Dub 202012
 

ale dlouho to nevydržím, práce je tu jak na kostele

Nevydržela jsem to a nechala si poslat z pardubické galerie katalog výstavy současného linorytu, která v neděli skončila. Po velmi dlouhé době poctivá výstava a přece udivující. V dnešním uměleckém chaosu kdy kdokoli může dělat cokoli, jen mít koncept, spíše však bezbřehou odvahu nebo nebetyčnou drzost něčím šokovat a dotáhnout ten co nejbláznivější nápad do konce, vítězí zpravidla drzé čelo než to čemu se říkávalo výtvarné umění, dnes vizuální. Většině občanů je to fuk, ale snob je vnitřně znejistěn a potřebuje NĚCO, aby věděl, že je to skutečně světové. Není to samo dílo, kterému jistě ani za mák nerozumí neznaje souvislosti, ale ani ho vnitřně nepřitahuje. Potřebuje mediální schválení a hlavně vysokou cenu. Co je laciné, to dobré určitě není. Linorytci z Pardubic jsou jiní, ještě pracují tak postaru  po svým; pro své potěšení z dobré práce a jejího výsledku.  Ale nejen linorytci…

Zatopila jsem si a těším se na teplo a Vraždy v Midsomeru. Dnes si vygumuju hlavu, až zítra zase pojedu naplno. O víkendu budu doma, plet zahradu, uklízet po zimě nepořádek a vymýšlet jak ji drobně vylepšit. Nějaké nápady už mám.

Mám jednu radost, ale nechám si ji pro sebe. A jak bývá v posledních letech obvyklé, je to velmi neobvyklé, že mi někdo způsobí tak rozsáhlou radost. Stává se ze mne totiž ukrutnej jezevec a jsem nejraději sama. Proto mne tak udiví, když si někdo na mne vzpomene a na mě myslí. Nemám ze sebe v poslední době dobrý pocit, musím to překonat. Takhle se uzavírat do sebe moc dobré není.

Dám si pár týdnů pohov od výletů a budu pracovat. Čeká mne totiž v květnu jeden velký. Do Vídně za architekturou, zahradami a uměním. Na to se moc těším.

 Posted by at 19.02

  5 Responses to “Co budu dělat? Dnes asi nic”

 1. dívat se na inscenované vraždy? seriál vražd? … není v tom něco zvráceného? Nabídl bych ke sledování alternativu, ale snad ani nemusím vkládat odkaz..

 2. [1]
  v tom nebude nic zvráceného, ale hodně lidského.

  Ať žije teplo!

 3. TSTenhle seriál je moje radost. Na krásném a tradičním anglickém venkově osídleném spoustou svérázných postaviček ani ta vražda diváka nepohoršuje. A vyšetření je takové postaru. Podobný je seriál Zločiny v zahradách. Ty příběhy plynou jako voda a ani se přitom příliš nevzrušíš. Zločiny z vášně a staré křivdy. Máš pocit, že to patří k životu a nezdá se ti o tom..
  Viděla jsem jeden u dcery nový díl německé detektivky Místo činu, tenhe seriál jde již mnoho a mnoho desetiletí. Také býval střízlivý, ale zde v tom jednom díle se to sešlo všechno co mohlo a jedno přebíjelo druhé. Dva pošuci detektivové, bydlící naproti sobě a mísící se občas dohromady v jednom ze svých bytů. Nadřízený milující komfort, perfektní oblečení a sebe. Neustýle se fintil a v zrcadle si představoval jak někde káže nebo řídí orchestr, vyšetřovatel takovej osamělej "humus", fanoušek fotbalu, na pitevně lékařka trpaslice. To mě šokovalo. Jistá německá přesnost, důkladnost, rafinovanost, střízlivost na které se stavělo a najednou takové vnější atributy praští člověka do očí. Už se nerozehrává jen zločin, ale i v zázemí bují excentrický humor rozehrávaný společností těch tří podivných elementů! Zdá se, že ale tento trend nastupuje. Ničemu se nedivme. V politice už tyhle "elementy", nad nimiž a jejich výroky a rozhodnutími a zdůvodněními můžeme jen bezmocně kroutit hlavou, převažují a člověk má pocit, že nenormálnost a nevyzpytatelnost zcela ovládla pole politiky. Ve jménu peněz a možnosti dostat sebe a svitu kamarádičků ke státnímu lizu se jde přes mrtvoly a štít morálního kreditu taje jak sněhulák po zimě. Včera jsem viděla v nových Událostech, tvářících se tak vážně a sešněrovaně zpovídanou Kočí. A já myslela, že už nikomu nestojí za štěk. Jak jsem naivní.

 4. Lišcejo, je to pohodíčka.. teplo a z postele Vraždy z Mitsomeru. Hezký páteční večer. Zavřu šuplíky a jsem na anglickém venkově.

 5. matakaRozumím ti

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web spravuje Webklient