Čvn 112012
 

online umělecká komunita pro všechny

Hora Fuji  *HIRAM67

V Orientaci Lidovek jsem spatřila u textu Kronika dávného Japonska (název knižní novinky vydané v nakl. Ex Oriente) tuto digitálně upravenou fotografii a nadchla mě její barevnost a struktura, vyvolávajíc ve mně mimořádné pocity krásy, tajemné posvátné vznešenosti a zároveň osamělosti.  Od čeho máme internet, že, tak jsem vyhledala další díla umělce publikujícího pod jménem *HIRAM67.

Publikuji zde jen dva obrázky tohoto umělce digitálního věku. Výše tygr v podobném duchu jako Fuji – mimochodem velmi orientální styl připomínající mi pocitově kresby ilustrátora Zdeňka Sklenáře –  níže surrealistické zátiší.

S obrazy autora *HIRAM67 se můžete setkat na webu deviantART. Zde je k vidění jeho osobní galerie. Možná vás stejně jako předtím mne zaujal název webu deviant ART.

DeviantART je známá online umělecká komunita. Poprvé byla spuštěna 7. srpna 2000 a svůj virtuální prostor poskytuje demokraticky komukoli, tedy vlastně jakémukoli tvůrci –  fotografu, výtvarníkovi, básníkovi, kaligrafovi, grafikovi apod.. k publikování a možností diskuze nad jejich dílem. V srpnu 2010 web čítal přes 10 miliónu registrovaných uživatelů zařazených do rozsáhlé struktury kategorií a počet příspěvků přesáhl v v tu dobu 100 miliónů. Prioritou tohoto webu je jeho rozmanitost, přesvědčte se sami, nelze vyjmenovat vše.

Stránky také slouží jako obchod s uměním, každý může svoji tvorbu prodávat vytištěnou na papíře, hrnku nebo např. podložce na myš. V současné době byl spuštěn obchod s DeviantWear, což je oblečení s logem a motivy deviantARTu.

V České republice existuje server Humanart.cz s podobným zaměřením. Nemá však tak široký a mezinárodní rozsah.

Přesto stojí za návštěvu,  odkaz na nejlepší díla poslednmích 90 dní. vyvolává to ve mně vzpomínku na květnový letošní 1. salon umění v DOXu, kam mohl nosit své výtvory každý potud, pokud nebyla naplněna kapacita výstavního prostoru. Můžeme se na tyto aktivity dívat z různých úhlů pohledu. DOX však není bezbřehý internet.

avatar tvůrce

ještě jeden…

 Posted by at 13.44

  2 Responses to “deviantART”

  1. Gloria excelsor, pustilo mě to sem, ale stále mi google rozvedenáblokuje předělává na rozvedenábloguje, obrázky pěkné

    • Už jsem vám schválila komentář, google to dělá správně, je to tak nastavené aby se po zrušení bloguje.cz hledající automaticky navedl do nové lokality.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient