nedá se, musím zase vyrazit. Je neděle a do Skály jede za den jen jeden jediný autobus, dnes naposled se můžu toulat jinde než v tý svý zatracený obci. Autobus má 10 minut zpoždění, jedu sama a s řidičem si povídáme. Je to nedělní řidič, přivydělává si, a dnes měl velké problémy, aby našel svůj autobus, proto přijel pozdě. Strašně se směju a říkám: No tohle nechápu, autobus jako kráva a vy ho nemůžete najít :), to není jehla v kupce sena. Jsem zvědavá a na dnešní výlet jsem si nechala samé lahůdky. Hledání amonitu, osamělou chaloupku u lesa a pak už jen nejkratší cestou domů. Ale byly i nečekané bonusy: zákopy po sovětské armádě v lese, kam se před sametovkou nesmělo. Jen kdo to ví, může hádat, která zarostlá díra je pro pěchotní dělo, tank či vojenský auťáček, a nechybí ani souvislý tvarovaný klasický zákop, jak ho známe z filmů! Jsem výběrem cesty nadšena a hlavně také vysvitlo slunce a na pláni s dalekým výhledem až na opatovický komín a ještě dál, jsou samé posedy. Scházím cestou necestou do Skutíčka a v lese mě zaujaly dvě prudké vymleté cesty, spojující se níže v jednu. Nezkušeně zvažuji různé možnosti, až najdu artefakt, který mi odpoví! Ale největší radost mám z nalezení amonitu. Je krásný a snad takovým zůstane i nadále. Je docela náročné se k němu v tom klouzavém terénu vyškrabat. Je to za odměnu, když lezete po čtyřech a nevíte jestli tam nahoře něco je.

mapy.cz živě

  4 Responses to “Dnes jsem to rozvolnila”

 1. Paráda.
  Do Vrbatova Kostelce mám letos naplánovaný cyklovýlet a vidím, že cyklostezka vede i kolem amonita.
  Tak to ho tam možná zkontroluji.
  To je fajn, že už zase trajdáš, breberce navzdory.
  Já už mám letos najeto prvních 150 km, brzo doufám přidám a na hranice obcí a okresů si vezmu toaletní papír 🙂

  • Super!!! Zkus to až se rozvolní hospody, v Podskále vedle kostela v penzionu Kalifornia je příjemné venkovní posezení. A můžeš si dát i ledovou kávu se zmrzkou a pravou šlehačkou, nevěděli nejdřív co po nich chci, ale už se aspoň tak nediví, když jim to zopáknu :)). Asi je to ale otevřený mimo prázdniny jen o víkendech. Jsou to takoví samorosti, ti kluci.

 2. Amonit je bezvadnej. Jen bych z té mapky odstranil tu přesnou lokalizaci. Jestli na to kápne nějaký sběratel chcíplotin, zaručeně se podle té mapky vypraví toho amonita ulovit. bz

  • Mluvíš mně z duše, hned mě to napadlo, ale říkala jsem si, že do pytle ti hoši z Geoparku snad vědí co dělají… už jsem jim napsala, jsem zvědavá s čím se ozvou.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient