Kvě 142013
 

 Bravo GOOGLE!  

Nikdy na to nezapomenu. Používám denodenně vyhledávač Google a nejinak tomu bylo i  8. května tohoto roku!

saul_bass

  saul_bass_93rd_birthday-1455005-hp

Hned, jak jsem zblikla tento googlovský obrázek zvaný doodles-google a zaklikla na animaci, zavětřila jsem! Staré zlaté časy a můj tatínek! Moje mládí a jednoduchý výtvarný styl, který se mi nikdy neokouká! Jak je náročné vymyslet smysluplný symbol. Výtvarnou zkratku, která řekne vše.  A není hloupá. Je jednoznačná, úderná a přetrvá věky. Stále krásná, průmyslově krásná.

Přesně taková jsou LOGA výtvarníka Saula Basse. Jejich průměrná životnost je 34 let, a některé firmy je používají dodnes!

bass

Saul Bass (8. května 1920 – 25. dubna 1996)
“Chci, aby všechno co dělám bylo nádherné. Je mi jedno zda výsledku klient rozumí, nebo ví, jaký to má smysl; nebo zda to vůbec nějaký smysl má. Pro mne moje práce smysl má. Je to způsob, jakým chci žít svůj život. Chci dělat krásné věci i v případě, že nikoho kromě mne nezajímají.”

Saul Bass byl a je stále skvělý a nadčasový výtvarník a GOOGLE mu svou animací popřál k nedožitým 93. narozeninám. Stal se klasikem a čas není a nikdy nebyl jeho pánem. Absolutní krása existuje.

Ale Saul Bass měl ještě jednu oblast svého zájmu, kde dosáhl absolutní dokonalosti – ve světě filmu.  Proslul především jako hlavní grafik úvodních a závěrečných titulků mnoha filmů, plakátů k filmům a také se zabýval logotypem názvu filmu. Ale pusťme si googlovský skeč:

canvas

 Během své čtyřicetileté kariéry pracoval Bass pro mnoho proslulých hollywoodských filmařů, včetně Alfreda Hitchcocka, Otto Premingera, Billy Wildera, Stanleyho Kubricka a Martina Scorseseho. Kromě jeho nejznámějšího designu závěrečných titulků filmu Muž se zlatou paží (The Man with the Golden Arm) se stal slavným také díky práci na Hitchcockových filmech – zejména pak Psycho, kde mimochodem radil i s výtvarnou stránkou známé scény za sprchovým závěsem.  A také slavná animovaná sekvence Růžový panter je jeho dílo.

bass1

Výběr filmových plakátů Saula Basse

Podívejte se na web věnovaný Saulu Bassovi jeho fanoušky: http://saulbass.tv/

Loga významných severoamerických firem:  http://annyas.com/saul-bass-logo-design-then-now/

 další videa titulků: http://www.guardian.co.uk/film/filmblog/2013/may/08/saul-bass-title-sequence-ten-best

BRAVO GOOGLE, BRAVO SAUL BASS!

 

 

 

 

 

 

http://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&u=http://www.saul-bass.com/&prev=/search%3Fq%3Dsaul%2Bbass%26client%3Dfirefox-a%26hs%3Drdd%26rls%3Dorg.mozilla:cs:official

 Posted by at 20.56

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient