Bře 162014
 

v teple a jen tak pomalu..

Víkend se nesl ve znamení poklidu a popíjení. Popíjení jarní březové mízy, kterou jsme celý víkend jímali do okurkových flašek podle starých slovanských zvyklostí. A ještě několik dní popíjet budeme! Míza se nese jako čirá voda s jemně dřevitou příchutí. Když ji piju, mám slavnostní pocit. Takový pohanský! Sezóna je však pomalu u konce, pupeny se nalévají. Příští týden už čepovat nebudeme.

Hodně jsme pospávali a vařili. Polévku ze zelené čočky, v troubě pečený bramborák s pohankou a pečené brambory s česnekem a tvarohem vyšlehaným s lněným olejem a mletým lněným semínkem, ochuceno pažitkou a solí (mícháme sůl himálajskou s chloridem draselným, je to zdravější). Tohle jídlo milujeme. Brambory s tvarohem. Možná vám to přijde podivné, ale je to moc dobré. V TESCU jsme objevili vynikající kozí sýr Rondelé.

Více než obvykle jsme si pospávali; v těch pošmourných dnech spánek po obědě potěší. Z kultury stojí za řeč shlédnutí dvou dílů seriálu Architektura z DVD a filmu Nejvyšší nabídka (Itálie 2013, Režie a scénář: Giuseppe Tornatore, hudba: Ennio Morricone – 2007 dostal OSCARa za celoživotní dílo, mj. hudba k Tenkrát na západě).

K filmu se vrátím v co nejbližší době. Nedá se o něm pohovořit jednou větou. Je úžasný a řadíme ho k tomu nejlepšímu, co jsme dosud viděli. Mistr, Pieta a Nejvyšší nabídka. Je zajímavé, že ve všech třech případech je režísér i scénaristou. Moc se těším, až se k němu vrátím, po shlédnutí filmu jsem se cítila jako uhranutá a celou neděli jsme se k němu s miláčkem ve svých rozhovorech vraceli.

K víkendovým zážitkům lze jistě zařadit i ženu z TESCA. Objevila se zde s “mokrou hlavou” omotanou stylově bleděmodrým ručníkem. Nešlo se dívat jinam, muselo se na ten úkaz zírat. Možná to tak alternativní emancipované ženy nevidí, ale není to dobré. Žena v tom ležérním stylu ztrácí mnoho ze svého půvabu a stane-li se středem pozornosti, jistě jen na chvíli a nikoli zásluhou své odzbrojující ženskosti. Zmínila jsem se o tom “drdolu” miláčkovi až doma. Také to okukoval. Nechápal a hledal polehčující okolnosti. Našel tři. Tři malé děti, které se jí motaly u nohou….

 Posted by at 18.57

  6 Responses to “Deštivý víkend se vyvedl”

  1. Díky za filmové tipy!!

    Žena s ručníkem na hlavě – ručník je už dost intimní předmět. Kdyby měla na hlavě místo něj šátek, tak se nad ní vůbec nepozastavíte, ani se neotočíte, že ne?
    Nebo kdyby měla jen mokrou hlavu (ako já mívám někdy ráno) – to byste si řekli co?

    • Tak jo, až je zhlédneš, dej vědět, dík. Mokrá hlava v šátku nebo jen mokrá .. to bych nezmínila. Ale vybledlý ručník ledabyle zatočený vypadal blbě. A ta žena neupraveně, ledabyle, ne že kašle na konvence, ale právě na svou ženskost.

  2. Ano, deštivý víkend se vyvedl – kopali jsme přípojku kanalizace a divím se, že to ledviny a záda přežily…

  3. To máš tuhý kořínek, ty hazardére :)! My se pohybovali chvílemi po lese, když jsme šli pro lahve s mízou, tak jsem to nevlídno procítila na vlastní kůži. Kopat přípojku bych opravdu nechtěla..

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient