Pro 222011
 

.. tak jsem se zase pohádala

Já fakt nevím co se to koncem roku se mnou děje, že bych měla snad mírně nebo snad více uvolněnou energii kundaliny?? Hm! Tak už jsem se potřetí v krátké době dostala do nepříjemného konfliktu. Jsem jak utržená z řetězu a poštěkávám kde se dá. A aby toho nebylo dost, podaří se mně za den i několikrát dojmout k slzám. Není to safra příznak hysterie, takové přesýpání nálad? Doufám že se přes svátky o samotě – u chlebíčků a knihy – spacifikuji a koncem roku vylezu ze své nory natěšená na Silvestr v Jablonci nad Nisou. S Miladou, Tamarou a Sašou mi to stále ještě klape, ale Albín už nekomunikuje. Dala jsem mu totiž zcela nezištně několik rad, což se nesetkalo s kladným ohlasem. Po diplomatické nótě se druhá strana zcela odmlčela. Ale už jsem otužilá, dá-li bůh zase se za rok sejdem a naše společenství se opět o štych utuží!

Jdu plnit cukroví a napsat dva smuteční texty. I tady umírají lidé…

Včera jsem shlédla k půlnoci na dvojce jemný, romantický a naprosto okouzlujíci film Krajina stínů. Není to žádný akční a velkolepý film a ani žádné kýčovité melodrama. Prostě krásný decentní film, kde nejvíc hraje to, co není vidět. Dva ze silných momentů filmu: Greshamová se Lewisovi zcela nečekaně a pragmaticky přesto tak nějak intimně a s neznatelnými rozpaky, však ne z očí do očí, svěří s nevěrami manžela. Pak přitisknutí obou k sobě beze slov ve skrytém porozumnění. Vůbec ten film byl plný jemných odstínů, jak milé po čase vidět takový film…

 Posted by at 20.06

  4 Responses to “Z extrému do extrému”

  1. sdílímViděla jsem ten film už podruhé. S titulky je zážitek samozřejmě autentičtější, ale znovu mě to i tak zasáhlo. Asi víš, že ten příběh je vytvořený na základě skutečných událostí a postav. Spisovatel Lewis svou ženu přežil jen asi o tři roky. O svém těžkém truchlení napsal, aby ho vůbec nějak zvládl, knihu. Jeho bratr zemřel asi rok a půl po něm.

  2. Do Silvestra je ještě daleko,ale raději Ti milá Zuzi,popřeju už dnes krásné a uklidňující vánoce,krásného Silvestra v Jablonci a vše dobré v novém roce.

    A velké poděkování za Tvůj blog,moc ráda k Tobě chodím ,dozvědět se zajímavosti z kultůry i ze života.

  3. Alčo,díky, většinu toho co píšeš jsem nevěděla, a nevěděla jsem ani kdo byl ten spisovatel, protože jsem k tomu filmu přišla jako slepej k houslím a navíc v určitých momentech nebyla přítomna. Přečetla jsem si později, vůbec nic jsem o Lewisovi nevěděla, děkuji za informace.

  4. Ivy, děkuju pěkně, také ti přeji v klidu a pohodě prožité svátky a ať ta pohoda přetrvá pokuď možno co nejdéle. 🙂

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web spravuje Webklient