Bře 282022
 

z nádraží Žďárec ke Kaňonu

Pro mne čirá radost, že to ještě jde projít, i když momentálně s překážkami v podobě ovčích ohrad s elektrickým nábojem. Ale v zimě jsou ti chlupáči někde zalezlí a tak jsem pohmatem zjistili, že to naštěstí nefunguje, a tak dobrý. Prošli jsme jako za stara když ještě všechno patřilo všem a v přírodě nás nelimitovaly různé ploty a zábrany.

Níže na mapce máte tu naši cestu. Fotky jsou nejen z drážky, ale také z obchůzky Kaňonu. Je tu krásně když tu nikdo není a je mi jedno je-li teplo nebo mrazivo. Hlavně sami.

S dovolením sem za chvíli (nebo později ..) naflákám hafo krásných fotek a přidám i pár z nádraží a okolí. To mám také ráda. Stará nádraží a nějaké zříceniny. Teda pardon – stopy člověka v krajině řečeno ladně.

Zatím jen malá upoutávka bez řádu než něco doma nutně podělám a zmenším ty fotky. Konečně jsem negativní a plná energie!! A jako vždy – jde to rozkliknout. Zkuste.

  8 Responses to “Cestou staré lomové drážky”

 1. Ve Žďáru jsem před asi třemi lety čekal nekonečně dlouho na vlak.
  Tak to jsem to možná mohl prožít aktivněji.

  • Jojo, to bylo asi jak jsi psal o těch skalkách a smutečce :)… nebo bys to stihl na kole ke kapli sv. Izidora, vědět o ní… pomodlit se a zameditovat… jó dřív se tam čekalo (ve Žďárci 🙂 hezky, byl tam milej bufítek. Několikrát se mi tam podařilo – tedy 2x, vidět tam čekajícího na vlak na Čachnov, kde měl chalupu herce Radovana Lukavského s manželkou, už byli stařečci a dávali si tam na radost panáčka. To byly časy….

 2. Je vidět, že jsi statečná dáma, z té první fotky z vnitřku rozvaliny!

  • No, to si piš, drží to jen silou vůle :)… jednu dobu to chtěla koupit nějaká umělkyně na ateliér, ale couvla.. jsem slyšela.

   • To bude nějaký náš Mariupol, ne?
    No, blbej humor, ale my si to můžeme sami.

    • No vidíš, přirovnání jak stehno, ani mě to nenapadlo. Tohle znárodnili cigoši a s lety stoupala jejich drzost a tvůrčí šikovnost. Trámy a železné předměty mizely až zmizely. Teď mám pocit že už to nepotřebují. Dávky jsou zřejmě dostačující, známka blahobytu u mužského rodu je XXXL panděro, u ženského pořádná prdel. A o cigáro taky není nouze. Když něco potřebují extra je tu sociálka.
     apropo… dnes jsem si říkala, že je to doslova jak v absurdním divadle, a že by to už mohlo přestat. Takový škody naděláno… a kdo to zaplatí? Čekám, kdy nás hlavní divadelník zase vyzve, vždyť se bije za nás… no ni?! Svět se komplet řítí do řiti…

 3. “Takový škody naděláno… a kdo to zaplatí? ”

  To záleží, komu to území připadne.
  Zrusko toho už asi moc nezaplatí.
  Ale čert vem tyto materiální škody.
  Kolik nové nenávisti naděláno, o to jde!
  I kdyby to rusácké svinstvo a vraždění civilistů skončilo už zítra, bude to dál viset na nejmíň dvou třech dalších generacích.

  • No kdoví… těžko si dovedu ty důsledky představit, žijeme zde v relativní konzumní pohodě a lid ty kapitalistické výdobytky ukolíbávají a nevedou k osobnímu růstu a kultuře ve více směrech. Kvalita populace se snižuje a nějaké etické zásady, základní pravidla slušnosti mizí a nepsaná pravidla lidského soužití už neplatí. A politici nám v tom jdou zdárně příkladem. Že by nastal čas pro příchod spasitele? Vůbec si netroufám vynášet nějaké soudy, nechápu ale proč se to tak protahuje a dál a dál se ničí hodnoty. V křížovce jsem dnes před pár dny měla vyluštit v textu Putinův skutek. Vyšlo tam šílenost.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient