Lis 092011
 

Líbí se mi to

Začalo to tak, jak to obvykle začíná. Něco hledáte a za chvíli se ocitnete v kolotoči objevů a jdete od jednoho k druhému a právě tohle je na internetové síti to nejnefascinovanější, pokud takové slovo existuje neboť právě jsem se k němu nedopracovala přes to, které z nás zná každý. Nejneobhospodařovávatelnějšími. Jednu dobu bylo uváděno nejneobhospodařovávatelnějšími jako nejdelší české slovo, než vymyslel jiný hledač jiné, stejně krkolomné delší. Nejnezpravděpodobnostňovávatelnějšími. Strašné!

Na tenhle jsem náhodně narazila – byl mým prvním. A i po shlédnutí série mnoha dalších zůstal tím nejlepším. Prohlížela jsem si fascinovaně jeho série kreseb a maleb… stejný motiv, jiné barvy.  Stejná fascinace jako u Warhola, ale taková ruční, nepůsobí tak reprograficky jako u AW. Nečtu, ale jen lačně nasávám ty motivy, obrazy a je mi jako bych se vrátila do dob na počátku minulého století. Směsice Matisse, van Gogha a kdoví koho ještě. Nejen barvy, ale také tvary, motivy, kompozice, prostě celý způsob jeho vidění a vyjádření.  Propletenec všeho toho, co už jsem někdy někde viděla, ale nepůsobí to na mne vůbec amatérsky. Naopak. Docela zrale v rámci možností, eklekticky. Prostě se mi to celé líbí. Kdo by to do toho podivína řek, že si doma po večerech čmárá a vyleze s tím ven až teď. A je to po čertech jiné než když maluje Karel Gott! Podívejte se na výběr jeho kreseb – obrazů a pak se nechte unést sériemi na YT.

hehe, van Gogh (inspirace) jako vyšitý

odkud tohle znám??

Ano, je to možná trochu amatérské, někde ploché snažím.li se být zdravě kritickou, ale pohledem vcelku (dívá-li muž na ženu a nevidí detaily ale celek, jak praví klišé) to působí velmi kompaktně, jsem velmi zaujata výtvarnou skladbou jeho obrazů, rozhodně má tu generaci vzbouřenců řádně nakoukanou a obdivuje je! Mimochodem, viděli jste o víkendu hodinový pořad o Paulu Gauguinovi, respektive jeho obrazu Syn boží? Skvělý dokument.

Tato kresba existuje též v mnoha barevných variacích

Text převzatý z muzicserveru:

Všestranný umělec Bob Dylan připravil pro své (nejen hudební) příznivce skutečnou lahůdku. Budou se však za ní muset vypravit až do New Yorku – právě tam totiž poprvé uvede svou výstavu maleb a kreseb „Asia Series“. Exhibice bude uvedena v Gagosian Gallery od 20. září a potrvá do 22. října. Na návštěvníky čeká zhruba osmnáct děl, které umělec namaloval během turné v letech 2009 a 2010. Jak uvádí Associated Press, na obrazech jsou zachycené krajiny a architektura z Japonska, Číny, Vietnamu a Koreje. Bob Dylan se na poli výtvarného umění představil už koncem loňského roku. Tehdy londýnské v Halcyon Gallery uvedl práce z osmdesátých a devadesátých let. O rok dříve vystavoval v dánské Národní galerii kolekci obrazů s titulem „Brazil Series“, která čítala na sto maleb a kreseb.

Bob Dylan na You Tube 1

Bob Dylan na You Tube 2
(série)

zdroj obrazů : http://www.halcyongallery.com/artists/bob-dylan Posted by at 22.00

  13 Responses to “Nevěděla jsem do včera, že Bob Dylan kreslí.”

 1. Bob Dylan, to je ten jak o něm říkali kolegové – přijede v mercedesu a na podiu zpívá – tak už se zas toulám světem bez dolaru v kapse
  obrazy jsou pěkné

 2. :), je-li člověk umělecky šikovnej, většinou mu jde více věcí, pokud nezůstane jen u té jedné, co ho živí.

 3. LV: To myslíte vážně? Asi ho občas z hotelu vozí mercedesem, ale nevím o žádné písni, kterou by v posledních deseti, dvaceti, třiceti, … letech zpíval a která by nějak naznačovala výše uvedené. Asi v tom mají kolegové dost zmatek.

 4. Také jsem tuhle průpovídku neslyšela, nevím v čem se vozí a neznám podrobně a úplně obsah jeho písní; ale není to zřejmě žádná večírková celebrita, i když zcela určitě hmotnou nouzí netrpí- o peníze na bezstarostný život na trvale udržitelné úrovni starost nemá, a to je fajn… nějak automaticky ho považuji za introvertního podivína, který si zachoval své zvyky, své soukromí, bez ohledu na blyštivé pozlátko šoubyznysu; drží se stranou světa celebrit, i když i on se stal mediálně jejich netypickou součástí aniž by o to usiloval, – vzhledem ke svým mimikrům (je jiný a to frčí – provokuje svým "nezájmem", jistou asociálností )… Před časem mne zaujala tato zpráva a udělala mi velkou radost. vryla se mi do paměti:
  http://www.novinky.cz…-dylan.html

 5. Geniové a Boží spravedlnost.B. D. je můj dávný oblíbenec jako rockový muzikant. Neznal jsem jeho obrazy, ale jsou podle mne pěkné. Mně jednoznačně připomínají Vincenta van Gogha. Bob ale zjevně netrpí depresemi /naštěstí/, kterými proslul nešťastný Vincent. Geniální Vincent žil a zesnul v hmotné nouzi. Probíjel se životem díky finanční pomoci svého mladšího bratra Thea – úspěšného obchodníka s obrazy. Obrazy, které depresemi stíhaný nešťastník vytvořil, nabyly na hodnotě až po jeho smrti. Oproti tomu geniální Bob proslul jako rocker již dokonce v mládí. Podle mne je dobře, že nežije v nouzi. Ne všichni boháči si získaný majetek zasluhují jako on. Vincent je naopak dokladem, že ne všichni umělci, kteří si bohatství zasloužili, se ho za života dočkali.
  PS Díky autorce za IA článek a přílohy

 6. díky za poučení veřejnosti, dovolím si dáti odkaz se svýho:
  http://rozvedena.blokuje.cz…t.php
  a série textů z červne 2011, třeba
  http://rozvedena.blokuje.cz…n.php

 7. Po čertech pěkné. Zuzi a tobě se snad nelíbí kresby našeho přezlatého slavíka, ty riskuješ. 🙂

 8. Kdysi jsem četl v novinách, že to o něm někdo z jeho hudebních kolegů říká. Zřejmě tím nemyslel nějakou skutečnou skladbu ale, stylizaci. Více o tom nevíma ani si nevzpomenu, protože co se týká hudby jsem na jiné žánry.

 9. Evi, líbí,líbí, jak by mohly nelíbit, ten chlap má styl!!! Ale tohle je o hodně lepší, co se dá dělat, hmm :), božský Karel se musí chtě nechtě sklonit..

 10. LV a tla.. když ten chlap má peníze, tak proč by dělal ze sebe neupřímně váguse.. já jsem tyhle řeči slyšela několikrát o Bruce Springsteenovi. Ať je to jak chce, stylizovat se trochu bez námahy do té chlapácké nezávislé role mi nevadí a imponuje mi to, já jim i tak nějak věřím. Ostatně svět je jedno velké divadlo, hrajeme všichni. A jak říká český klasik: nikdo není dokonalý..

 11. Asi to bude univerzální pomluva

 12. …….. ten s kolejemi bych klidne snesl ve spalne. Zdravi L.

 13. L., to ti věřím 🙂

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz