Led 102021
 
  • semafor který baví

V tom svátečním období jak vanuly ty šílené větry jsme si dali sraz s kamarády čundráky v Pomezí. Byly nás 3 páry a jeden z nich – Dubovští, tam bydlí. Měli jsme velkou kliku, protože ačkoli to ještě včera vypadalo s počasím strašlivě, dnes nás čekal den jak vymalovaný. Podívejte:

Posedy – ty mám ráda
Výjimečně krásný den
Poslední.., k výletu se krátce vrátím jindy. Mám v zásobě mnoho posedů a rybníků

Jediné naše sváteční setkání s více lidmi než jsme my dva bylo moc pěkné. Chvíli jsme se potloukali u Baldy a poznávali kouty krajiny, které nám Radka s Čendou odkryli, protože jsou místní a vyznají se. Pak jsme společně poseděli u nich na romantickém statku s vnitřním dvorem. Druhý párek, Zdenka s Pavlem řečeným Buldokem, přijel z Tišnova.

Pohoštěni jsme byli vynikající zelnačkou a zbaštili jsme také spoustu cukroví. Těšila jsem se na Dubovských křížaly z pece (hlavně ty z dýně) a perníčky. Obojího jsem se nemohla nabažit už loni, když jsme se toulali u nás v Podskalí, a dočkala jsem se i tentokrát. Přestože jsem dostala recepty, nezkusila jsem. Ale alespoň ty perníčky bych mohla, protože jsou moc dobrý. Já jinak perníčky nejím.

Vezla jsem s sebou dárečky. Čakrové svíčky ve skle. Děvčatům duhové a chlapcům zelené (čundrácká barva).

Buldok je okukoval a zaujalo ho, že až se produkt vypálí, bude z ní dobrej panák a protože tam je nalepená mandala, bude ten rum nebo co posvátnej. On mu totiž už ten duhovej čakrák připomínal typickou českou míchačku. Ale dovedenou k dokonalosti . Ne jen ta griotka, vaječňák a zelená, tohle je vyšší level!
Rázem mi ta čakrová svíce byla sympatičtější. Je to něco co znám, co není vzdálené ale domácí. A to se počítá.
A objevila jsem i typickou českou panákovou čakrovou náhražku. Všimněte si, že barvená duha je identická na obou nádobkách. Jen ty jásavé barvy jsou zde nahoře, protože to nejlepší chci hned, nebudu čekat! To je nápad! Nalejete si do toho chlast a bude vám blaze. protože z tohohle panáka to nebude jen tak obyčejná opice, tahle bude fakt posvátná. I když tam není mandala. Pít je zázrak!
 Posted by at 17.32

  2 Responses to “Buldokova míchačka”

  1. Věřím, že po několika málo šestibarevných mandalách uvidí konzument všechny svaté. A že jich buddhisté mají!

    • Skvělé, to se musí vyzkoušet, ale ve skupině, aby si nadšení konzumenti mohli sdělovat poznatky :))

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient