Říj 112011
 

volám sos

Po odjezdu syna se obvykle na kompu něco posere. Nedramatizuji. Tři měsíce mi to tu šlapalo jako hodinky, protože neexperimentuji, chovám se velmi jednoduše a základně. Stahuji a upravuji fotky z foťáku, píšu ve Wordu, občas si stáhnu nějaký text a fotku z netu. To je všechno. A považte. Do této doby mi fungovalo, že obrázky a fotky ve formátu JPG mi ikonka obrázek přiznávala, nebo jak bych to řekla, na ploše zkrátka jsem měla malé ikonky zmenšené obrázky. A nyní to nefunguje ani když si otevřu dejme tomu složku a dám zobrazit. Ikonky se mi jedna po druhé rychle předvedou v obrazu a pak zase skončí jako stejné ikonky. Jediný případ kdy to funguje, je ten uložím-li obrázek ve formátu BMP. pak se obrázek hezky přizná. No, tak jsem právě kapitulovala a opravdu nevím jak to spravit. Jde to nějak? díky

 Posted by at 18.39

  7 Responses to “Hledá se šikovný ajťák”

 1. to chování příliš nedává smysl, pokud každý používá svůj vlastní účet na pc.
  spíš je otázka, kde jsou původní fotky. jsou opravdu na těch místech kde jsou původní náhledy? windows si totiž náhledy na fotky cpe do skrytého souboru, a pokud se fotky odstěhují, průzkumník může ještě chvilku náhledy zobrazovat než se ten skrytý soubor aktualizuje.
  v možnostech složky – zobrazení – neukládat miniatury do mezipaměti: http://img293.imageshack.us…6.png
  tato funkce může být problematická: zpomaluje otvírání větších adresářů teoreticky může i dojít ke konfliktu s jinými nainstalovanými programy. já osobně ji nesnáším a zatrhuju ať to neukládá. stejně tak nesnáším průzkumník k prohlížení obsahu disku – konkrátně na obrázky mám buď xnview (prohlížeč a konvertor obrázků), anebo v normálním správci souborů zobrazím obrázky f3, můžu mezi nimi listovat, dokáže vygenerovat i náhledy).
  ještě k chování pc: taky může být odregistrovaná knihovna "shimgvw.dll" nějakým programem nebo ručním zásahem. registrace zpět:
  cd \WINDOWS\system32
  regsvr32.exe shimgvw.dll

 2. Brtníku děkuju, nejsem však natolik fundovaná abych provedla – zkusila to, o čem píšeš. Mám však pocit, že za to mohu skutečně já, mazala jsem když H. odjel neuváženě nějaké soubory ve složce a možná zmizelo i toto:
  eště k chování pc: taky může být odregistrovaná knihovna "shimgvw.dll" nějakým programem nebo ručním zásahem. registrace zpět:
  cd \WINDOWS\system32
  regsvr32.exe shimgvw.dll
  za sebe moc neručím. Ovšem vůbec netuším kam svým pokanem míříš, jestli to nejde nějak upřesnit pro blbé, musím si zavolat na pomoc technika. díky.

 3. Tak jsem se do možností složky nakonec dostala dostala, ale nic tím nevyřešila.

 4. zjednoduším to na 1 řádek, můžeš ho zkopírovat a vložit třeba do: start – spustit:
  regsvr32.exe %windir%\system32\shimgvw.dll
  ..ta dll-knihovna se případně znovu zaregistruje, pokud by to chybělo. potom v menu "možnosti složky" zkontrolovat že se ukládají miniatury do mezipaměti (česky: náhledy do cache).
  ale jak jsem řekl, mi osobně toto chování vadí. zdržuje to v případě když mám v jednom místě třeba stovky obrázků – nebo když jsou ještě k tomu velké. v takovém taky může být problém, že systém opět něco nezvládl, a tyto skryté cache obrázků si při aktualizacích poškodil, ve windows je možné všechno.
  u těch obrázků chce zkontrolovat, že v originální velikosti existují na disku, nějaký náhled v cache není informace o ničem. (každý alternativní prohlížeč obrázků – třeba xnview – uvádí ve stavovém řádku informace o souboru).
  a dodržoval bych to, ať v jednom adresáři (složce) není příliš mnoho obrázků, raději založit další a vhodně pojmenovat.
  a prevence k řádnému chování systému: uživatelé by si se svými daty neměli lézt do jednoho zelí, a už vůbec by neměli používat stejné přihlášení a navzájem si tak přepisovat nastavení.

 5. Lední brtníku, děkuju, teď se ke kompu pořádně dostanu až někdy v pondělí :(, na takové akce potřebuji plné soustředění, abych něco v dobrým nezvorala. Nastala zima a dobří holubi se vrací:(

 6. zuzi muze to bejt prohlizecem fotek, mozna to syn omylem neco nastavil jako defaultni. Co pouzivas? Kdyz kliknes na ikonku dvakrat v cem se to otevre? Rekneme ze v ACDSee ktery pouzivam ja. V tom pak mas Tools/viewing options/File associations – ktery koncovky ti to ma cist (.bmp, .jpg. .pgn etc). Jinak souhlas s brtnikem ze nahledy fotek na plose….nee! Na to jsou softwary jako treba tenhle jednoduchej ACDSee kterej ti umozni prehledny nahledy a editaci a muzes to mit pekne ne svym miste v adresarich! Good luck x

 7. spoon a brtníku,děkuji za pomoc, už je to OK, dnes to nějak samo naskočilo, syn si vzpomněl, že omylem smazal soubor s miniaturami, než minule odejel.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Web vyrobili ve Webklient.cz