Led 172024
 

setkání na náměstí a kdo je víc sexy??

Dnes byl pochůzkový a konzultační den. A večer jsem se rozdováděla s Františkem Skálou. Ale včas jsem byla zklidněna.

Vstávala jsem pěkně brzy. Chtěla jsem mít za sebou první dlouhou pochůzku. “Půjčila” jsem si včera v tescu obyčejnou černou zimní bundu, není tam zrcadlo, tak jenom vyzkoušet velikost a obhlídnout se doma. Dnes ráno jsem ji šla vrátit, ale podařilo se mi v poledne vydražit podobný produkt na aukru a za polovinu. Lhůta na vrácení je 14 dní, kdyby něco. Chvíli jsem si zaprala a zavařila (fazolový kotlík podle Romana Pauluse, to mám ráda, fazole jsem namočila včera). Skoukla na půdě zelený alzácký hovínko (děláme pokusy, něco nám tam kaká a nevíme jak se toho zbavit, a kudy to k nám leze) – po dávce pro kunu, kterou pokaždé někdo bez problémů zbaští, jsme tam pokusně vytlačili celou kartuš najednou (za 250,- ZZN). Zatím to tam trůní pěkně celé.

Poté jsem spěchala do kanclu na smluvené setkání. Budu tvořit řeč pro pražskou smutečku, na Olšanech (kde měla rozloučení i Liška). Cestou zpět jsem se byla na čas rozloučit s jednou milou prodavačkou, jde na operaci s oběma rukama – karpály, vyměňuji ve vývěsce staré parte za nové… a už spěchám domů psát tu řeč, protože obřad je v Praze v pátek a stala se mi neskutečná příhoda. Jdu a dívám se automaticky lidem do tváře a jedna upravená starší neznámá paní mne z ničeho nic oslovila… tak se tu motám, je mi zima a přemýšlím kam bych se vrtla… a už to bylo! Paní mi snad víc jak půlhodinu povídala s úsměvem o sobě, svých starostech, problémech, rodině. Nemusela jsem odpovídat, byl to v podstatě monolog…. Pak jsem se omluvila, ukázala jsem jí kde bydlím a spěchala na chvíli domů, abych se chvíli ohřála a zase zmizela do kanclu otevřít sklad. Přivezou rakve. To bylo ale odvoláno, a tak jsem se věnovala psaní obřadů, už jsem měla podklady i na další..

Dopsala jsem pražskou řeč, opravujeme po telefonu na dvakrát a nakonec ještě probíráme výběr písní ze seznamu. Zemřelá paní měla chatičku na Berounce, tak se díváme zda je tam i Malý dům nad skálou, ale není, je tam nádherná píseň Dál jen vejdi.

A ta píseň nastartovala další … Naklikla jsem Slunečný hrob s Mišíkem, pak to samý ale s Najbrtem a Hanákem, jsou to šašci a dala si s tou samou sestavou Sexbomb s Františkem Skálou a pak jsem se koukla na originál a zpět si šla vychutnat Františka, když vtom zvoní mobil a já si uvědomuji, že jsem se nechala unést a neodeslala jsem opravenou řeč…

a zase bude čtvrtek a vypalování. A ranní vstávání. A koukám do pošty, průšvihář Lubor byl na výpravě a objevil pomalovanej domeček z knihy Aleše Palána (tu o borovici blatce). Tak už příště můžeme jít najisto.

Tak kdo je víc sexy? Tom Jones nebo Franta Skála? Já hlasuju pro Frantu! Uááááááááá!

 Posted by at 19.43

  2 Responses to “A takhle my tu žijem… 2.”

  1. Mišíkův Slunečný hrob je úžasná skladba.
    To díky za to připomenutí.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient