Srp 192023
 

anebo … že by … nová příležitost zamakat na zahradě??

Změna plánu zabolí, ale hlavu vzhůru. Když se s tím nedá nic dělat, pustím to za hlavu. Stres je tak akorát dobrej na to si něco uhnat. A nespavost je ten nejmenší důsledek. Nejsem žádnej gurudušek, ale život naučí, že vnitřní pohoda a klid je to nejlepší co pro sebe člověk může udělat. Opravdu, fakt (jak zpívá klasik).

Měla jsem zamluvenou od pátku chatičku v Maštalích na týden do neděle. Chtěla jsem být zkraje 3 dny sama, jenže nic, chatička je obsazená, tohle nebylo zapsáno. Těšila jsem se i proto, že je u nás posvícení a to znamená absolutní hladinu hluku. Nejen od idiotů vedle, ale odevšad. Nevadí mi kolotoče, ty vím že nejsou nafurt, ale sousedi s reproduktory. Takže budu doma. Dokonale, protože miláček má něco “s nohou” a je na berlích. Polehává a pochází po bytě jen když už musí. Jinak spí, leží a sedí. Ani vejlet nebude.

Tak s vyhlídkou domácího víkendu jsem sebrala nářadí a vysavač fukar a vyrazila před dům dát dohromady zaplevelené kamínkové záhony a stihla jsem to akorát před průtrží. Jen k postřiku okraje záhonu Randapem už nedošlo.

Přestala jsem doma psát Jednu věku, ale asi mi to schází, koukám :). Teď si dám rybí polévku a jdu se kochat knížkou Milana Koželuha.

A v sobotu, jestli to půjde chodit, se podíváme na den otevřeného hangáru na skutečské letiště. Okouknout to.

Je sobota večer a všechno je jinak. Em už dva dny nechodí, “tamto předtím” už je sice dobrý, ale přestěhovalo se to zákeřně dolů. Má nateklou pravou nohu a zase se belhá o berlích. Není jisté, že mě zítra odveze do Maštalí, prý nestiskne spojku, budu muset počkat s odvozem do večera na děti asi.

I tak jsem měla dnes krásný den plný úsměvných setkání. Dopoledne jsem se byla podívat na mého šéfa přes hračky, pana Doležala. Prodával s jednou paní, co mu také maluje, vedle v muzeu. A byly tam i moje kousky. Škoda že jsem si ten stánek nevyfotila. A škoda, že mě nevzal s sebou, hned bych se zapojila. Kór když to mám hned vedle. Ale, jenže… A pak jsem zašla nakoupit. Cestou jsem potkala kamaráda Martina, neviděli jsme se delší dobu, vyměnili jsme si komplimenty a domluvili se na popovídání. V Penny pohoda, strážce soused byl dnes doma, nehlídal (ha! je to pennytrend zaměstnávat cigoše na této pozici). Tak jsem se rozjela a měla toho plnej vozejk a čekal mě půlhodinový výstup do kopce. Zachránil mě bývalý pohřebák Jirka, objevila jsem ho v Masně. S tím jsme se neviděli ještě dýl. Nabídl mně odvoz domů, a to mně vytrhlo v tom šíleným vedru trn z paty. Teď je večer a je klid. Nový trend idiotů odvedle. Jen na chvíli to zkraje DJ Vítej vohulí, my nereagujeme, pak ho zřejmě někdo srovná do latě a už nehraje. Nebo velmi velmi slabě. Ale neradujme se.

Naproti Na soudu nám dnes proti domu otevřeli vyvýšenou zahrádku. Zatím je to OK. Nehrají a dnes tam byli jen cizí hosté, žádní místní zvědavci. Cyklisté a návštěvníci místního muzea se chovají kultivovaně a možnost nahlížet do všedního života naproti je jim šumafuk. Starají se o své a většinou sedí zády nebo bokem. Mám s tím prosím už své zkušenosti, netrpím stihomamem… obdobná situace byla svého času v Poličce. Poličské ochozy. Nevím jak to tehdy dopadlo, návštěvníci ochozů mohli nahlížet z výšky do zahrádek přiléhajících k opevnění. A nahlíželi, protože, kam jinak koukat z ochozů.

Hurá, Liška se ozvala!

 Posted by at 18.52

  12 Responses to “A JE TO V PYTLI!”

 1. Tak já klasika…
  Když je 35 C (ve stínu), Saul se jede na několik dnů na kole kochat někam na jih přímo na sluníčko.
  Tentokrát další část dunajské cyklostezky.
  I 80km za den jsem dal, ale včera jsem už řekl dost, vyměknul a údolí Wachau z Melku projel na lodi.
  Kafíčko s cigárkem, focení, pohoda…
  A pak v Kremsu ven do rozžhavené pece a zase šlapat.
  Ale zítra už finito, jen poslední padesátka do Vídně a vlakem domů.
  Ještěže nemám vnoučata.
  Tohle jim vyprávět, tak mezi surfováním na mobilu jen suše poznamenají:
  ” A proč jsi dědo takovej debil?” 😀

  • Ha! Nezklamals! Já jen dnes krátce z mobilu a Maštalí. Taky vedro, dnes koupaliště v Boru se dvěma pionýrskými tábory nebo jak se tomu říká?? A pak jen dobrodružná jedenáctka neprostupným skoro lesem nad roklí, medvėdí újeď, no možná jen prasečí, s vysílačkou hahaha a Polanka. Grilovalo se ale došly nám prachy .. tak jen Kofola Pivo a Malinovka. Hub jak naseto!

