Led 082014
 

hravě zaujme diváka vybíravého, náročného i naprostého blbce, jak z řad prostého lidu tak i intelektuálů!

Přijďte se přesvědčit, nejlépe hned v lednu. Budete plakat i pukat smíchy, věří pan principál Radim Vašinka.

Program na leden 2014:

pá. 3. 1. – Je svět opravdu báječné místo k narození, kde se dají dělat legrační kousky a milostné kousky a psí kusy…a vonět ke kytkám a okukovat sochy a dokonce i myslit a líbat lidi…a tancovat a chodit plavat do řeky a na pikniky…?
1. REPRÍZA, SAMOZŘEJMĚ, ŽE SVĚTOVÁ – ferlinghettiáda: původní hříčka L. Ferlinghettiho (Čekárna), rozšířená o jeho pražské rozhovory koncem z 1990, zásadně obohacená virtuálními postavami (fanatický recitátor, Ginsberg, kterého bolí zuby, záhadná osoba, podobající se Václavu Havlovi, roznašečka vody na umývání od krve aj.), funkčně zahrnující i provokativní Ferlinghettiho erotickou, skoro sprostou poezii, reprezentuje obraz současného světa, v jeho asociálnosti, krutosti, názorové rozpolcenosti, vše se smyslem pro humor, pracující s groteskní nadsázkou; staré Krytové divadlo poprvé v novém složení ve svém druhém vystoupení! V režii R. Vašinky hrají J. Čemusová, I. Hýsková, M. Rotter, M. Součková, J. Šourek, J. Vaculík, R. Vašinka, L. Vašinková a P. Veselý. Udělen grant HMP.
st. 8. 1. – Čan: Jako když otvíráte dlouhý zip na jejích černých šatech večerních
Druhý pořad z osobité poezie našeho zesnulého básníka-exulanta, čerpající z jeho rozverných „Zpěvů skoro sokolských“. Inscenace originálně pracuje se světelnými a zvukovými prvky i nápaditě využívá činoherní postupy, čímž se zcela vymyká běžnému tvaru našich literárních pořadů. Účinkují Irena Hýsková, Lucie a Radim Vašinkovi. Udělen grant MK ČR.
pá. 10. 1. – Slavnostní vernisáž fotografií Tomáše Rychlého,
předního činoherce Krytového divadla, obohacená ukázkami osobité humoru jeho blogové tvorby, jakož i několika skeči P. H. Camiho za autorovy osobní účasti (míněn Rychlý, nikoli Cami!): Opilcovo dítě (o škodlivosti alkoholu), Fregolitto (pravda a láska vítězí nad lží a nenávistí) a k tomu jedna z trapných erotických historek sexuálního tragéda barona Rice. (Popukáte smíchem!)
st. 15. 1. – Jan Vladislav: Věty, samomluvy, příběhy, sny…
Po loňském setkání přátel a ctitelů básníka Jana Vladislava opakujeme hojně navštívený večer, který měl mimořádnou atmosféru a setkal se s nadšeným ohlasem. Uvádíme ve stejném obsazení – právě violoncellový doprovod skvělé Margit Koláčkové, rovnocenně sekundující principálovu netradičnímu přednesu, měl značný podíl na atmosféře večera. Pořadatelsky se opět podílí knihovna Libri prohibiti.
pá. 17. 1. – Seifert – milostná poezie a něco memoárů
Kriticky tíživá existenční situace přinutila principála přiživit se uměleckým žebráním. Vyhozen z Karlova mostu činí tak pokoutně na Národní třídě, kterou tak miloval Václav Havel. Svůj přednes pak obohatil střídáním stylu svého přednesu za účelem onoho dnes tak milovaného kreda maximálního zisku. S ukázkou různého pojetí interpretace (debilně rockovcé, módní rapl, nudná klasika, lyrika, patos, autorské čtení…) vás seznámí i v tomto svém recitálu, nad nímž by jistě zaplesalo i věčně mladistvé srdce samotného autora! Přijďte a nebudete litovat! Nebojte se poezie! Pořad hravě zaujme i naprosté blbce, jak z řad prostého lidu tak i intelektuálů!
st. 22. 1. – Radim Vašinka: Jinošství, mužství, kreténství…
Nenechte se mýlit provokativně až chorobně sebekritickým názvem inscenace principálovy poezie! Jde o scénickou feérii autenticky ztvárněnou jím samotným v ledabylém převleku za autora, za přítomnosti světla a tmy a lyricky procítěného, tu zuřivého, tu nostalgicky prostého projevu osiřelého přednašeče a jeho tureckého bubnu. Sál vyzdoben ručně vyvedenými tituly jednotlivých kapitol! K dostání i sama kniha. S prémiovou slevou. Myslete na Vánoce, malověrní, myslete na Vánoce!
pá. 24. 1. – Vrať mi moje játra
(někdy též Vrť mi moje játra) – přes několikanásobnou prosbu nám ona játra stále nebyla navrácena (ani vrtěna!); jak krutou pomstou může být zloděj (nevrtič) potrestán, se můžete přesvědčit v našem představení, které prezentujeme jako něžný horor. Nejde sice o inscenaci, zaobírající se problematikou obliby metanolu milovníky alkoholu, leč okusíte-li i jen číši tohoto mile děsuplného večera, plného cizoložstva, vrahů a jejich nebohých obětí, viselců, kostlivců, lezoucích z hrobů, hrozných básní, blikavého svícení a naivních hereckých výkonů, neodtrhnete od ní svůj ret. (Karel IV. při pitce s Buškem z Velhartic.). režie Radim Vašinka
st. 29. 1. – Zbyněk Hejda: Ježto se mrtvých nemusíme bát, ale přibližných obrysů člověka
Setkání s verši a drobnými prózami vzácného člověka a skvělého básníka, který nás nedávno opustil; interprety tohoto večera, konajícího se pod záštitou knihovny Libri prohibiti a nakladatelství Triáda, jsou Radim Vašinka a Irena Hýsková.

pá. 31. 1. – René de Obaldia: Mopslíkem z lásky
Tři groteskní příběhy-anekdoty prodchnuté bezelstným milostným vzplanutím, bigamií, nevěrou, trojúhelníkem, sebeláskou a korunované nečekaně šťastným zločinem! Hořkosladké a černohumorné hříčky Zářná dvojčata, Velkovezír a Eduard a Agrippina francouzského dramatika a básníka (však až v Hong Kongu narozeného) nikdy neztrácí komediálnost, vtip a humor, a čím černější, tím lépe. Nebohé postavy jsou vrženy do absurdních situací, aby následně byly nuceny jednat ještě absurdněji neřkuli ztřeštěněji. (Ve vybočení z principálovy dramaturgie v režii Štěpána Smolíka)

DIVADLO ORFEUS – sekce Krytové divadlo
20. sezóna 2013|2014
 Praha 5, Plzeňská 76

Rezervace možná telefonicky, e-mailem nebo přes www.
> mobil: 604 909 517
> elektronická pošta:
divadlo@orfeus.cz
> internetová stránka: www.orfeus.cz
> spojení: metrem k „Andělu“, pak tramvají č. 4, 9, 10 a 16 směr Motol, stanice „U Zvonu“
> začátky představení: od 19.00 hod., otevřeno od 18.00 hodin.

 

 Posted by at 15.56

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient