Kvě 072012
 

zhlédnuty hřbitovy, kostely, galerie a jeden dům hrůzy

Tak jsem zase doma. Celá akce včetně obou cest byla jako vždy když někam vyrazím plná nečekaných náhod a zážitků. Vybavuji si místa kde jsme se s dcerou pohybovaly a už se těším, až se podělím o zážitky a fotografie. Mnoho času jsme strávily na ústředním vídeňském hřbitově (kupodivu nejméně jsme se věnovaly hrobům slavných osobností…) a podařilo se nám také náhodně prozkoumat impozantní hřbitovní chrám sv. Karla Boromejského, stejně jako i chrám sv. Karla Boromejského na Karlsplatze, kde na nás čekalo neuvěřitelné překvapení! Dále jsme shlédly alpinum v Belvederu, umělecko-historické muzeum (lávka pod stropem, galerie), výstavy v Albertině, kryptu pod kostelem sv. Michala, Sankt Marxer Biedermeier-Friedhof – dlouho uzavřený starý hřbitov se symbolickým hrobem Mozarta, připomínající celkově svou atmosférou hřbitovy židovské, no a ještě na závěr jsme zvládly v Prátru návštěvu domu hrůzy. Jsem vyřízená jako po himalájském treku, celé dny v pohybu… tak už si jdu konečně lehnout.

 Posted by at 21.49

  3 Responses to “Kulturní úderka hlásí návrat z Vídně”

  1. Zejtra to tu promažu a odpovím, dobrou noc.

  2. Jůů, dům hrůzy dokonce!

  3. Dům hrůzy v Prátru, to bylo něco :). Pánové se potutelně usmívali, když jsme nasedali a po projetí trasy jsme pochopili proč. Bylo to spíš velmi legrační, jen na konci při výjezdu vozíku ven nás pán polekal tím, že si vzal na tvář zelenou masku a udělal bububu. To jsme fakt zařvaly, protože jsme už nic nečekali. Pokud bude zájem, přiblížím tuto projížďku se strašidelnými efekty, jejichž spektrum zabíhalo i do modernějšáí oblasti, blíže.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz