Led 112012
 

domněle ztracené klíče

Držím! A je to skvělé! Tímto trochu hysterickým virtuálním pokřikem hlásím, že už jsem definitivně z rozkolísaného zdravotního stavu na přelomu roku zapadla do normálu. Hlava nebolí, a tak, a vůbec se to všechno vrací do všedních kolejí! Jak je pěkné žít v relativním klidu a dobrodružství a vzrušení si ordinovat sama. Zítra s největší pravděpodobností odjede Honza a tak se zdá, že prožiju po delší době víkend ve své režii. Pěkně si to plánuji, a doufám, že žádný stávkokaz se mi mé kruhy rušit nechystá.

Včera byl v knihovně zloděj. Dlouhé roky se v této kulturní instituci nic takového nemravného nedělo, ale posledních pět let došlo tuším ke čtyřem? nebo pěti loupežím. Kvalifikovala bych je jako „kapesní“. Já byla postižena pouze jednou, a to, když mi takřka před mými zraky ukradl účastník veřejného internetu mobil z nabíječky. Věděla jsem kdo to byl, ale přesto došlo během několika hodin – než se podařilo žáka speciální školy lapnout – k několikanásobné změně majitele. Třikrát byla ukradena kolegyním peněženka z kanceláře. Dvacet let se dveře nezavíraly…. ale dnes je vhodné místo ke krádeži zřejmě všude. Policie si z nás dělá legraci, ale včera došlo takřka k unikátní zlodějské akci.

Kolegyně odešla do kanceláře, odemkla si kancelář, zavřela dveře kanceláře ale nezamkla a vešla do vedlejších dveří se vyčůrat. Druhá kolegyně po vteřině slyšela vrznout dveře kanceláře – nemáme je namazané, aby byl slyšet jejich pohyb, volá a když se nikdo neozval, utíká tam a ana vidí, jak ze dveří prchá neznámý chlap. Běží za ním ven, on skoro poráží vcházející čtenářku a pokračuje v prchání. Kolegyně mu nestačí a vrací se zjistit škody. Za těch několik vteřin právě jí stačil pachatel trestného činu ukradnout peněženku – měla ji volně položenou na stole. Je velmi těžké pochopit, jak tuto operaci prakticky provedl, a s jakou bravurou a jistotou se jí zhostil v krátkém časovém intervalu. Příchozí policie nám sdělila, že muži tohoto řemesla mají na takové a podobné akce vyvinutý šestý smysl. Takže se nemáme ničemu divit. Přesto jsem nad mechanismem této krádeže včera v noci přemýšlela velmi dlouho a nemohla jsem usnout.

A dnes, odcházeje domů, jsem nemohla já sama najít klíče od bytu. Zpanikařila jsem a horečně prohledávala celou budovu, místa, kde jsem se poslední dvě hodiny pohybovala, a vůbec všechno! Nic. půl hodiny jsem tomu lustrování věnovala, odešla domů, abych se po hodině vrátila zpět a hnedala znovu. Nenašla jsem je. Bylo mi to krajně hloupé. Věděla jsem kdy naposled jsem je měla v ruce a také kdo by s nimi eventuálně mohl přijít do styku. Samí spolehliví a známí lidé. Byla jsem si jista, že někde jsou, ale už jsem rezignovala. Poněkolikáté prohledávet stejná místo už mi přišlo kontraproduktivní. Nakonec jsem je objevila večer doma v kabelce. Také tu jsem několikrát prohledávala, samozřejmě. Večer jsem ji ale už ze zoufalství obrátila vzhůru nohama a ty svoje poklady vysypala na zem. Byly tam! A opět je tu záhada, kde se mi schovaly. Ať se propadnu, jestli jsem neprohledávala nejlépe jak jsem mohla…. ale uvědomuji si, že už jsem byla po tom nešťastném včerejšku v jakémsi stresu. Takže dnes jsem mimořádně dobře naladěna. A kdo by to řek, jak málo k tomu pocitu stačí!

 Posted by at 21.13

  4 Responses to “Jak dovedou člověka rozhodit”

  1. Takať Ti to vydrží!, Zuzi:-)

    Právě hledám (nejlépe jak můžu) klíče od jednoho krámku…tři na dlouhé na modré pentli.

  2. Díky Mirko, věřím, že si s tím tělo ještě dokáže poradit :). Asi bych si měla najít na ty klíče jedno místo … neustále je měním.

  3. Já mám klíče raději hned troje, a občas nenajdu ani jedny. 🙂

  4. Já také troje, ale každé v jiné kombinaci, asi jak když mají rozděleny pánové klíče od svatováclavského pokladu. Takže nejméně dvoje jsou nezbytné. Asi to mám ráda komplikované :)..

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz