Lis 272011
 

vážení.

Ještě jsem se nedostala k vylíčení výletu, ale dnes se na to chystám; včera od čtyř do rána do sedmi jsem dočítala knihu S elegancí ježka, před půlkou jsem konečně pochopila o co jde a začala jsem si ji vychutnávat. Přišlo to včas. V něčem jsem zoufale roztržitá a mnohdy mně utečou i zásadní věci, které mi někdo řekne nebo si je přečtu. Nejlépe si pamatuju shlédnuté. Asi to má tak mnohý z nás.

Také jsem musela finišovat s ořechy. Dokončovací práce. Protože maminka Milady, která si je objednala odjíždí dnes do Jablonce za ní. Už se sem holky nebrátí… To jen já pořád sedím na jednom místě. Ale myšlenkama jsem naštěstí jinde než jen na tom svym omezeným místě. Když už to zatím nemíním změnit.

Podařilo se mi včera umýt dvě okna v kuchyni a vyprat záclony, byla to rychlovka, ale příjemná. „Nové“ záclony tak pěkně provoní na chvíli byt.

A teď jdu do lesa.

 Posted by at 7.46

  5 Responses to “Jdu do lesa”

  1. Do lesa se chodí s provazem, tak nezapomět.
    Na klestí.

  2. s provazem…upozornění přišlo pozdě, už jsem doma.. tak příště… pane Veselý…

  3. OPRAVA k ad 1)… do lesa se chodí s provazem a) oběsit, nebo b) pro klestí

  4. Tak to bylo myšleno. Proto bylo dodáno pro klestí, ostatně proč sekat dřevo do kotle, když klestí stačí nalámat. Také se při sběru může člověk seznámit s nějakým mužským pomocníkem, který stařenku i snůší na zádech odnese domů. Vždy když jdu do lesa vzpomenusi na Šípa jak v jednom dílu Šarády řekl : bloudím tímto polesím, hledám strom na kterém se oběsím.Pokud to člověk chce udělat trpitelsky tak zvolí tradiční český způsob, který trvá asi dvacet minut. Jestli si to chce udělat humánně, tak zvolí katovskou smyčku, která okamžitě zlomí vaz, k tomu je třeba namydlit provaz. Proto doporučuji chodit do lesa s mýdlem a provazem. Je dobré nezapomenout na nějakou třeba plastovou židli, zejména ve vyšším věku se na stromy špatně leze. V ostravských novinách vyšel před lety návod pro sebevrahy. Stálo v něm, že před aktem by si měl vlézt do černého igelitového pytle, do kapsy vložit popis činu, do druhé doklady.

  5. V takovej hezkej den, jako byl včera je škoda se věšet. Ikdybych měla namydlenej provaz k batohu, asi bych ho tentokrát nepoužila. Byla jsem zaujata sběrem rozmanitého suchého listí na jednu otázku do knihovnické olympiády, a také mne rozptýlila na okraji lesa přítomnost hejna neznámých opeřenců a jejich silné štěbetání spojené s častými přelety. Měla jsem nutkavou potřebu zjistit co jsou zač, ale vůbec se mi to nepodařilo, protože neposeděli a kamkoli jsem za nimi přišla blíž, hned celá komandérie zase poodletěla a tak to šlo stále dál , až jsem to vzdala. Na provaz jsem si ani nevzdechla, mít ho u sebe! V takovém dni se těžko umírá, natož vlastní rukou. K návodu … slušní lidé už vymřeli a vy byste to očekával po sebevrazích? Možná proto vyšel ten manuál Jak korektně umírat, … a možn, nejspíš určitě – je to směrnice Evropské unie.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz