Říj 072011
 

řekla .. a já jsem nebyla proti

Dneškem vyvrcholil hektický týden. Můj hektický týden. Dopoledne jakž takž v soustředěné práci – jsme dvě v baráku (měsíc jedeme ve dvou místo ve třech), a tak katalogizuji bedny nových knížek. Práce je to hezká, o to nic, jen že bych potřebovala dělat něco jiného. Nejvíc vymýšlet nové besedy (mám první objednávku na pohádky – týden pohádek pro 1. – 5. třídu) a také očekávám, že mi přiletí nějaký nápad jak hezky účelně a tajemně vylepšit interiér dětského oddělení.

Jsem ráda, že už si mohu dnes sednout po čase k televizi a nebudu dělat vůbec nic. Jen si polehávat a vychutnávat fotbal. Odpoledne jsem měla hodně smutný a dramatický obřad; ač profesionálka, byla jsem z něho tentokrát dost energeticky vysátá. Pak do práce a připravovat se na první poprázdninové podvečerní čtení. Abych se přiznala, mlela jsem tak koncem týdne nějak z posledního a očekávala jsem, že možná i nikdo nepřijde, což bych přivítala. Poprvé… a poprvé jsme nepovolali do zbraně naši malou klaku. Připravila jsem si improvizovaný program… nové knížky, ještě nepůjčené, se zajímavými ilustracemi nebo námětem. O zajímavých lidech nebo zajímaví autoři. Docela se mi podařilo připravit poutavou besedu a jen tak narychlo. Přišli první návštěvníci – slečna s bratrem a já říkám… no snad tu nebudeme sami a ona říká: To vůbec nevadí uděláme si to stejně pěkný… ale nakonec nás bylo moc moc, všechny židle a lenošky byly obsazeny a já se tím množstvím dospělých a dětí naladila na správnou strunu a udělali jsme si to opravdu moc hezký, i když nakonec ani nedošlo na oblíbené tradiční promítání starých pohádek ze staré promítačky s ručním posunem… Slíbil mi Milan, že se tam pro mne staví a zkusíme poprvé zatopit. Přišel až za tmy, když už jsem byla chvíli doma, zazvopní u branky a já se ptám do tmy: Kohopak to k nám čerti nesou??? Ani se moc nesmál. Vlastně vůbec ne. A tak jsme se domluvili, že zítra po obědě mi přijde vysmejčit kotlík, obalit trubky, zkontrolovat zda v kotlíku všechno sedí na svém místě a pak zkusíme zatopit a budeme žádostiví, zda sepne to nové čerpadlo. No a bude skoro hotovo, ještě doma a venku zapravit ty jámy s novejma trubkama… a objednat uhlí a může přijít zima. Budu na ni připravena. Materiálně, ale nikoli psychicky. A tak já jdu ještě pověsit prádlo, obléknout peřinu a polštář a pak už jen zapluju do postele a budu si užívat sportu, fotbalu zvláště.

 Posted by at 19.54

  2 Responses to “Uděláme si to hezký”

  1. Tak ať ti Milam pořádně vysmejčí kotlík a ať v kotlíku všechno sedne na své místo. A pozdravuj ho, myslím, že se známe. bz

  2. ch,ch, ty tvoje dvojsmysly.. to je přece jasný, žes na Milana nezapomněl, jako ostatně na všechny, které jsi zde poznal. Zapomenout nelze.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient