Kvě 242012
 

(místo komentáře k předchozího textu)

Kolik stojí provoz na bloguje.cz… to bych také ráda věděla, ač jen mimochodem; neznám „Misantropa“ nabízejícího přechoddo své stáje, ani mne nekontaktoval na e-mail, reagovala jsem na jeho nabídku, možná že to je také slepá ulička nebo záležitost pro vybrané bloggery, nevím. A propos… půl milionu za kup je málo (další z vážných nabídek)? Za tohle malé a příjemné město bloggerů je to až dost???
Nejvíce mi vadí nezájem hrobaře Lešikara. Kolik krásných blogů, kde nejsou bláboly, padne jen proto, že blogger není technický typ a neumí si poradit. Tápe. Třeba svatosovi.bloguje.cz; vážený pan hrobař se chová přesně jako kapitán lodi Concordia, mlčí, kašle na cestující a nechá loď potopit se vším všudy. Mohl vysílat už dávno SOS;, a kdo je  tajemný KLOK, který to umírání o pět let zpomalil? To je obhajoba nebo výmluva? Asi pouze konstatování.  Vím,  slušnost se dnes všeobecně nenos ani za mák, ale kdyby přece, měl jste pro tápající zařídit záchranné čluny, každej v tom neumí plavat jako vy.  Váš kredit na trhu tímto krokem klesl.

Dravci se shromažďují nad svou kořistí. Jenže za pár let už nebude co rvát a trhat.

 Posted by at 8.20

  19 Responses to “Vážený pane hrobaři,”

 1. Kolik stojí provoz bloguje – to bych taky ráda věděla, jak to funguje v zákulisí. Pořád nám je předhazováno, že to byla služba zdarma a co bychom chtěli. Jenže žádná dobročinná organizace to přece není.

 2. Predpokladam……ze to nekde hostuji a hosting serveru se vsim vsudy s dostatecnou diskovou kapacitou, procesorovym vykonem a pripojenim odhaduju tak na tisicovku mesicne. Cili i kdybych to prehnal, tak je to 20k rocne, coz pro firmu s desetimilionovym zakladnim kapitalem prd.

 3. Mimochodem……koukam, ze to mam do sidla firmy slabych 30km, ze bych jim tam jel pekne osobne od plic povedet, co si o nich myslim…?

 4. Dobrá, dovolte mi trochu se představit. Jsem člověk, co Bloguje navrhl, naprogramoval, spustil, rozvíjel a prodal LAARu. Další (tuším) čtyři roky jsem dělal admina, vývojáře a "ideologa" celé službě, už pod LAARem. Odešel jsem poté, co jsme se s LAARem přestali shodovat v pohledu na věci jako je "veřejná komunikace", "propagace Bloguje", "marketing" či "obchodní potenciál". Nechci zabíhat do podrobností, zatím cítím ještě pořád zbytky loajality. Ale sama jistě vidíte, jaký postoj má (dodneška) LAAR k veřejné komunikaci (natož ke krizové) – to se nezměnilo ani o milimetr. 🙂

  "Tajemný KLOK" je admin Bloguje, "technický správce", který se po mém odchodu staral o to, aby to postupem času nezdechlo úplně.

  500K nikdo nenabízel, půlmilionová částka byl odhad Michala Kubíčka do "nutných investic" – tedy odkup + konsolidace + rozvinutí služby. 🙂

  Když jsem Bloguje dělal, poslouchal jsem kritiku, jak zbytečnou věc dělám; že to nikdo nepotřebuje; že to je k ničemu a tak dál. Odpovídal jsem, že chci, aby lidé, co umí psát a neumí IT, mohli tvořit, protože chci mít blogy, které bych si četl. Moje nabídka záloh a nového systému je pokračováním tohodle přístupu: ať je zachované zajímavé čtení. Není to pro mne dávno "srdcovka", jen mi připadá ***** to zaříznout takovýmhle způsobem.

  Táto tuleni, nebylo by ode mne slušné cokoli veřejně naznačovat, tak jen: mýlíte se.

 5. [3] To "mýlení" bylo na Váš odhad v komentáři [2] 🙂

 6. Dík za komentáře, ozvu se pozdě odpoledne, teď nemohu reagovat.

 7. Mě nezajímala ani tak výše té částky, jako spíš proč to někdo dělá. Všichni ti poskytovatelé těchto služeb, a že jich je, určitě nejsou žádní lidumilové a nadšenci, to by bylo špatné, kdyby byli. Lidé, co nestojí o peníze bývají příliš drazí a ta nejistota v přijímání takové služby by byla neúnosná. Kdepak, já jako laik věřím, že i takzvaně zdarma je to pořád něco za něco.

 8. Táta tuleňDík za reakci, já jsem v podobných věcech někde u dna a představy nemám žádné. Osobní návštěvu doporučuji jedině s nějakým "melounem" v krabici. Jinak zřejmě bude těžké proniknout do centra. Zvláště s vaší "nabídkou" :).

 9. Arthur DentDíky za úvodní představení a informace. Ba, popletla jsem to, uvědomuji si to s tím půlmelounem… a propos bylo by zajímavé vědět za kolik jste to prodal, ale považuji tento dotaz za nediskrétní :).
  Vaše nečekaná nabídka pomoci je východiskem pro nás, co neumíme tyhle technické techtlemechtle, ale považuji ji za dočasné řešení. Pokud bloguje.cz skutečně padne, nebudete přece z charity zakládat novou zahrádku a ji velebit, tak jsem to pochopila. Je to čirá nostalgie, která vás na chvíli ovanula. "Věci" spojené s provozováním takové živnosti, kde je vše pro uživatele bloggery zadarmo, si dovedu představit jen ztěží a zvláště v takovém malém rybníku jako je bloguje.cz. Ale byla to dobrá enkláva, není to zde tak striktní, inteligenčně a jinak vymazlené jako jsou blogy novinových serverů. Jsou to takové ostatky undergroundu. Škoda toho. To že se LAAR na lidi vykašlal, mě štve, ale v dnešní době se není čemu divit. Lid pustne a začíná to tu hnít. Nějaké nepsané morální zásady nikdo nebere v potaz a ničeho se nebojí. Takový to je; enkláv kde se dá ještě žít dobře a spolehnout se na druhého je samozřejmostí, bude ubývat. Zatraceně… budeme čekat na příchod nějakého mesiáše, kdo to koupí? Asi marně, co??? Já na to teda nemám…

 10. JanikaJá myslím, že to je jako se vším, sází se na nějaký výdělek, ale nemělo by to chcípat jako bloguje. A co seznam.cz, ten by nás nekoupil??? Je tu dobrý potenciál!

 11. milion sem, milion tamkdyby se každej podíval doma do krabic na půdě, ve sklepě nebo do peřiňáku, možná něco dáme dokupy. Rath už je ale ze hry.

 12. [9] Zuzi, nebojte. Já jsem se proti charitě obrnil tak, že jsem to pojal jako placenou službu s jasnými podmínkami: Já poskytuju prostor a starám se o to, vy platíte! 🙂 Což mi zároveň pomůže odfiltrovat provokatéry a pochybná individua a nalézt lidi, co o tu enklávu fakt stojí.

 13. [9] Zuzi, nebojte. Já jsem se proti charitě obrnil tak, že jsem to pojal jako placenou službu s jasnými podmínkami: Já poskytuju prostor a starám se o to, vy platíte! 🙂 Což mi zároveň pomůže odfiltrovat provokatéry a pochybná individua a nalézt lidi, co o tu enklávu fakt stojí.

 14. [12][13]… To jste mě opravdu uklidnil, Arture :).

 15. Platíte znamená kolik?

 16. Platíte znamená kolik?

 17. [15]To se ptá pan Veselý, vesely.bloguje.cz.

 18. cena za nové doupě byla naznačena tu: http://www.misantrop.info…gersky/

  [10] ad seznam: ten má přece svoje slidi.cz (no já vím, kromě inky je to spíš žumpa)

  nikdy jsem nic nehostoval, tomu rozumím jak petrželi, ale za 20k ročně je pécéčko. ne hosting, ne traffic, ne údržba a správa obsahu, ne hw pro trvalou zátěž.

  tak asi proto to laar zapíchnul, prostě jen starost a nic z toho.

  takže pokusně odesílám koment, třeba se podaří…

 19. [18] dík, už jsem si to přečetla, zatím jsem v klidu. Ještě se nemusím plašit.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz