Pro 152011
 

recykluj, ale vocuď pocuď 🙂

Dostanu-li dárek k vánocům, nečekám zpravidla na Štědrý den a tu radost si vychutnám HNED a s dárkem se ještě do štědrého večera několikrát potěším.

Včera jsem se duchovně ladila u darované knížky nesoucí titul: Slova o štěstí. Mám ve zvyku knihu obracet ze všech stran, po knihovnicku očichat, zjistit kdo ji vydal a tak… Přečtu si  několik náhodně vybraných povzbuzujících citátů o proudu života, hledání krásy, odevzdání se a dalších podobných duchovních radostech, otočím na titulní stránku a nevěřím svým očím. Ano, je to tak! Dorazil ke mně čerstvý recyklát! Mám mít radost z pilné hospodyňky nebo se cítit zaskočena? Beru to s humorem, pravda, trochu škodolibým. Tahle recyklace se zkrátka spíš nevyvedla…

malé moudro z úvodu: Mějte na paměti, že každý den je tím nejlepším dnem v roce  R. W. Emerson (1803-1882)

 Posted by at 17.36

  18 Responses to “Zákony recyklace”

 1. :o))))))))))))Tak to se teda musím hlasitě zasmát v tom neštěstí, to sem teda dokonalé pako a patrně sem ti poslala dárek, který jsem ještě neviděla:o(, tak to jsem zvědavá, kdo dostal ten tvůj dárek:o(

 2. Jiřka…z toho nebude mít radost! 🙂
  Pošlu ti Slova o štěstí zpět.

 3. nO to budeš hodná, a zas mi to prosím zabal, já totiž dárky před Vánoci nerozbaluju a tak se to asi stalo, že sem si svůj dárek asi strčila do krabice se zabalenýma dárkama, které balím už od října, ale mám v nich cedulky s jmény, nechápu. Dneska nejsem u Labe, ani se nemůžu toho zmatku dopátrat.
  No snad mi budeš věřit, že po zkušenosti z předloňska, bych ti už nikdy neposlala žádnou knížku:o))

 4. Mimochodem s Jiřinkou jsem se seznámila před 10ti lety na krční onkologii, nikdy bych nic od ní nikomu nedala, ani k recyklaci:o)

 5. To jsou věci!Co všechno se může přihodit…
  Jenom nechápu, proč dotyčná paní posílá vánoční dárky už v říjnu? Ka.

 6. Neposílá, ale vídáme se jen jednou, někdy 2x do roka, naposledy to bylo v listopadu, prostě mi ho dala zabalený v listopadu, a já ho nerozbalila.

 7. Ano,bude to v takovém stavu, v jakém jsem přijala, mám schovaný i vánoční papír, protože se jedná o skutečný botanický unikát! Na větvi z borovice visí šiška z modřínu!!! To mě fascinuje. Jen adresu mi prosím pošli, vystřihla jsem si ji z obalového kartonu a nevím kam schovala.

 8. No hele zuzi, samozřejmě je to trapas, co si budem povídat, pochopitelně bych se o tom radši dozvěděla v mejlu, ale na druhou stranu, ten článek je dobrej, vo tom žádná:o), pokud jsem se ještě neomluvila, omlouvám se:o)
  Krom toho každá odezva dobrá, když jsem ti poslala předloni autorský výtisk knihy s podpisem autorky a po měsíci se zeptala na její osud, odepsalas mi že se ti nelíbila. Jestli došla loňská PFka-kalendář, vlastně dodnes taky nevím.
  Každopádně, jak tak čtu ten komentář 7., o tom papíru, napadá mě, jestli ty vlastně nejsi zlá.

 9. OK, ještě počkej, balíček jsem přijala v práci, mám doma jen knížku, ostatní v práci v šuflíku.

 10. Vklidu, když už sem ten dárek viděla, můžu se na něj těšit i po Vánocích.
  Nakonec tak ti budu posílat knížky, jedna nemá přebal a v druhé chybí nějaké stránky, tak to pak prostě všechno povyměňujem zabalené do nějakých novin.

 11. Nemám k věci žádný komentář, tak pouze ….… tímto Zuzi a Mod přátelsky zdravím! Mějte se, děvčata! 🙂
  PS Přiložený emotikon je zejména pro Mod

 12. Tak a je to. Pešek zůstal nakonec u mne, jak se zdá, ale s tím rizikem jsem do toho šla. Prostě jsem to sem šoupla, protože jsem se cejtila za sebe i za Jiřinu docela divně. Jakože v napentleným obalu nacházím něco falešnýho. Byl to zkrátka takovej sociální pokus, a tak to taky beru i se všemi důsledky podepisujícími se na mém morálním profilu. Howg, stačilo.

 13. Ale kdepak, žádný pešek ti nezůstal, debil sem pořád já:o)a ten papír do kterého to Jiřinka zabalila je prostě bez vkusu… Jiřinka už to ví, teda krom toho papíru, zasmály jsme se a slíbily si, že příště si budem dárky rozbalovat rovnou u oběda:o), za ni si opravdu starosti dělat nemusíš.
  Příště můžeš napsat třeba o tom, jak jsem ten monitor, co jsem věnovala tvému synovi, vůbec neutřela od prachu, nebo nějakou podobnou historku z natáčení:o)

 14. A vlastně sem vůbec neřekla, co mě na tom namíchlo nejvíc, a to je to, že ty se tady stavíš do role člověka vlastně obtěžovaného nějakým dárkem od někoho, kdo tě vůbec nezajímá, ale nějak jsi zapomněla zmínit, že krom těch Vánočních nesmyslů, jsem se vždycky snažila se zeptat, jestli a jak se ti dá pomoct, a taky sem se pomoct snažila, ovšem teď se prostě nějak vůbec nedivím všem těm problémům, které v životě máš, protože s tvým přístupem k lidem, to ani jiné být nemůže.
  A teď je to teprve howg.

 15. Děkuji, děkuji, že tvá vlídná dobročinnost vůči mé osobě dospěla do stádia kdy jsi řekla howg. Ano, jsem na tom někdy hodně zle a občas ubližuji druhým, a nemám pečovatelský vztah k domácím zvířatům, ale představ si, že i přesto existují lidé, s kterými se vzájemně máme rádi a vážíme si jeden druhého. Snad safra nejsem takovej hajzl, vždyť víc než těch svých bot rozdávám radosti.

 16. Ta Jiřinkase musela smíchy popadat za břicho. bz

 17. Pořád lepší, než mít dárek zabalený v papíru z roku xy, na kterém je kromě mého jména napsáno ještě "DĚDA".

 18. mně se ten papír líbí, aby nebylo pochyb, je pro mne exkluzivní právě tak jako modrý mauricius!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz