Bře 062014
 

Potěší, pobaví, povznese – to je ORFEUS

DIVADLO ORFEUS – sekce Krytové divadlo
20. sezóna 2013|2014
 Praha 5, Plzeňská 76

Rezervace možná telefonicky, e-mailem nebo přes www.
> mobil: 604 909 517
> elektronická pošta:
divadlo@orfeus.cz
> internetová stránka: www.orfeus.cz
> spojení: metrem k „Andělu“, pak tramvají č. 4, 9, 10 a 16 směr Motol, stanice „U Zvonu“
> začátky představení: od 19.00 hod., otevřeno od 18.00 hodin.

1-orfeus_01

2-orfeus_02

3

Krytové divadlo a vážený principál Radim Vašinka

 BŘEZEN 2014
út. 4. 3. – Ferlinghetti – Vašinka: Je svět opravdu báječné místo k narození, kde se dají dělat legrační kousky a milostné kousky a psí kusy…a vonět ke kytkám a okukovat sochy a dokonce i myslit a líbat lidi…a tancovat a chodit plavat do řeky a na pikniky…?
Původní hříčka L. F. (Čekárna), zdevastovaná jeho názory, sprostou poezii a o fiktivními postavami (Ginsberg, kterého bolí zuby, záhadná postava, podobající se V. H. s jeho pravdami, roznašečka vody na umývání od krve aj.) zrcadlí svět v jeho asociálnosti, krutosti, názorové rozpolcenosti, leč se smyslem pro humor! Staré Krytové divadlo v novém složení! V režii R. Vašinky hrají J. Čemusová, I. Hýsková, M. Rotter, M. Součková, J. Šourek, R. Vašinka, L. Vašinková a P. Veselý. Udělen grant HMP.
pá. 7. 3. – Detektiv Tom Šark
Jan Moštěk, poněkud přidělaný principálem, opět usiluje o zaslouženou pozornost! Z dálné Fracie vrátil se nám stážista Rotter, bez nějž jsme tuto skvělou komedii s detektivní zápletkou museli na čas odstavit! Jásáme a pobízíme: přijďte se osvěžit barvami toho neskutečně nádherného světa Mošťkovy fantazie! Až na jednoho ještě (pan Nováček z Libně) nikdo nelitoval ! Hrají všichni i živý, nevycpaný principál osobně! Udělen grant HMP!
út. 11. 3. – Jinošství, mužství, kreténství
Osamělý principál za doprovodu svého přítele, jednostranného tureckého bubnu, obklopen jednotlivými kapitolami své ušlechtilé tvorby, svěřuje se ctitelům poezie se spletitými stezkami svého života, jeho zákrutů, hloubek i mělčin, při použití slov sice sprostých, ale lahodících uchu! Neuděleno nic.
pá.14. 3. – VRAŤ (nikoli „vrť“, jak jsme minule omylem uvedli) MI MOJE JÁTRA
Ukradená játra znovu chytila dech! To se nasmějete všem umrlcům, viselcům, vilným starcům, bujaré erotice mladistvých slečen! Tento děsuplný večer je plný cizoložstva, vrahů a jejich nebohých obětí kostlivců, lezoucích z hrobů, blikavého svícení i naivních hereckých výkonů. A ty skvěle zinscenované drastická básně! A tance a veselý zpěv! Joj! Hrají skoro všichni.
út. 18. 3. – Ježto se mrtvých nemusíme bát, ale přibližných obrysů člověka…
Poezie a drobné prózy Zbyňka Hejdy; stal se zázrak, večer má úspěch, opakujeme! Básník se sice nehoní s dívkou mezi břízkami, ona nevolá „Že mne nechytíš!“ , ale poezie je to krásná, blízká každému z nás; určeno spíše odrostlejší generaci.
pá. 21. 3.- Jaroslav Seifert: Milostná poezie a něco memoárů
Nevídaně inovuje principál své odptetizované pojetí literárních večerů; finančně i psychicky osvěžen žebráním na Národní vedle památníku sameťoučké revoluce; formou mistrovské recitace předvede rozvičkou pár Seifertových veršů: verzi debilně rockovou, nudnou klasiku, lyriku, autorské čtení…, nad čímž by jistě zaplesalo i věčně mladistvé srdce samotného Seiferta! Jen přijďte a uvidíte! Pořad hravě zaujme i naprosté blbce, jak z řad prostého lidu tak i intelektuálů! Ale pak, pak začne principál recitovat Seiferta po svém, jeho nejkrásnější básně…
út. 25. 3. – Ferlinghetti – Vašinka: Je svět opravdu báječné místo k narození, kde se dají dělat legrační kousky a milostné kousky a psí kusy…a vonět ke kytkám a okukovat sochy a dokonce i myslit a líbat lidi…a tancovat a chodit plavat do řeky a na pikniky…?
pá. 28. 3. – René de Obaldia: Mopslíkem z lásky
Tři groteskní příběhy-anekdoty prodchnuté bezelstným milostným vzplanutím, bigamií, nevěrou, trojúhelníkem, sebeláskou a korunované nečekaně šťastným zločinem! Hořkosladké a černohumorné hříčky Zářná dvojčata, Velkovezír a Eduard a Agrippina francouzského dramatika a básníka (však až v Hong Kongu narozeného) nikdy neztrácí komediálnost, vtip a humor, a čím černější, tím lépe. Nebohé postavy jsou vrženy do absurdních situací, aby následně byly nuceny jednat ještě absurdněji neřkuli ztřeštěněji. (Ve vybočení z principálovy dramaturgie v režii Štěpána Smolíka)
Po celý měsíc jsou v Literárním salonu vystaveny fotografie našeho herce Tomáše Rychlého.
 Posted by at 16.10

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient