Čvc 312012
 

odkrývá budoucí  prezident český Vladimír Franz.  – Jsme s tebou, Vláďo!

Jsou země, v nichž se toho od prezidenta hodně očekává. Musí být největší, nejrychlejší, nejsilnější. Musí obšťastnit co nejvíce žen, uškrtit holýma rukama mambu, znát všechny trampské písně, trefit ořech na nejvyšší palmě a pouhým hvizdem vyhánět zvířata z doupat. Musí si umět usmažit vajíčka a bez problémů chroupat led. A taky by měl umět tančit a zpívat v dešti a nebát se klobouku od Diora. Chce se po něm, aby nahý jezdil na levhartovi, aby uměl vyměnit žárovku, aby věštil z lógru, za letu opravil porouchaný motor tryskáče a mnohé další… Ne však u nás. „Třistaletjsmetrpěli“ došlo tak daleko, že jsme neměli ani vlastního krále – království smutní jako ta lucerna v Jiráskově Lucerně. Když Masaryk coby čerstvě zvolený prezident poprvé přijel do republiky, valil oči, co všechno nemůže. Koupili jsme ti zámek, hezky seď, ani se nehni! jsi náhražkou krále!  A ukazuj se co nejmíň – šibřinky, mávání sokolům -, delfská Pýthia taky neběhala po estrádách,. a když, máme královskou lóži v Národním. Na jeviště sice neuvidíš, zato budeš viděn. Zkrátka v Čechách je prezident zastřešující autoritou, symbolem – jako Říp. Rovněž vizionářem, co „vidí město veliké“… Co byste také chtěli v zemi, která je co do počtu obyvatel velká jako třetina Šanghaje.

vyšlo v Pátku, příloze LN, televizním programu ke dni 1.8.2012 pod názvem Vladimír Franz doporučuje.

V této lokalitě se může stát všechno a jsem přesvědčena, že volba VF má svůj smysl. Dost už bylo šašků a figurek, chceme někoho seriózního. A tím VF rozhodně je, jeho maska klame tělem a unést jí je, jak jsem již v předchozím textu uvedla, kumšt. V jeho případě platí beze zbytku, že za něho mluví to co dělá a co doposud dokázal. A jakýsi prezidentský potenciál v sobě má.Zcela určitě. Jen doufám, že si neoblíbí oděvní styl diktátora. K tomu má trochu sklony. Soudím, že svému zdánlivě ležérnímu ale současně i pečlivě vybranému oblečení věnuje dostatečnou pozornost. Stejně jako třeba Ondřej Vetchý. To je velkej lišák a jeho oděvní slupka mě obvykle donutí k pousmání. Kupuje si za spoustu peněz rafinovanou chlapskou nezávislost. Tak Vláďo, s tímhle opatrně, doporučuje zuzi.

 Posted by at 19.46

  4 Responses to “Co všechno má umět prezident ve světě a u nás”

  1. Jé,vidíš, Zuzi, včera jsem to zaslechla ve zprávách- a od té doby o tom přemýšlím… není to tedy pán klasického vzezření, ale v hlavě asi něco mít bude. ach ty předsudky… myslím, že mu to právě kvůli tomu netradičnímu vzhledu neprojde.

    • Ano, pravdu díš… předsudky, ale což kdyby to vyšlo. Nepřišla bych na to, ale ten nápad mne nadchl, i když to byla zpočátku pravděpodobně studentská recese. Ale proč ne, multikulturní doba nese jiné kotrmelce a podivnosti. Ta volba je dobrá. Franz je dobrej Čech.

  2. Tak Franz, proč ne. 🙂 A to jsem ještě minulý týden zvažovala vlastní kandidaturu a lanařila kolegy v práci pod příslibem výhodných pracovních míst, velvyslanectví ve Francii, Itálii, Tramtárii. Mám všechna pro a proti, a nic víc už asi stejně v životě nedokážu. Volte mne. 🙂

  3. Inu, proč ne! Jsem si jista, že bych moc tlačit na pilu nemusela a měla bych se s tebou dobře! A spolu s námi i celý stát!!!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz