Pro 262015
 

a jak ho ochočit.

Rozhodla jsem se, že ježíšek donese mamince mobil. Vybrali jsme Zemanův Aligátor a dopředu jsem babičce toto avizovala. Znám její nechuť k tomuto přístroji, přesto jsem tak jednala. Babička bydlí v seniorcentru a místní osazenstvo má zakázáno volat z pevné linky, respektive požádat vrátnou o tuto službu. Přesto babička dokázala několikrát tento zákaz obejít a vrátnou přesvědčit o nevyhnutelnosti rozhovoru. Už dávno jsem jí mobilem “strašila”, ale šikovná babička ho dovedla vždy zásadně odmítnout a dále si vedla svou a zlobila vrátné.

A jak to dopadlo? Na Štědrý den jsme babičce donesli dárek, sami balíček rozbalili a k její velké nelibosti začali vysvětlovat pro nás jednoduché aligátoří funkce. Vše jsme nabili, připravili, zjednodušili, stačilo se naučit jen několik základních pravidel.

Babička, tedy maminka, se však rozhodla naší snahu a dárek bojkotovat, a tak pod vidinou jejího kyselého výrazu a nechuti – ba přímo bytostné nenávisti – k tomuto přístroji jsme raději tu odpornou věc zase zabalili a odnesli domů.

Stalo se dopoledne. Odpoledne jsem byla zaměstnána štědrovečerním vařením a jiného jsem si valně nevšímala. Kolem třetí mi zazvonil mobil a kdo nevolá! Babička! A ze zakázané pevné a byl to ten den už třetí pokus se se mnou spojit. Stalo se nemožné. Poprvé ve svém životě zažívám překvapivou věc – maminka se mi omlouvá. Ne že by do té doby nebylo za co, ale nikdy to prostě nedokázala. Omluvila se, že nám asi zkazila radost a štědrý den a že to po svátcích tedy zkusí.

Máme radost, protože ani my jsme to nechtěli vzdát. Namalujeme mamince názorný manuál, co zmáčknout, když…  nebude to jednoduché, ale zkusíme to. A když nic jiného, může mobil používat jako svítilnu…

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient