Zář 132012
 

zaklikněte.

Tuto věž znáte z Rumcajse, je to jičínská věž. V úterý ještě panovalo v Jičíně velké vedro. To se ale během následujících dvou dnů změnilo.

Vlastivědná vycházka. Možná to tak nevypadá, ale slavná dvojřadá valdštějnská alej už není tak omračující. Lípy stárnou a umírají. Nastal čas revitalizace. Něco pokácet a zbytek ořezat. Ale pozor! Je tu ještě páchník hnědý. Brouk, který má rád trouch. Revitalizace musí být řízená!


Starý známý!  Ano socha Jana Husa!  Možná káže proti konzumu, ale ta paní je mimo.

Autor: Antonín Sucharda, rok 1872, materiál: pískovec, vlastník Město Jičín
Je to nejstarší Husův pomník v Čechách. Restaurování provedla v roce 1991 firma John-Nosek z Hořic.

Momentka ze záživné besedy s Ondřejem Neffem. Také stahuje, ale ne masivně, pouze když není jiné zbytí. Sympaťák.

V secesním měšťanském hotelu Praha

Pan majitel schází důstojně se schodů

Chodba hotelu Praha, za chvíli vstoupíme do apartmá pana architekta hotelu a nakoukneme do císařského apartmá… nepřijdete o to ani vy…

Záběr z večerního Listování, věhlasného  pořadu Lukáše Hejlíka. Tentokrát  Dobrý proti severáku, Autor: Daniel Glattauer, Nakladatelství: Host

Skvělý příběh, skvělá dramatizace! Náhodné setkání ve virtuálním prostoru a buch! Stačí pár nezávazných e-mailů a závislost je tu! Humor a romantika. Po úspěchu knihy první autor napsal pokračování. neslibuji, že si přečtu, ale ráda bych.

 Posted by at 19.53

  5 Responses to “Co nového v Jičíně??”

  1. Vykoupala ses v pozlacené vaně císařského apartmá? A které zajímavé celebrity se tam šplouchaly před tebou?

  2. Zuzi, konečně jsem se probrala z letního spánku. A ty, odborník na slovo vzatý, mi můžeš potvrdit, že Rumcajs je opravdu Rumcajs, a ne Runcajs, jak jsme zrovna tento týden řešili doma. 1:3, tatínek byl samozřejmě pro Runcajse.

    • Ahoj Evi, konečně!!! Jasně, přidávám se jednoznačně na vaší stranu, ostatně právě jsem přijela z Jičína a tam celej den neslyšíš nic jinýho než Rumcajs!

  3. Ahoj Zdeno, tak jsem si Tě našla. Napsala jsi to krásně a fotky jsou také velmi povedené! Už se těším, že si v Tvém blogu budu pravidelně číst. Měj se pěkně! Helena

    • Ahoj Helo, tak to je fajn že jsi mne našla. Jsem to opravdu já 🙂 a že získám nového čtenáře jen vítám! těch není nikdy dost. Napíšu ti do mejlu odkaz na fotky.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web spravuje Webklient