Led 122021
 

cestou rybníků, kazatelen a posedů

klikni

Tato oblast jsou Sudety, už jsem o tom psala vícekrát, stačí si dát ho hledáčku slovo Balda a dozvíte se víc. Mám to zde moc ráda a dnes nás Radka a Čenda zavedli k rybníkům. Tuhle trasu jsem ještě neabsolvovala a i když o rybníkách vím, tak jsem je zatím monitorovala jen zdáli. Takže to byl pro mne objevný výlet. A navíc byla sranda. Buldok a Čenda jsou vtipní hoši a to mi v mém běžném životě trochu chybí. Tak si to dovedu užít spolu s přátelskou atmosférou, která celou akci provázela. Milý den s milými přáteli a sluncem. Balda prostě potěší vždy a pokaždé jinak!!

Posed, kde můžete sedět i bez trenek, ať už z jakéhokoli důvodu
Ledové vrstevnice, ale je tam i posed
Výdejní okénko
Zlaté údolí
Bývalá kadibudka nebo její propojení s kazatelnou? Nevím, nezkoumala jsem to dole..
Zlaté údolí pořád
Kazatelen není nikdy dost!
První rybník – labutí jezírko s vrtulí
Fotka od miláčka, jde tam Buldok s Vofcí
Ještě jedno panorama, jiný rybník
Krása! Rybníky jsou chovné a a spadají pod rybářství Litomyšl. V okolí kolem Baldy, Jedlové a Stašova je na 30 rybníků! Líbí se mi čisté břehy nezanešené oplocenými pozemky a nejrůznějšími chatičkami v poločasu rozpadu nebo milionářskou rezidencí.
A to je tak asi vše; končím Čendovou skříňkou nerostů a minerálů, detail. Hrdý je na takové nažloutlé kameny, které používali pralidé jako nástroje – mají opotřebovaný břit. Safra jak se jmenují? Musím se zeptat..
Tak ahoj!!

  4 Responses to “Balda je věčná!”

 1. Výdejní okénko? Na prach a broky?

 2. Ten pračlověčí kámen bude asi pazourek.
  Ještě jako děcko jsem na poli našel pazourkové, zjevně lidskou rukou opracované , škrabadlo.
  Bohužel jsem ho po pár tisících letech zkusil opracovat dál.
  Kladivem 🙂

  • Saule omluva že se ozývám pozdě, blázinec, chaos atd… prostě jako všude, ale nějak to zde kulminuje… ano pazourek, měl jich Čenda několik a docela takových do ruky šikovných, i jako škrabky. Bylo to žlutý pazourek, barvou jako tenhle. Člověk je z toho takovej pohnutej, když na to sahá po těch letech… zeptám se Čendy kde se to hledá :)). Škoda toho tvýho pazourku, je to taková skoro relikvie…
   http://pazourek.kamen.kamenu.sweb.cz/index_soubory/image024.jpg

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient