Úno 152012
 

Otakar Dušek se stal nejlepším medailérem světa!

Teylers Museum v Haarlemu v Holandsku vypsalo cenu pro nejlepšího medailéra světa. Nejednalo se  klasickou soutěž. Nebylo možné se do tohoto klání přihlásit. Byla vytvořena mezinárodní komise složená z předních odborníků pohybujících se v medailérské branži. Ta vybrala 5 nominantů, kteří se podle ní mohou ucházet o titul nejlepšího medailéra světa. 30. května roku 2011 pak komise všem nominovaným rozeslala mail s žádostí o zaslání prezentace vlastní tvorby. Na jejím základě byl vybrán vítěz.
A tím se stal Otakar Dušek. Byl zvolen jednomyslně! více zde

Otakar Dušek: ražení medaile Kursk 1943 – Hrádek nad Nisou 2008

Nevím, kde se právě pan Otakar Dušek nachází, ale klidně je možné že právě v Holandsku. Výstava byla před několika dny zahájena a potrvá do září letošního roku. Pojedete-li tedy kolem, určitě v Teylers Museum v Haarlemu jeho výstavu navštivte. Mám však  ještě lepší nápad. Na výstavu Otakara Duška můžete zajet i cíleně a Holandsko vzít jako dobrý bonus!

Je to skvělý úspěch, ale já se tomu vůbec nedivím. Jednou to přijít muselo, tím jsem si byla odjakživa jista! Otakaru Duškovi a jeho autorským medailím fandím co je znám. Jsou dokonalé. Krásné. Nemám co bych dodala. Jsem ráda. Jsem dojatá.

Jsem také i docela vzrušená, protože už lze to tajemství prozradit, vydržela jsem mlčet od 5.července loňského roku do dnešního dne… před chvílí jsem objevila na webu muzea tu zprávu, tak už konečně mohu “zvednout stavidla” a “vypustit rybník” :)! Toto je jen první avízo, ještě se k tématu vrátím. Ráda bych.

tisková zpráva z Holandska s fotkou

odkazy na Otakara Duška na blogu zuzi:

https://rozvedena.blokuje.cz/697793-otakar-dusek-kursk-1943-hradek-nad-nisou-2008.php
https://rozvedena.blokuje.cz/698462-otakar-dusek-kursk-1943-hradek-nad-nisou-2008-podruhe.php
https://rozvedena.blokuje.cz/413822-sedim-jak-na-jehlach.php

 Posted by at 21.19

  2 Responses to “Už je to venku! Skvělá zpráva!”

  1. něco k tématu
    http://media.bloguje.org…nani.php

  2. Díky, jistá souvislost tu je, ale pouze formální, že, jinak se to má k sobě jako nebe a dudy, jak se svého času říkávalo…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient