Kvě 232012
 

Žití vezdejší je čím dál složitější a drsnější. Stále však existují enklávy, kde je žití nejen snesitelné, ale dokonce může člověku přinášet přiměřeně trvalý pocit štěstí. Nemyslím tím nějaké uzavřené sekty a společenství odtržená od reality. Naopak, myslím tím místa otevřená příchozím, který hledá v tomhle, někam se řítícím nevim kam, světě azyl nebo společnost, prostě lidi, s kterými mu bude líp než s tou masou mediálně zmutovaných jedinců nepočítáme-li mocipány, co se tady vynachází.

Před mnoha lety jsem byla 2 měsíce doma na nemocenské a založila jsem si tady blog. Začínala jsem, pokud si dobře vzpomínám s provokatérkou Muris, a slovenským Machem, Sunfreedomem, Spoon, Loupákem, Trendspotterem, Ledním Brtníkem, Toskem… abych vyjmenovala ty opravdu nejstarší a nejzasloužilejší bloggery z mého kruhu oblíbenců. A postupně se přidali další. Jsou tam napravo všichni, nesmazala jsem nikoho. Někteří nepíší, s jinými to zdejší kamarádství časem opadlo. Ale to je normální. Blog jsem jednou celý bez náhrady zrušila, ale nevydržela jsem dlouho trucovat, za pár týdnů jsem tu byla znova a už všechno přestála. Protože jsem tu zkrátka jako doma. Otevřu bloguje.cz a vím kdo tu bydlí a jaký má mouchy. A totéž bloggeři vědí o mně. Nemusím se s nikým odsud vidět, tenhle svět neprostupuje do mého světa skutečného. Přesto jsem se s několika bloggery setkala a TS s námi byl na čundru. Tak, tak. Bloguje nejsou jen moje texty, ale také ta spřátelená smečka bloggerů, která bude co nevidět rozprášena. Což mě štve a připomíná mi to zkázu Pompejí. Kam jít dál? Vůbec netuším. Kamkoli půjdu, budu zase začínat od začátku a něco znovu budovat. Nejsem již taková údernice jako když jsem začínala.

Co s tím, do pytle… mám skutečně 100 chutí nepřestoupit a potopit to. Dojet do konce a zhebnout. Ale to se v tom nesmím moc hrabat. Jak začnu myslet na texty o Otakaru Duškovi, o výstavách navštívených, o Baldě, o Haně Andronikové, nesnesu ten pocit, že by ta svědectví zanikla. Jsem rozpolcená, vážení a nemám ty zatracený koule, abych do té hromady slámy vetkla vidle a přeházela jí do nějaký solidnější stodoly než je tahle před rozpadem. A majitel ji nechce prodat ani za půl milionu… podivné. Nikomu ji nedá, raději ji zbourá… Musí ho asi pěkně štvát, chm…

Začala jsem alespoň čistit počítač. Mám ho naplněný až po okraj fotkami a kdovíčím ještě. Už nechce fachčit, mizera a občas ani ukládat dokumenty. Uklidím, posrovnám, v pátek donesu na ozdravný pobyt k technikovi. A když ho poprosím, tak možná něco s tímto blogem uděláme. Myslím, že je mi nakloněn.

 

 Posted by at 22.04

  6 Responses to “Enklávy dobrých světů”

  1. zuzi a my fotoblogy z Nigerie! Vis jakej to bude opruz prochazet tisice fotek znovu, vybirat desitky nejlepsich, zmensovat je a nekam nahravat po jedne? Asi uz zacnu rovnou psat anglicky a tenhle ceskej rybnicek se visco. Ale hrozne mne to frustruje. Tolik let neco bezi a pak, bez vystrahy, bez solidniho individualniho oznameni vsem uzivatelum to bude zruseno, bez udani duvodu. Co jine ceske/slovenske blogovaci servry? Tam to funguje jak? Mela by existovat podpora, pomoc s migraci, typy kam prejit….proste je to neprofesionalni pristup. Howg.

  2. Jo, přesně spoon,je to bordel, napsala jsi to velmi solidně, to frustruje, mě také, myslím na to, i když na to nemyslím, mám to v podvědomí a stále tomu nemohu uvěřit, že by to tady zheblo. Tvoje fotky jsou jedna vedle druhé velmi povedené… a píšeš skvěle a smysluplně. Ale ta práce, jojo Já ještě neutíkám, snad kdyby to koupil Babiš, ten ještě žádnou knihovnu nefińancuje… si dělám legraci… kolik by to asi tak stálo, kolik má bloguje.cz cenu…

  3. Když to končí tak to má cenu nula, nebo se čeká kdo nabídne víc. Důležitější je otázka kolik stojí provoz. Možná kdyby se smazaly blogy,které prakticky neexistují a nefungují,je jich několik stovek,příspěvky občas,návštěvnost pár nahodilých návštěvníků,mnohé kdysi fungovaly nyní jen existují.To vše zrušit.Následně nabídnout poskytovatelům internetového připojení. Někteří v rámci své reklamy nechávají hostovat například charitativní organizace,občanská sdružení atd.

  4. [3] jJa tomu netusim kolik stoji uschova a sprava dat, nejsem v tom oboru profik, ale zajimalo by mne ciste ze zvedavosti proc to jinde jde a tady ne? A pak by me zajimalo proc firma ktera se "hodlá zaměřit výhradně na firemní zákazníky (snímače, valné hromady)." vubec do projektu Bloguje.cz vstupovala?

  5. [3] Reálná cena jsou teď "transakční náklady", tedy že zájemce zaplatí papírování, spojené s převodem. Provozovatel má nějaké představy, které jsou mnohem vyšší než reálná cena, a postavil situaci tak, že není ochoten jednat o jakékoli nižší nabídce. Tedy dává najevo, že je pro něj přijatelnější všechno z trucu zavřít a získat 0 Kč + nehynoucí lásku uživatelů, než získat míň peněz.

  6. [4] "hodlá zaměřit výhradně na firemní zákazníky (snímače, valné hromady)" teď. Tehdy se hodlala zaměřit i na internetové projekty.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz