Led 242012
 

potěší

Nelákají mne obálky lifestylových časopisů, ze kterých se stereotypně dívají ikony popkultury dnešní doby. Známá tvář prodává. Jou drahé, plné rozhovorů o stokrát opakovaném ničem a velkoformátových fotek a všechny tak nějak stejné. Letí-li něco, nebo je potřeba prodat jakýkoli nejnovější produkt, nacházíme se v sezóně diet, změny času apod…, setkáme se s tím tématem všude.

Udělala jsem v sobotu výjimku, koupila jsem si lednovou Xantipu, vlastně Xantypu. A dobře jsem udělala. Našla jsem tak kromě jiných zajímavostí obsáhlý text o architektu Adolfu Loosovi, kterého si přivlastňuje Vídeň, ale stejně tak je náš. Narodil se v Brně, zemřel v sanatoriu poblíž Vídně. Mezitím prožil velmi zajímavý a pestrý život a jeho stavby a interiéry ve stylu “antisecese” – purismu se staly vyhlášenými. Vím o něm, ale ještě nikdy jsem se tak do jeho života a realizací nepotopila… Narazila jsem na jeho portrét od Oskara Kokoschky, přátelili se, dověděla se o jeho vztahu k Plzni, o pařížském domě pro Tristana Tzaru, ale také zatčení policíí pro zneužívání mladých dívek atd… nevím zda z toho bude někdy další text, ještě jsem nezpracovala architekta Skřivánka a těším se na Arnošta Karáska. A stejně jako loni uvažuji nad architektonickým víkendovým zájezdem  Brno, Olomouc, Ostrava, v červnu se Z. Lukešem. Ale asi jo, pojedu, ale tentokrát nebudu nikoho shánět a spolehnu se sama na sebe. z.

 Posted by at 11.51

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web spravuje Webklient