 2. Gurudušek, dobrej termit, píšu si! ČR

 3. Tak jak vám to šlape?
  Já se v pondělí večer vrátil z dalšího cyklodobrodružství kolem jezer u Salzburgu.
  A nádhera!
  Tentokrát si teda na počasí stěžovat nemůžu, jen na vlastní demenci-patrně už stařeckou.
  Hned v prvním kempu jsem nechal powerbanku i s kabelem a zjistil to až po cca 60km, takže jsem musel celou cestu přeplánovat.
  Nakonec jsem se tam pro ni po jiné štrece další den vrátil, jen zase trošičku nadával 😀
  Ještě jsem měl dnes trochu roupy vyjet na nastávající víkend zase někam do Rakous, třeba na Dunaj, ale už radši ne.
  V noci je i při tom jinak krásném počasí už ve stanu docela kosa a nevrátil jsem se moc v dobré kondici.
  Takže v sobotu vyrážím (z Prahy) do naší krásné české Roudnice s ubytováním pod střechou.
  A těším se na to moc.
  Už přesně vím, kam tam půjdu na pivo, prostě samé životní jistoty 😀

  • Saule, dík za koment, musím se ozvat už konečně… teď nešlapem, M. už 3 týdny nevytáhl paty z baráku, ani na zápraží. Má nateklý nohy, kamarádí s berlema, furt pospává, ve dne v nocí. Ale lepší se to den za dnem. Ozvu se pořádně zejtra, doufám už konečně. Byl jsi v oblasti, kterou máme v malíku, dcera tam bydlí u jezera pod Trausteinem. Gmunden se ta obec jmenuje. Ano, je tam krásně, dobřes vybral. Ty jsi ale ďábel… furt v pohybu. My jsme teď o víkendu zmeškali zvěřinové hody na hřebeni u Hranic, u Huberta. To mě hodně mrzí… a tenhle víkend snad jestli se utrhnu sama, tak bych dala taky nějakou tutovku, třeba Baldu nebo Luži, ale nevím ještě. Asi budu zase makat na zahradě. Nechám to na okamžité inspiraci!!

   • Gmunden mám v plánu taky.
    Teď jsem jel kousek vedle kolem dvou jezer, z Mondsee do Attersee z obou stran těch jejich see a je to paráda.

    “Ty jsi ale ďábel… ”
    No, kdybys mne viděla při dojezdu, zhodnotila bys to rozhodně jinak 😀

    • Ano, obě znám, chodíme vždycky kolem jezer dokola :). Zorka bydlí u řeky Traun. Kdybys krmil morčata, mohl bys tam někdy u nich bydlet až odjedou k nám :). Nemusel bys stanovat, nebo jestli tě to baví mohl bys to rozložit u domečku :). A krmit morčata.

     • “Kdybys krmil morčata, mohl bys tam někdy u nich bydlet

      A nemohlo by to být naopak?
      Morče na rožni na peruánský způsob bych určitě rád ochutnal.
      No, raději to s dcerkou asi ani nerozebírej…:-)

     • No to je nápad, ach jo :)… Z. musí zajistit dohled nad zvířaty, tak to řeší různě. Několikrát jsme nabízeli nocleh zadara s krmením zvěře, ale tohle si ti chlupáči nezaslouží. Myslím ale že už jsou na dožití, nastal zásadní zlom. Z děcka se stala nedávno puberťačka a má naprosto jiné priority.

 4. Posílám pozdrav z Roudnice.
  Dnes jsem tak grogy, že bych pozřel nejen rožněný peruánské morče, ale asi i thajskou krysu, všechno jedno….
  Z pohodové trasy cca max. 70 km mám skoro 100, ale už to ředím Staropramenem, takže dobrý. 😉
  Dnes to byly takové toulky českou historií.
  Levý Hradec, Budeč, kolem Řípu….
  Jen mi trochu pokazilo náladu, když jsem na závěr projížděl kolem jednoho motorkáře.
  Už byl zabalený v pytli, jen hasič od něj nesl cosi kulatýho krvavýho v ruce.
  Tak nebyla to hlava, jen přilba.
  A proto já cyklopřilbu zásadně nenosím:-)

  • Uf!!! Ten konec je hodně drsný, jen jsem se oklepala. Vzpomněla jsem si na Říp, jak to bylo krásný, jsou to dva roky?? Já sedím doma a zrovna jsem doblogovala. Bez helmy, to se může? Jedna známá “cyklistka” se nějak s věkem změnila. Dříve uzavřená, málomluvná, nyní velmi veselá a nezřízeně komunikativní, vyskytující se najednou často na zahradě zcela bez oděvu… jak se to stalo? no měla dva úrazy na kole, že by spadla na hlavu a neměla přílbu?? Dcera to odhadla na určitou formu demence…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient