Pro 112011
 

kdekdo se svlíká ..

Tak nevim… nám čím dál častěji chvíle, kdy mi přijde, že žiju ve světě, kde je všechno nemožný možný a možný nemožný. Modly se kácejí a ikony kašlou na nějaký kodexy… už pomalu není co by šokovalo, pohoršovalo a probouzelo zvědavost. Vjemy a zážitky média ženou až na samý okraj nebo vrchol propasti, kde už zanedlouho nebude čím lidi probudit z letargie. I na ty blbý politiky si člověk tak nějak zvyká a že kradou už mu je tak nějak jedno, přijde jinej a nakrade si taky, rychle se prostřídat a stihnout nakrást za co nejkratší dobu co nejvíc…. na blogu u Wlčice jsem četla o jejím překvapení, když se doktor choval mile, vlídně empaticky. Hezký… Před chvílí jsem si přečetla, že se zase svlékly nějaké raftařky, kouknu na fotky a ani to už se mnou nehlo! Včera jsem narazila na nějaké americké veteránky, vydělávají na novou kuchyň, ani jsem to nerozklikla… Dneska kdo se nesvlíkne jakoby nebyl! Charita se bez toho neobejde. To je nuda… snad jen ti umělci tu trochu vířej vodu, nebo spíš jen mluví, mluví, mluví? Jak kteří, někteří bručí.

Celej den se s přestávkami připravuji na týdenní maraton besed o pohádkách. Stahuji si obrázky pohádkářů a pozoruji, kteří jsou už vyfotografováni a kteří ještě ne… tohle jsou bartři Grimmové, nevím který je který, ale ten profil je podobný profilu Liszta.

a tohle krásné rytiny Gustava Doré, musím je dát popořadě.. povšimněte si obou profilů, jsou takřka identické, asi proto, že se jedná o totožnou Karkulku.

a pak jsem narazila kdesi na tohle, níže. Já vím, je to takovej hezkej kýč, ale mne to v tu chvíli naplnilo zázračným pocitem štěstí a klidu. Jakobych se tam povalovala já sama…a zrovna neměla nic na práci, a ještě dlouho nic neměla na práci… tak já jdu zase něco dělat.. konec planýho plácání.

 Posted by at 19.18

  38 Responses to “Vzrušuje to ještě někoho?”

 1. kdyby chtěl někdo vidět víc úžasných rytin Gustava Doré – tak jeho ilustrace k Danteho Božské komedii – Inferno
  http://media.bloguje.com…erno.php

 2. Tak já zasejsem si dala do google obrázky jeho jméno a jen jsem zírala! Dík za odkaz.

 3. S tím svlékáním nic nového. Před pěti lety se svlékl do té doby seriózní Malíř švestkových knedlíků a žádná velká sláva to nebyla. Dokonce ani tržby v kinech se nezvedly. Možna, kdyby to tenkrát vzala Iveta, ale to je jiný příběh. Snad v druhém díle, to už nebude tak finančně náročná a bude ráda i za štěk u nás.

 4. RJAno, to bylo hodně umělecké, ale přesto ve mně to pozadí nezanechalo trvalý vjem, už to vybledlo..Co vy Vyškováci máte pořád s tou fascinací Ivetou?? Já myslela že v tom jede jen kolega Veselý..

 5. Mě už teda, zhruba od loňského léta, nevzrušuje ničí svlíkání:o)

 6. Ta fascinace Ivetou je tady ve Vyškově téměř povinnost. Kolega je dokonce předsedou zdejšího fan clubu. Já jsem pokladník. To snad vysvětluje vše.

 7. Mod,to vypadá na nějaký silný iniciační zážitek :))

 8. RJproboha, co já ještě všechno o vás nevím!!
  I po všech těch letech naší virtuální známosti dovedete ještě překvapit!

 9. A myslím si, že bude hůř. Do budoucna chceme v knihovně ve Skutči uspořádat autorské čtení z knihy pohádek od I.B. Kolega L.V. k tomu složí hudbu a já to zdokumentuji pro ČT 2 do obnovené Katovny Honzy Rejžka.

 10. zuzi naopak, na jeho vyhasnutí:-)

 11. Á jé.. tak do toho se mi nechce rejpat, pryč od toho ..:)

 12. RJI tfuj, to nám teda scházelo, poženem celou vaši uměleckou skupinu sviňským krokem zpátky na Moravu, ani si nestačíte sbalit varhany a spakovat kasičku..

 13. Původní verze Červené karkulky mluvily o všech možných ženských neřestech, například mladá se starým a bohatým atd,první kdo příběh odsurověl byl Perrault u něj byla citace : Příběh je vykládán jako varování před nucenou prostitucí – k tomu přispívá jednak to, že červený pláštík byl v 17. století klasickým znakem prostitutky. K tomu musím dodat,že mám rád pohádky IB a občas jim říkám pohádky UB, mám je mnohem radši než pohádky o demokracii, trhu, reformě,lidských právech, boji proti korupci atd.

 14. k fotce, kde píšete, že chcete být v posteli s vlkem, sice nevím proč, některé verze i to uvádí, například, že se jedná o symbol starého a bohatého, viz citace nahoře, verze s vlkem v posteli má ještě jednu verzi :
  Přestože nejsou známé žádné psané formy časově předcházející zpracování Charlese Perraulta, prameny příběhu je možné vystopovat v ústní lidové slovesnosti mnoha evropských států. Některé z nich stále existují a velmi se liší od všeobecně rozšířené verze inspirované Grimmovými. Příběh byl vyprávěn francouzskými rolníky už ve 14. století, podobně tak v Itálii, kde stále ještě existuje několik verzí, např. La finta nonna (Falešná babička). Je také možné, že tato pohádka vychází z velmi podobných orientálních příběhů.

  Prvotní variace příběhu se od toho dnes známého odlišují v řadě znaků. Záporný hrdina není vždy vlk, ale někdy jde o obra (ogre) nebo vlkodlaka, čímž se příběh dotýká tehdy pořádaných procesů s vlkodlaky (podobným procesům s čarodějnicemi). Vlk obvykle nechá dívku vypít babiččinu krev a sníst její maso, takže se Karkulka na vlastní babičce bezděčně dopustí kanibalismu. Existuje verze, kdy dívka ulehne k vlkovi do postele, prohlédne jeho přestrojení a snaží se utéct. Jako výmluvu babičce použije, že se potřebuje vyprázdnit a opravdu by nechtěla přímo v posteli. Vlk neochotně souhlasí, ale přiváže ji na provaz, aby nemohla utéci. Dívka ale provázek uváže na něco jiného a uteče mu k řece, kde dospělé ženy perou prádlo. Karkulka uteče na druhý břeh a když se jí vlk snaží dostihnout, ženy ho utopí.

 15. nevěděl jsem, že skládám hudbu
  ale není problém

 16. 13Nestudovala jsem ČK do hloubky, ale již jsem něco zaslechla o těch Freudovských a Jungovských rozborech, děkuji za poučení s pláštíkem. Chápu, že pohádky IB jsou pro vás osvěžením po intenzivním studiu, ale není to příliš pokleslé čtivo? člověk se však neubrání, že :). Mimochodem ani IB se neubránila nešvaru místních celebrit namluvit pohádky pro děti nebo je dokonce napsat. Adresovala je Artíkovi.

 17. 14To jste se ale sek, já se nechtěla včera povalovat v posteli s vlkem, ale sama na terase a koukat ve zbožném zanícení na kostel… ale když jste mi to tak pěkně vysvětlil, tak bych na to i přistoupila, kdyby byl ještě svěží a přiměřeně bohat. Ano, budu dětem říkat, že původně se pohádky vypravovaly až když děti usnuly, ale protože jsem nešla do hloubky jsem nyní i dost překvapena nečekala bych takové divočiny. Mám asi o našich předcích trochu idealizované představy.

 18. 15je-li to myšleno trochu vážně omlouvám se za předchozí ukvapenou reakci. Ráda, vlastně moc ráda, bych vás oba viděla v téhle nekonvenční akci, ale směrovala bych ji spíše pro náročnějšího intelektuálně založeného diváka. Řečeného snoba. A byla bych ochotna i aktivně spolupracovat.

 19. Identifikace bří GrimmůTen vlevo je bratr Grimm v čepici a ten na obrázku vpravo je jeho prostovlasý brácha!

 20. BRAVO!Zuzi, koberce jsou už vyklepané!
  Dnes byla k snídani vtipná kaše.
  Dobře ten den začal! K.

 21. vy si tu děláte legraci s vlkem, ale já se ráno fakt nemohl z postele zvednout! A co na to twitter kardinála Vlka?

 22. idolzese elegantně perlí o ničem… ten vlevo je známější Jacob a s čepičkou jeho bratr spolupracovník Wilhelm, důkaz:
  http://upload.wikimedia.org…m.jpg

 23. Kláro 🙂Koberce vyklepány 🙂

 24. TSAle copak, běžel jsi maraton? Kardinál je opět zpět, a zase ve formě, i když už zdaleka ne tak jako když začínal… ale kdo chce recept na vánoční hostie, může k němu zajít; a i když je momentálně zaneprázdněn, twittruje:
  O víkendu nám jako každý rok vypukla hlavní sezona! Koledy, dárky, jehličí.. ale také vyšší příděly mešního vína a spousta přesčasů #advent
  28 Nov

 25. zuzi, marně sháním twitter KKK – Karkulky Klaudie Kardinálové 🙂 http://tinyurl.com/ccardinal

 26. TSjo, to znám… taky sháním něco co není k mání… na to je nejlepší studená sprcha!

 27. oprava identifikace…ten VPRAVO je známější Jacob a s čepičkou jeho bratr spolupracovník Wilhelm

 28. Už to není k rejpání, popel už sem vybrala a vynesla letos v létě:o)

 29. Tak hurá! Nebo snad ne? Moc se v těch jinotajích nevyznám, ale hlavně že už je vymeteno.

 30. Já teda úplně přesně netuším, o čem se v tý diskuzi vlastně mluví; jsem z těch jinotajů ouplně rozrušený!

 31. To nic Sejra, když tak si jen prohlížej vobrázky, ale jsi-li přesto rozrušen a opocen, splnilo to svůj účel!

 32. [17] a [30] … smeju se nahlas. Vubec cela diskuse je jedna radost 🙂

 33. BTW Tyc je dobrej, skoda ze to nemuze delat anonymne jako Banksy

 34. Ahoj spoon,to je fakt, tahle diskuze se fakt povedla, libuju si.
  Banksy si na absolutní anonymitě zakládá a je to jeho značka, ale Tyc mi přijde, že i když na anonymitě také staví, tak spíš nějak okázale a exhibičně a nemůže u te anonymity sám chybět. To je zase jeho styl.

 35. Do postele s vlkem uléhám, když bylo ten den horko a nosil jsem přes poledne dlouhou kalhotu.

 36. A hele..na vlky slyší i Rowdy… díky za doplňující informace. Ráda slyším, že mnozí uléháme s vlky a každý máme jiný důvod. Někdo s nimi uléhá, jiný s nimi tančí…

 37. Skutečný vlk je v našem filmu Malíř švestkových knedlíků, chová ho náš známý,jestli chcete třeba by se dalo o ledasčem uvažovat, například štěnata, mám dojem,že o nich kdysi mluvil. Můžete je potom naučit spát v posteli,i když mé znalosti hstorie říkají, že kdysi k tomuto účeli byla vyšlechtěna speciální rasa psů, něco o tom je popisováno i v komedii Psíčci lorda Pinkertona, nebo tak nějak se to jmenovalo s Milošem Kopeckým.

 38. Děkuji za nabídku, ale po letech soužití s muži jsem se rozhodla držet se osvědčeného a líhat s nimi i nadále. K dalšímu dodávám, že pokud je mi známo z doslechu, jakýkoli pes do té postele leze sám a je spíš problém ho z teplého pelechu vystrnadit. Pokud nemáte na mysli něco jiného, pak odmítám názor, že je psy k tomuto účelu třeba školit. A dokonce šlechtit. Do postele vám vleze každej vořech a ani ho k tomu nemusíte pobízet.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz